Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, paan napisał:

Mój numer EU30XXX i właśnie dostałem maila o przesłanie skanów dokumentów do KCC wiadomość była w spamie.

No co Ty :o my mamy EU00012*** i nie ma, przekopałam całą poczte swoją i męża :P

Ciekawe z czego to wynika? Zadzwonimy dzisiaj do KCC...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzień dobry, ja mam nr 28xxx i wczoraj przyszedł mail o przesłanie dokumentów. 

Przy okazji zadam pytanie: jestem po rozwodzie, czy  mam przesłać też akt ślubu czy tylko wyrok sądowy o rozwodzie? I czy wyrok sądowy ma być przetłumaczony na angielski?

Sorki, jeśli gdzieś jest już na to odpowiedź, ale niestety ja na nią nie natrafiłam, więc będę wdzięczna za podpowiedź :rolleyes:

Pozdrawiam forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/14/2019 at 6:39 AM, Weroniqe1340 said:

Kiedy wyslales wniosek ds260? :) Jezeli dokumenty wydawane sa w Polsce nie trzeba ich tlumaczyc.

Wiecie moze czy tak samo jest jesli rozmowa odbedzie sie w ambasadzie USA poza granicami Polski?

Z zaswiadczeniem o niekaralnosci w sumie nie ma problemu, za  wydanie egzemplarza w jezyku angielskim doplaca sie 17 zl, ale z odpisem zupelnym aktu urodzenia juz bylby klopot, bo w jezyku angielskim wydaja tylko skrocona wersje (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło mi poinformować szanowne grono. Dzisiaj i ja otrzymałem email z KCC.  Numer 23xxx. Wniosek  DS260 wysłałem 1 lipca. Powoli i  wszyscy otrzymują :) . Faktycznie proszą tylko o akty urodzeń, małżeństwa,  ewentualnej służby wojskowej oraz świadectwa o  niekaralności. Tylko  tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Quesito napisał:

Wiecie moze czy tak samo jest jesli rozmowa odbedzie sie w ambasadzie USA poza granicami Polski?

 

Jeśli nic się nie zmieniło to w ambasadzie możesz pokazać dokumenty w języku angielskim lub w języku kraju z którym znajduje się dana ambasada. Tak więc polskie dokumenty możesz tylko w ambasadzie w Polsce. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ;) 

 

Godzinę temu, Quesito napisał:

Z zaswiadczeniem o niekaralnosci w sumie nie ma problemu, za  wydanie egzemplarza w jezyku angielskim doplaca sie 17 zl, ale z odpisem zupelnym aktu urodzenia juz bylby klopot, bo w jezyku angielskim wydaja tylko skrocona wersje (?)

 

Zadzwoń do danej ambasady i zapytaj. Na mój rozum - przetłumacz akt urodzenia na angielski i przynieś wraz z polskim oryginałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Pawex1972 napisał:

Miło mi poinformować szanowne grono. Dzisiaj i ja otrzymałem email z KCC.  Numer 23xxx. Wniosek  DS260 wysłałem 1 lipca. Powoli i  wszyscy otrzymują :) . Faktycznie proszą tylko o akty urodzeń, małżeństwa,  ewentualnej służby wojskowej oraz świadectwa o  niekaralności. Tylko  tyle. 

Niby wszyscy ale ciekawe z czego to wynika. U nas dalej cisza. W KCC powiedzieli ze zalezy to od wyslania DSa ale to niemozliwe - wyslalismy na poczatku lipca a osoby z wiekszym numerem i pozniej wyslanym DSem maja juz meile :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...