Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.11.2019 o 22:52, cclaudia napisał:

ja mam pytanie (co prawda już dokumenty wysłałam ale z mężem się zastanawialismy jak inni to rozwiązali..) skoro trzeba wysłać Marriage Certificate to czyje imie i nazwisko ma być wpisane w nazwie pliku? W końcu wysłaliśmy dwa takie same pliki z tym samym aktem ślubu, jednej podpisany moim imieniem a drugi męża :D 

 

Zastanawiałem się nad tym samym. Ostatecznie zatytułowałem plik imieniemmoim_mojejżony_nazwisko - nie mam pojęcia czy jest to poprawne ale mam nadzieję że w razie czego tak jak dostałem w automatycznej odpowiedzi po 3-6 tygodniach dostane informację zwrotną czy wszytko jest ok i najwyżej dośle w innej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
20 minut temu, Rafal90 napisał:

Zastanawiałem się nad tym samym. Ostatecznie zatytułowałem plik imieniemmoim_mojejżony_nazwisko - nie mam pojęcia czy jest to poprawne ale mam nadzieję że w razie czego tak jak dostałem w automatycznej odpowiedzi po 3-6 tygodniach dostane informację zwrotną czy wszytko jest ok i najwyżej dośle w innej formie

Też nam to przeszło przez myśl, ostatecznie wysłaliśmy im jeden plik dwa razy. Jaki masz nr? My mamy prawie 13tys, więc zakładam że rozmowa będzie pewnie w marcu 2020, to przypomnimy im się na początku stycznia czy wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cclaudia napisał:

Też nam to przeszło przez myśl, ostatecznie wysłaliśmy im jeden plik dwa razy. Jaki masz nr? My mamy prawie 13tys, więc zakładam że rozmowa będzie pewnie w marcu 2020, to przypomnimy im się na początku stycznia czy wszystko ok.

Marriage Certificate: If you are married, you must submit a scan of your original marriage certificate or certified copy.
 

Powyższe to cytat z emaila KCC. Zastanawia mnie (i nie tylko ten wątek, ale też i podejście większości Polaków), po co dołączać więcej dokumentow niż to wymagane? Jeśli instrukcja jest czytelna, to stosujemy się do jej treści... 

Email idzie z nr osoby wylosowanej, i to ona dołącza certyfikat małżeństwa, na dowód prawa małżonka do przekroczenia granicy US. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sanra napisał:

Marriage Certificate: If you are married, you must submit a scan of your original marriage certificate or certified copy.
 

Powyższe to cytat z emaila KCC. Zastanawia mnie (i nie tylko ten wątek, ale też i podejście większości Polaków), po co dołączać więcej dokumentow niż to wymagane? Jeśli instrukcja jest czytelna, to stosujemy się do jej treści... 

Email idzie z nr osoby wylosowanej, i to ona dołącza certyfikat małżeństwa, na dowód prawa małżonka do przekroczenia granicy US. 

wymogi dot. dokumentów miały obowiàzywać dla każdego wylosowanego, a na infolinii KCC przypominali nam o skanach dokumentów dla każdego członka rodziny. Dla mnie ten punkt instrukcji nie był pod tym kątem zrozumiały i jak widać nie tylko dla mnie, więc takie teorie o podejściu Polaków chyba możemy sobie darować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cclaudia napisał:

wymogi dot. dokumentów miały obowiàzywać dla każdego wylosowanego, a na infolinii KCC przypominali nam o skanach dokumentów dla każdego członka rodziny. 

Bzdura jeśli chodzi o czytelność instrukcji. Treść emaila jest bardzo czytelna. Jest dokładnie napisane czego żądają od osoby wylosowanej (applicant), a czego od osób towarzyszących. Łącznie z zakresem wieku jeśli chodzi o tzw court Record czy też sytuację rozwodu. Problem leży w braku rozumienia tekstu czytanego (a już w języku obcym totalnie). 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sanra napisał:

Bzdura jeśli chodzi o czytelność instrukcji. Treść emaila jest bardzo czytelna. Jest dokładnie napisane czego żądają od osoby wylosowanej (applicant), a czego od osób towarzyszących. Łącznie z zakresem wieku jeśli chodzi o tzw court Record czy też sytuację rozwodu. Problem leży w braku rozumienia tekstu czytanego (a już w języku obcym totalnie). 
 

Świetnie, dzięki za info :D Wobec tego tym bardziej cieszmy się, że mamy takie pomocne forum, na którym nic nie rozumiejący Polacy mogą rozwiać wszelkie wątpliwości ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Asia57 napisał:

moja siostra chce zebym zostala sponsorem jej 5 osobowej rodziny , jakie mam zobowiazania i obowiazki bycia sponsorem .prosze o pomoc i doradzenie .

US government może Cię pozwać o zwrot kosztów jeżeli sponsorowani skorzystają z tzw. mean tested benefits.

Pytanie czy wypełniasz I-134 czy I-864. Ten pierwszy o ile dobrze pamiętam nie jest wiążący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Asia57 napisał:

moja siostra chce zebym zostala sponsorem jej 5 osobowej rodziny , jakie mam zobowiazania i obowiazki bycia sponsorem .prosze o pomoc i doradzenie .

Po pierwsze, musisz bardzo dobrze zarabiac, majac udokumentowane i opodatkowane dochody. Nie wiem jakie dzis jest minimum, za moich czasow (ponad 10 lat temu) bylo cos ok. $20k brutto rocznie, na pierwsza osobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...