Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

@Asia57 w jakiej kategorii Twoja siostra ubiega sie o GC? Jezeli w DV to potrzebuje tylko i-134, ktory tak jak pisze @kzielu, nie jest on specjalnie wiazacy.

Tablke z min. zarobkow masz tutaj: https://www.uscis.gov/i-864p Do wyliczenia liczby domownikow wchodzi cala Twoja rodzina + rodzina siostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
35 minut temu, Asia57 napisał:

moja siostra chce zebym zostala sponsorem jej 5 osobowej rodziny , jakie mam zobowiazania i obowiazki bycia sponsorem .prosze o pomoc i doradzenie .

Pierwsze i najwazniejsze zobowiazanie to jest ich utrzymanie. Szesc osob! Czy sistra ma fach/wyksztalcenie ktore jej da tu prace i dostateczna pensje zeby utrzymac cala grupe w krotce po przyjezdzie? Jezeli nie, to legalnie bierzesz cala paczke na siebie. Obie tez powinnyscie sie wczytac w wymagania health insurace dla nowych imigrantow. Trump teraz wymaga dowodu ze nowi imigranci beda w stanie wykupic ubezpieczenie medyczne w przeciagu 30 dni po przyjezdzie, albo dowodu ze maja dosyc gotowki na opieke lekarska w razie wypadku. Pewnie wiesz co to znaczy, o jakie sumy tu chodzi. Nie wiem czy siostra zdaje sobie sprawe o co cie prosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Xarthisius said:

@Asia57 w jakiej kategorii Twoja siostra ubiega sie o GC? Jezeli w DV to potrzebuje tylko i-134, ktory tak jak pisze @kzielu, nie jest on specjalnie wiazacy.

Tablke z min. zarobkow masz tutaj: https://www.uscis.gov/i-864p Do wyliczenia liczby domownikow wchodzi cala Twoja rodzina + rodzina siostry.

przepraszam, ale nie wiem dokladnie . wiem ze moj tato ja sponorowal z rodzina ponad 15 lat temu ,,teraz jest na emeryturze i ma za maly dochod zeby wystarczylo na sponsora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, katlia said:

Pierwsze i najwazniejsze zobowiazanie to jest ich utrzymanie. Szesc osob! Czy sistra ma fach/wyksztalcenie ktore jej da tu prace i dostateczna pensje zeby utrzymac cala grupe w krotce po przyjezdzie? Jezeli nie, to legalnie bierzesz cala paczke na siebie. Obie tez powinnyscie sie wczytac w wymagania health insurace dla nowych imigrantow. Trump teraz wymaga dowodu ze nowi imigranci beda w stanie wykupic ubezpieczenie medyczne w przeciagu 30 dni po przyjezdzie, albo dowodu ze maja dosyc gotowki na opieke lekarska w razie wypadku. Pewnie wiesz co to znaczy, o jakie sumy tu chodzi. Nie wiem czy siostra zdaje sobie sprawe o co cie prosi.

Dziekuje za odpowiedz , jak mi wiadomo siostra z rodzina   w Polsce maja bardzo male dochody a nie wiem czy nie dlugi . chca przyjechac tu po lepsze jutro i mowia ze ich przyszlosc lezy w moich rekach .Dlatego szukam pomocy w przepisach prawnych bo sama ma 5 osobowa rodzine i nie chce ich narazac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Asia57 napisał:

Dziekuje za odpowiedz , jak mi wiadomo siostra z rodzina   w Polsce maja bardzo male dochody a nie wiem czy nie dlugi . chca przyjechac tu po lepsze jutro i mowia ze ich przyszlosc lezy w moich rekach .Dlatego szukam pomocy w przepisach prawnych bo sama ma 5 osobowa rodzine i nie chce ich narazac .

Ich polskie dochody nie mają znaczenia. Istotne sa dochody sponsora. Jesli masz zbyt małe, mozna dokooptowac "co-sponsora". Moze nim byc kazdy, nawet zupelnie obcy. Byle mial kasę. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że jeśli dopiero teraz ma się zacząć sponsorowanie rodzeństwa (nic nie piszesz, czy to jest finał sponsorowania przez Waszego tatę, a Ty masz być co-sponsorem), to czas oczekiwania na to, nim Twoja siostra z rodziną przyjedzie do USA to jakieś kilkanaście lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2019 o 17:47, Sanra napisał:

Bzdura jeśli chodzi o czytelność instrukcji. Treść emaila jest bardzo czytelna. Jest dokładnie napisane czego żądają od osoby wylosowanej (applicant), a czego od osób towarzyszących. Łącznie z zakresem wieku jeśli chodzi o tzw court Record czy też sytuację rozwodu. Problem leży w braku rozumienia tekstu czytanego (a już w języku obcym totalnie). 

o ile po części masz racje to jednak się mylisz- mail z KCC zawiera informacje na temat dokumentów jakie trzeba przesłać ale nie wszystkie np. nie jest w nim określone jaki typ dokumentu obowiązuje tj.  skrócony czy całkowity. W związku z czym ludzie ubiegający się o zieloną kartę szukają informacji na oficjalnych stronach rządowych gdzie można znaleźć informacje chociażby taką jak "Każdy małżonek powinien przedstawić jedną kopię odpisu aktu małżeństwa. Przyjmujemy wyłącznie odpisy zupełne polskich aktów małżeństwa. Odpisy skrócone aktów małżeństwa nie są przyjmowane." (źródło: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/diversity-visa-program-pl/) nie ma się więc co dziwić że niektórzy mogą mieć wątpliwości.

w związku z czym wziąłbym na wstrzymanie z takimi osądami na temat Polaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.11.2019 o 21:04, Sanra napisał:

A proszę bardzo cytat z tego tygodnia (email KCC): 

*** New Presidential Proclamation on Health Care:Beginning November 3, 2019, you must be able to demonstrate to the consular officer at the time of interview you will be covered by approved health insurance within 30 days of entry into the United States or have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs.  Inability to meet this requirement will result in the denial of the visa application. For complete requirements and/or exemptions, visit https://travel.state.gov/healthcare.***

 

to że nie było, nie znaczy że nie jest... i z tego co widać po działaniach administracji Trumpa - będzie sprawdzane. 

Ja dzisiaj dostałam mail i pod mailem miałam dopisane "*** On October 4, 2019, the President issued Presidential Proclamation 9945 on the "Suspension of Entry of Immigrants Who Will Financially Burden the United States Healthcare System." For the most up to date information on how PP 9945 might affect your case, please visit https://travel.state.gov/healthcare.***" 

to jak w końcu trzeba wykazywać to czy nie? i jak uważacie lepiej umawiać się na rozmowę teraz w grudniu (mój nr będzie current) czy przełożyć na styczeń ale w obawie ze znów się coś zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mvgda napisał:

Ja dzisiaj dostałam mail i pod mailem miałam dopisane "*** On October 4, 2019, the President issued Presidential Proclamation 9945 on the "Suspension of Entry of Immigrants Who Will Financially Burden the United States Healthcare System." For the most up to date information on how PP 9945 might affect your case, please visit https://travel.state.gov/healthcare.***" 

to jak w końcu trzeba wykazywać to czy nie? i jak uważacie lepiej umawiać się na rozmowę teraz w grudniu (mój nr będzie current) czy przełożyć na styczeń ale w obawie ze znów się coś zmieni?

W jaki sposób chcecie to wykazać? Kasa na koncie po prostu? Czy mam załatwiać od pracodawcy jakieś zaświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały system ubezpieczeniowy w USA stoi na rachitycznych nogach. Problem chciał rozwiązać Clinton, Obama (Obamacare). Trump stoi na stanowisku że każdy płacić będzie za siebie - z tym, że jest to niebezpieczne dla systemu (pensje sa brutto, samemu opłaca się ubezpieczenia/powinno się opłacać, więc jestem zdrowy, nie potrzebuję ubezpieczenia). Gdzieś widziałem, że imigranci będą musieli "udowodnić" (czytaj - wykupić?) ubezpieczenie dla siebie i dla rodziny w terminie 30 dni od daty wjazdu na terytorium USA. Ma to zapobiec sytuacji gdy w razie konieczności pokrycia kosztów pobytu operacji szpitalnej nie będzie komu opłacić tych kosztów (imigrant nie ma ubezpieczenia, system ma straty). Jak to będzie? Podejrzewam że przykręcanie śruby imigrantom oficjalnym (bo nieoficjalnym się nie opłaca przykręcać śruby). Pracodawca? Watpię żeby pracodawca od początku pokrywał koszt ubezpieczenia (jeszcze: jakiego? w jakim procencie? z jakim deductable?) dla nowego pracownika (jeszcze np. niewykwalifikowanego)...

Poza tym - przecież tam nie ma umów o pracę takich jakie znamy w Polsce. Są kontrakty, które pracodawca może zakończyć np. dzisiaj o 2:00 pm i od jutra jesteś bezrobotna. To nie jest socjal europejski do jakiego się przyzwyczailiśmy :) 

ps. jeśli się mylę, proszę o uwagi do mojego komentarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...