Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, cclaudia said:

Niby wszyscy ale ciekawe z czego to wynika. U nas dalej cisza. W KCC powiedzieli ze zalezy to od wyslania DSa ale to niemozliwe - wyslalismy na poczatku lipca a osoby z wiekszym numerem i pozniej wyslanym DSem maja juz meile :(

Otrzymanie tego maila nie jest do niczego potrzebne. Zawsze mozesz wyslac dokumenty sama, jak bedziesz je miala gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 godziny temu, cclaudia napisał:

Niby wszyscy ale ciekawe z czego to wynika. U nas dalej cisza. W KCC powiedzieli ze zalezy to od wyslania DSa ale to niemozliwe - wyslalismy na poczatku lipca a osoby z wiekszym numerem i pozniej wyslanym DSem maja juz meile :(

Spokojnie. Mamy dopiero październik, a oni muszą tylko do samej Polski wysłać około 450 e- mail . Dostaniecie lada dzień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, cclaudia said:

Niby wszyscy ale ciekawe z czego to wynika. U nas dalej cisza. W KCC powiedzieli ze zalezy to od wyslania DSa ale to niemozliwe - wyslalismy na poczatku lipca a osoby z wiekszym numerem i pozniej wyslanym DSem maja juz meile :(

Czytalam na zagranicznym forum, ze oni wysylaja te maile do wszystkich, nawet tych, ktorzy zostali wylosowali, a nawet jeszcze nie wypelnili ds260. Ludzie sie dziwia i pytaja czy to normalne skoro nawet jeszcze aplikacji nie zaczeli wypelniac. W kazdym mailu i tak jest napisane, ze i tak rozmowa bedzie dopiero dopiero po sprawdzeniu dokumentow i jak numer bedzie “current”. Takze nawet jesli dostaniecie maila pozniej to i tak macie pierwszenstwo przed wyzszymi od Waszego numeru. Takze bez stresu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mvgda napisał:

mam numer 81xx ten numer przewidywany jest na grudzien, ja chciałabym mieć jednak rozmowę w drugiej połowie stycznia. Kiedy najlepiej wysłać dokumenty w takim przypadku? Nie wysyłałam jeszcze z obawy ze zostanie wyznaczony termin na grudzien

Ja bym wysłał teraz a po zaproszeniu poprosiłbym o zmianę terminu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

otrzymałem maila odnośnie dostarczenia dokumentów do KCC jednak mam pytanie odnośnie dwóch dokumentów które muszę dostarczyć:

1)      Military Records: If you served in the military of any country, you must submit a scanned copy of your military record.

Zastanawia mnie to gdyż na komisji wojskowej byłem już ponad 10 lat temu ale wydaje mi się że otrzymywałem tam książeczkę wojskową mimo że nie odbywania służby. Czy powinienem wysłać im taki dokument?

2)      Police Certificates: If you are 16 years of age or older, you must submit a scanned copy of a police certificate from all countries you have lived in using below criteria:

Czy jest to ten sam dokument co zaświadczenie o niekaralności który wybiera się z sądu rejonowego?

Mam wątpliwości ale możliwe że tylko ze względu na zbyt dosłowne tłumaczenie lub się mylę i potrzeba podobnego zaświadczenia z policji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Rafal90 said:

Witam,

otrzymałem maila odnośnie dostarczenia dokumentów do KCC jednak mam pytanie odnośnie dwóch dokumentów które muszę dostarczyć:

1)      Military Records: If you served in the military of any country, you must submit a scanned copy of your military record.

Zastanawia mnie to gdyż na komisji wojskowej byłem już ponad 10 lat temu ale wydaje mi się że otrzymywałem tam książeczkę wojskową mimo że nie odbywania służby. Czy powinienem wysłać im taki dokument?

2)      Police Certificates: If you are 16 years of age or older, you must submit a scanned copy of a police certificate from all countries you have lived in using below criteria:

Czy jest to ten sam dokument co zaświadczenie o niekaralności który wybiera się z sądu rejonowego?

Mam wątpliwości ale możliwe że tylko ze względu na zbyt dosłowne tłumaczenie lub się mylę i potrzeba podobnego zaświadczenia z policji?

Wszystko jest dokladnie opisane na tej stronie departamentu stanu: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/Visa-Reciprocity-and-Civil-Documents-by-Country/Poland.html

1) Military Records / Unavailable

2) Police Records /Available 

Document Name: Zapytanie o udzielenie informacji o osobie (Request for information about a person) only paper format is accepted by the Embassy, no electronic version is allowed.

Issuing Authority: Information Office of National Criminal Register of Ministry of Justice (Biuro Informacyjne Krajowego Rejestru Karnego)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też dostałam w koncu meila, uff ;) 

podpowiedzcie prosze, czy moge wysłać ten sam paszport który podałam w DS? Zmieniłam w tym czasie nazwisko... nie jestem glownym wylosowanym i zastanawiam sie czy wysłać ten co mam i na rozmowe przyniesc nowy, czy mam wyrobic nowy teraz... :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bogdz napisał:

Też dostałem tego maila, a nawet nie wysłałem DS-260 bo mam numer 53xxx i marne szanse na rozmowę. Tak, że pewnie zwykły spam z przypomnieniem, że zostałeś wylosowany.

53xxx? wow. Dziwne bo ludzi wylosowali ogolnie malo, kazdy powinien sie zalapac, a jednak visa bulletin-y nie wygladaja narazie optymistycznie dla ludzi z takimi numerami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...