Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

18 minutes ago, Duba91 said:

"Permanent Address: Please provide the following information on where you intend to live after arrival in the United States."
Taka rubryka w DS-260 . 

Nie mamy zielonego pojęcia gdzie pojedziemy, nie mamy też rodziny/znajomych w USA, których adres moglibyśmy podać, co w takiej sytuacji ? 

Na tym etapie mozesz wpisac cokolwiek. Bedziesz mial potem min. 2 okazje zeby zmienic ten adres: 1) w ambasadzie 2) na lotnisku, na ktorym wyladujesz z wiza imigracyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej mam takie pytanie. Czy jezeli nie służyłem w wojsku z powodu kategorii A3 "PRZENIESIONY DO OBRONY CYWILNEJ"  to powinienem wysłać im scan mojej książeczki wojskowej czy nie?? Dzięki za info :)

Military Records: If you served in the military of any country, you must submit a scanned copy of your military record.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Pawex1972 said:

Hej mam takie pytanie. Czy jezeli nie służyłem w wojsku z powodu kategorii A3 "PRZENIESIONY DO OBRONY CYWILNEJ"  to powinienem wysłać im scan mojej książeczki wojskowej czy nie?? Dzięki za info :)

Military Records: If you served in the military of any country, you must submit a scanned copy of your military record.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki. A jak jest z wysłaniem maila do KCC. Wyjaśniam konkretnie. Moja żona wygrała Green Card, ale jedzie cała nasza rodzina - żona, ja i dwoje dzieci. Czy trzeba wysłać maila tylko jednego z dokumentami wszystkich osób czy każda osoba musi wysłać swojego maila tak samo jak każda osoba składa osobny wniosek wizowy DV260? Każdy wniosek wizowy ma inny numer przyjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Pawex1972 said:

Ok. Dzięki. A jak jest z wysłaniem maila do KCC. Wyjaśniam konkretnie. Moja żona wygrała Green Card, ale jedzie cała nasza rodzina - żona, ja i dwoje dzieci. Czy trzeba wysłać maila tylko jednego z dokumentami wszystkich osób czy każda osoba musi wysłać swojego maila tak samo jak każda osoba składa osobny wniosek wizowy DV260? Każdy wniosek wizowy ma inny numer przyjęcia. 

Przeczytaj instrukcje, ktora dostales w mailu z KCC. Identifikuje Was wszystkich case number, a ten jest tylko jeden...

Tak mozna wyslac wszystko jednym mailem. Mozna uzyc wiecej niz jeden mail jezeli rozmiar zalacznikow przekracza 30MB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Sanra napisał:

Plus przeczytajcie uwagę na dole listu z KCC, w którym napisano ze od 3 listopada oceniana jest zdolność finansowa celem udowodnienia, ze albo stać Ciebie na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia, albo udowodnisz ze bedziesz miał ubezpieczenie akceptowalne w USA

My nie mamy w mailu takiej uwagi :) z resztą jak można to udowodnić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzielu napisał:

I myslisz ze powodu tego ze nie masz w mailu takiej uwagi, prawo do Ciebie nie bedzie sie stosowac ?

tak, formalnie jeśli nie ma takiej informacji nie powinno to być wymogiem

być możne jest to stosowane w mailu bezpośrednio z zaproszeniem na rozmowę? na ta chwile otrzymałem również tylko maila z informacją o przesłanie dokumentów i nie było w nim wzmianki o ww. weryfikacji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...