Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Hej. Mam takie pytanie. Wniosek wizowy DS 260 wysłałem w czerwcu i do dnia dzisiejszego nie dostałem z KCC żadnej wiadomości. Gdzie mogę sprawdzić status mojej sprawy?? Z tego co wiem z forum to oni proszą  często o dosłałnie różnych dokumentów, a tu totalna cisza. Mój numer to 23xxx.

ja mam numer 8XXX a maila z prośba o dokumenty dostałam dopiero teraz w połowie września, z takim numerem maila z prośba spodziewałabym się najwcześniej koło stycznia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Cześć wszystkim. Pytanie będzie nie w temacie, ale mimo wszystko proszę o pomoc. 

Mam wizę turystyczną do USA, od kilku lat pracuję (w PL oczywiście :D ). Chciałabym lecieć do Stanów na kilka miesięcy na praktyki/staż/wolontariat - cokolwiek. Czy jest to w ogóle możliwe? Żeby firma amerykańska przyjęła mnie na praktyki? Jeszcze do żadnej nie pisałam, bo nie wiem czy jej sens... A chodzi mi o to żeby w pracy wziąć urlop bezpłatny na pół roku (o ile się szef zgodzi :) ), tam polecieć na te kilka miesięcy (ale nie dłużej niż pozwala mi ta wiza - czyli max pół roku), no i oczywiście czy potem można dostać jakieś refernecje czy papier potwierdzający że odbyło się staż. Nie jestem już studentką, więc wszelkie staże tego typu odpadają. czy ktoś z Was orientuje się czy w ogóle jest to możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wizie turystycznie legalnie nie mozesz pracowac, dlugotrwaly wolontariat tez (legalnie) odpada. Na praktyki w wiekszosci firm trzeba byc studentem. Wiec bez zmiany wizy, legalnie nic nie zalatwisz na turystycznej. (Tak jest w wiekszosci krajow, notabene. Wiele krajow wymaga specjalne wizy na wolontariaty.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy z małżonką świeżo po ślubie, małżonka została wylosowana jeszcze przed ślubem.

Nie posiada jeszcze żadnych dokumentów z nowym nazwiskiem, a widzę że do wypełnienia potrzebny jest numer paszportu. 
Czy przy składaniu DS260 powinniśmy posługiwać się póki co starym nazwiskiem żony oraz paszportem? 
Przy zmianie paszportu, będzie on już na inne nazwisko co może namieszać chyba w całej procedurze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Duba91 said:

Jesteśmy z małżonką świeżo po ślubie, małżonka została wylosowana jeszcze przed ślubem.

Nie posiada jeszcze żadnych dokumentów z nowym nazwiskiem, a widzę że do wypełnienia potrzebny jest numer paszportu. 
Czy przy składaniu DS260 powinniśmy posługiwać się póki co starym nazwiskiem żony oraz paszportem? 
Przy zmianie paszportu, będzie on już na inne nazwisko co może namieszać chyba w całej procedurze. 

Nie mozecie poczekac na nowy paszport? Potem i tak bedziecie musieli odblokowac DS-260 i podac nowe dane. Z numerem powyzej 30tys miesiac Was nie zbawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypelniajcie zgodnie z prawdą. Jeśli nie wypelniliscie jeszcze ds260 a wzięliście ślub i małżonka zmieniła nazwisko a nie ma jeszcze paszportu na nowe nazwisko, ja bym polecała doczekać się nowego paszportu. U nas była wygrana-DS260-slub-dodanie nowego członka rodziny i DS260 na mnie, ale ja nie zmieniałam nazwiska.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...