Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

A proszę bardzo cytat z tego tygodnia (email KCC): 

*** New Presidential Proclamation on Health Care:Beginning November 3, 2019, you must be able to demonstrate to the consular officer at the time of interview you will be covered by approved health insurance within 30 days of entry into the United States or have the financial resources to pay for reasonably foreseeable medical costs.  Inability to meet this requirement will result in the denial of the visa application. For complete requirements and/or exemptions, visit https://travel.state.gov/healthcare.***

 

to że nie było, nie znaczy że nie jest... i z tego co widać po działaniach administracji Trumpa - będzie sprawdzane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 godzinę temu, Rafal90 napisał:

na ta chwile otrzymałem również tylko maila z informacją o przesłanie dokumentów i nie było w nim wzmianki o ww. weryfikacji. 

Zgadza się. Po złożeniu kompletu dokumentów (z info, plus ds260), dostaniesz potwierdzenie o kompletności plus uwaga jaką podałem. 
 

i nie, to że nie było wymagane nie znaczy że nie będzie. To my prosimy o gościnę i musimy się dostosować do tego, co zaprasza ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kzielu napisał:

I myslisz ze powodu tego ze nie masz w mailu takiej uwagi, prawo do Ciebie nie bedzie sie stosowac ?

A na jakiej podstawie mam się przygotować skoro KCC nie informuje mnie o tym? :) Na podstawie artykułu jakiegoś gościa z UK? Jeżeli po wyjściu z lotniska uderzy we mnie ciężarówka i dostanę rachunek na 200K USD to żadne „przygotowanie” mnie nie uratuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszacie w ostatnich kilku postach dwie sprawy: 1) to co trzeba wyslac do KCC na dlugo przed interview (nie sa wymagane zadne dokumenty bo sam State Dept. jeszcze nie wie jak ma to wygladac i DS-5541 jest w fazie request for comments) i 2) co trzeba miec/udowodnic CO w trakcie interview (wtedy to o czym np. pisze Britsimon i inni ma sens)

1 hour ago, cclaudia said:

A na jakiej podstawie mam się przygotować skoro KCC nie informuje mnie o tym? :) Na podstawie artykułu jakiegoś gościa z UK? Jeżeli po wyjściu z lotniska uderzy we mnie ciężarówka i dostanę rachunek na 200K USD to żadne „przygotowanie” mnie nie uratuje ;) 

Jak wiekszosc ludzi mylisz szanse na otrzymanie GC, z przywilejem. Ani KCC, ani State Department nie jest Ci nic winne. Nie ma tez wobec Ciebie zadnego obowiazku, lacznie z pisemnym zawiadamianiem Jasnie Pani, ze zaszly jakies zmiany w procesowaniu DV. Twoje zycie, Twoje wybory, nikt Cie tutaj nie zmusza zebys sie doczegokolwiek przygotowywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cclaudia napisał:

A na jakiej podstawie mam się przygotować skoro KCC nie informuje mnie o tym? :) Na podstawie artykułu jakiegoś gościa z UK? Jeżeli po wyjściu z lotniska uderzy we mnie ciężarówka i dostanę rachunek na 200K USD to żadne „przygotowanie” mnie nie uratuje ;) 

Serio - te posty sa coraz bardziej komiczne.

--> https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/presidential-proclamation-suspension-entry-immigrants-will-financially-burden-united-states-healthcare-system/

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe przy okazji to jak anty-imigrancko obecnie nastawione kraju probujecie wyemigrowac. Obecna administracja robi wszystko zeby zmniejszyc imigracje (ta legalna bardziej niz nielegalna - bo legalna dosc latwo moze a nielegalna to juz srednio) i oczekiwanie ze ktos Cie o czyms e-mailem (!!) bedzie informowal jest serio komiczne.

Jak te wymaganie bedzie egzekwowane to inna historia, ale zwroc uwage ze one nie dotyczy tylko i wylacznie DV, tylko absolutnie wszystkim imigrantow - a Ci z DV to w skali calosci drobny ulamek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kzielu napisał:

Serio - te posty sa coraz bardziej komiczne.

--> https://www.whitehouse.gov/presidential-actions/presidential-proclamation-suspension-entry-immigrants-will-financially-burden-united-states-healthcare-system/

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe przy okazji to jak anty-imigrancko obecnie nastawione kraju probujecie wyemigrowac. Obecna administracja robi wszystko zeby zmniejszyc imigracje (ta legalna bardziej niz nielegalna - bo legalna dosc latwo moze a nielegalna to juz srednio) i oczekiwanie ze ktos Cie o czyms e-mailem (!!) bedzie informowal jest serio komiczne.

Jak te wymaganie bedzie egzekwowane to inna historia, ale zwroc uwage ze one nie dotyczy tylko i wylacznie DV, tylko absolutnie wszystkim imigrantow - a Ci z DV to w skali calosci drobny ulamek.

Dobra kochani, moze troche mnie ponioslo, nie jestem anty nastawiona do imigracji, ale do podejscia niektorych :) Po prostu juz glowa pęka od info z internetu, które oczywiście pomaga organizacyjnie i nie jeden wylosowany by zginął bez niego, ale komiczne jest to, że dla własnego spokoju dzwonie do KCC weryfikować niektóre informacje, a oni mi mówią „wcale tak nie jest, postępuj zgodnie ze wskazówkami w meilu”. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andyopole napisał:

Dokumentów po angielsku i po polsku nie tłumaczymy. Jedynym chyba wyjatkiem sa wyroki polskich sądów,  te trzeba przetłumaczyć na angielski. Dokumenty we wszystkich innych językach tłumaczymy na angielski.

Wielkie dzięki  :) Uffffff. Koszt tłumaczenia wszystkich dokumentów dla rodziny cztero osobowej byłby dość duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...