Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 21.10.2019 o 20:05, cclaudia napisał:

Też dostałam w koncu meila, uff ;) 

podpowiedzcie prosze, czy moge wysłać ten sam paszport który podałam w DS? Zmieniłam w tym czasie nazwisko... nie jestem glownym wylosowanym i zastanawiam sie czy wysłać ten co mam i na rozmowe przyniesc nowy, czy mam wyrobic nowy teraz... :wacko:

Miałam tę samą sytuację. W DS podałam paszport ze starym nazwiskiem, ale już w mailu lepiej żebyś wysłała skan nowego paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, qrka napisał:

Miałam tę samą sytuację. W DS podałam paszport ze starym nazwiskiem, ale już w mailu lepiej żebyś wysłała skan nowego paszportu.

Dzwonilismy do KCC i powiedzieli żeby wysłać ten sam paszport co w DSie, bo po ich stronie musi sie to zgadzac a potem do ambasady mam przyniesc nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest różnica jaki akt urodzenia przedłożę(całkowity czy skrócony)?
Zastanawia mnie również czy mając stary odpis aktu urodzenia (powiedzmy od rodziców), stary akt małżeństwa (ok. 2 letni) czy można korzystać z takich dokumentów czy trzeba wybierać „na świeżo”? Czytając różne wątki widziałem że część dokumentów musi być ważna określony okres czasu (wydaje mi się że do pół roku) i co w przypadku gdy przewiduje rozmowę potencjalnie w późnym terminie np. wrzesień (mam bardzo wysoki cn wiec nie nastawiam się pozytywnie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, Rafal90 said:

Czy jest różnica jaki akt urodzenia przedłożę(całkowity czy skrócony)?

Taka, ze skroconego nie zaakceptuja, a zupelny wezma.

Quote

Zastanawia mnie również czy mając stary odpis aktu urodzenia (powiedzmy od rodziców), stary akt małżeństwa (ok. 2 letni) czy można korzystać z takich dokumentów czy trzeba wybierać „na świeżo”? Czytając różne wątki widziałem że część dokumentów musi być ważna określony okres czasu (wydaje mi się że do pół roku) i co w przypadku gdy przewiduje rozmowę potencjalnie w późnym terminie np. wrzesień (mam bardzo wysoki cn wiec nie nastawiam się pozytywnie)?

Akty stanu cywilnego (ani ich odpisy) nie maja daty waznosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

28 minut temu, Xarthisius napisał:

Akty stanu cywilnego (ani ich odpisy) nie maja daty waznosci.

Hmm.. Ustawa z dnia 28 listopada 2014 r. Prawo o aktach stanu cywilnego, Rozdział 5, Art.44:

1. Kierownik urzędu stanu cywilnego wydaje z rejestru stanu cywilnego: 1) odpisy zupełne i odpisy skrócone aktów stanu cywilnego; 2) zaświadczenia o zamieszczonych lub niezamieszczonych w rejestrze stanu cywilnego danych dotyczących wskazanej osoby; 3) zaświadczenia o stanie cywilnym.

2. Odpis zupełny aktu stanu cywilnego stanowi dosłowne powtórzenie treści aktu stanu cywilnego oraz treści dołączonych wzmianek dodatkowych.

3. Odpis skrócony aktu stanu cywilnego zawiera treść aktu stanu cywilnego uwzględniającą treść dołączonych wzmianek dodatkowych.

4. Zaświadczenia, o których mowa w ust. 1 pkt 2 i 3, są ważne przez okres 6 miesięcy od daty ich sporządzenia.

 

[źródło] http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20140001741/U/D20141741Lj.pdf

 

EDIT: ahh chodzi tylko o zaświadczenia a nie o odpisy :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Permanent Address: Please provide the following information on where you intend to live after arrival in the United States."
Taka rubryka w DS-260 . 

Nie mamy zielonego pojęcia gdzie pojedziemy, nie mamy też rodziny/znajomych w USA, których adres moglibyśmy podać, co w takiej sytuacji ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...