Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Co należy wpisać w rubrykę "Permanent Address"? Nie mam nikogo w stanach. Tzn mam dwójkę znajomych, ale nie chcę podawać ich adresu do wysyłki zielonej kary, bo nawet nie wiem czy przylecę do ich stanu. Dopiero składam dokumenty, więc rozmowa najwcześniej w styczniu do tego kilka miesięcy na przygotowanie wszystkiego pod wyjazd. Także wyjazd najwcześniej za pół roku, a ja nawet nie wiem czy otrzymam green card,więc jak mam mieć już mieszkanie? :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Mam pytanie. 

Już tutaj opisałem sytuację wcześniej ale powtórzę.

Moja narzeczona dostała numer 3XXXX . Ślub mamy 31 .08 czyli za kilka dni.  Zaraz po ślubie lecimy do USA na podróż poślubną.
Zaraz po powrocie, czyli na początku października,  od razu chcemy już jako małżeństwo chcemy złożyć dokumenty. Czy żeby rozpocząć procedurę, musimy wypełnić coś poza DS-260 ? Jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Duba91 said:

Mam pytanie. 

Już tutaj opisałem sytuację wcześniej ale powtórzę.

Moja narzeczona dostała numer 3XXXX . Ślub mamy 31 .08 czyli za kilka dni.  Zaraz po ślubie lecimy do USA na podróż poślubną.
Zaraz po powrocie, czyli na początku października,  od razu chcemy już jako małżeństwo chcemy złożyć dokumenty. Czy żeby rozpocząć procedurę, musimy wypełnić coś poza DS-260 ? Jeszcze jakieś dodatkowe dokumenty ? 

A które z was wygrało w loterii? Możecie wypełnić DS-260 po powrocie, będzie ok. To z was które wygrało będzie musiało dołączyć małżonka do swojej aplikacji, ale już będziecie po ślubie wiec nie będzie problemu wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, seeer said:

Dziękuję za odpowiedź :) Nie wiesz o ile późniejsze terminy dostały? Mam numer 8k, a chciałabym mieć rozmowę w styczniu lub lutym. Nie ma mnie w Polsce do tego czasu,a boję zgłaszać rozmowę zagranicą, bo mogę już wrócić do Polski przed terminem

Nie pamietam już, musisz poczytać forum, najlepiej przewertuj porządnie wątki z poprzednich loterii... wydaje mi się ze o 1-2 mce opóźniali. To chyba było tak ze jak już dostaniesz zaproszenie na rozmowę to wtedy dzwonisz do ambasady przełożyć i czekasz na nowe zapro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, seeer said:

Co należy wpisać w rubrykę "Permanent Address"? Nie mam nikogo w stanach. Tzn mam dwójkę znajomych, ale nie chcę podawać ich adresu do wysyłki zielonej kary, bo nawet nie wiem czy przylecę do ich stanu. Dopiero składam dokumenty, więc rozmowa najwcześniej w styczniu do tego kilka miesięcy na przygotowanie wszystkiego pod wyjazd. Także wyjazd najwcześniej za pół roku, a ja nawet nie wiem czy otrzymam green card,więc jak mam mieć już mieszkanie? :/ 

O rety, ja to już nie pamietam o jaką rubrykę chodzi, bo dwa lata minęły ponad odkąd to wypełniałam... Permanent adres to brzmi bardziej jak twój obecny adres. Ale w którymś miejscu tam trzeba faktycznie podać adres w stanach. Może to być nawet adres hotelu, nie ma znaczenia bo go możesz potem zmienić, nawet dopiero na granicy przy wyjeździe. 

Ja podałam adres przyjaciół w usa, tez tak jak i ty nie wiedziałam nawet czy do ich stany przyjedziemy ale uznałam ze tak jest najbezpieczniej bo ktoś na pewno je odbierze i nie będzie to obca osoba. I dobrze zrobiłam bo tak się złożyło ze te karty dostali zanim jeszcze my do stanów przylecieliśmy na stałe. Bo przekroczyliśmy granice przyjeżdżając ba tydzień w styczniu, a porem wrocilismy do PL jeszcze na 4mce i dopiero już na stałe do usa. W tym czasie GC już na nas czekały. Ale tak jak mówię - możesz podać dowolny adres i go zmienić potem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MeganMarkle napisał:

A które z was wygrało w loterii? Możecie wypełnić DS-260 po powrocie, będzie ok. To z was które wygrało będzie musiało dołączyć małżonka do swojej aplikacji, ale już będziecie po ślubie wiec nie będzie problemu wcale.

Ona. Kwestia tego czy poza DS coś jeszcze mamy złozyć załatwić? Chcemy jak najszybciej zacząć całą procedurę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, Duba91 said:

Ona. Kwestia tego czy poza DS coś jeszcze mamy złozyć załatwić? Chcemy jak najszybciej zacząć całą procedurę :)

Jedzcie do usa i po powrocie złóżcie DS i to tyle na razie. Potem zaczniecie załatwiać wszystkie potrzebne dokumenty do ambasady ale na to będzie czas.

Wasze podejście by złożyć DS po powrocie z usa i po ślubie jest dobre wg mnie, bo gdybyście to zrobili teraz to raz ze na wlocie do usa na turystycznej mógłby być problem (bo złożenie DS zostaje już odnotowane jako immigration intent) to jeszcze trzeba byłoby ten DS po ślubie uaktualniać i dołączać małżonka itp a to zawsze dodatkowe komplikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MeganMarkle napisał:

Jedzcie do usa i po powrocie złóżcie DS i to tyle na razie. Potem zaczniecie załatwiać wszystkie potrzebne dokumenty do ambasady ale na to będzie czas.

Wasze podejście by złożyć DS po powrocie z usa i po ślubie jest dobre wg mnie, bo gdybyście to zrobili teraz to raz ze na wlocie do usa na turystycznej mógłby być problem (bo złożenie DS zostaje już odnotowane jako immigration intent) to jeszcze trzeba byłoby ten DS po ślubie uaktualniać i dołączać małżonka itp a to zawsze dodatkowe komplikacje.

dokładnie z tych wszystkich powodów nie złożyliśmy tego póki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2019 o 10:00, seeer napisał:

Przepraszam za spam, mam jeszcze 1 pytanie - jak mam numer 8k i złożę dokumenty teraz - kiedy mniej więcej mogę spodziewać się rozmowy? Jest to dla mnie ważne, bo za 2 tygodnie chciałabym wyjechać do Tajwanu i nie wiem czy zdążę wybrać się na rozmowę przed wyjazdem. Czy w razie czego rozmowę mogę odbyć na Tajwanie? Będę tam ze 4 miesiące, więc pewnie nie zdążę wrócić przed rozmową...

 

Czy czas wysłania zgłoszeń a znaczenie, może mogę się zgłosić po przyjeździe, tylko wtedy nie wiem czy nie przepadnie mi szansa, bo zostaną rozpatrzone koleje osoby...

Dostałaś już maila od KCC z prośba o dokumenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...