Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dostałam odpwiedz od KCC

"Your forms have been received and are currently processing.  Allow several weeks for processing. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing.  Once the Kentucky Consular Center has finished processing your DS-260, you will receive an email from the Kentucky Consular Center giving you instructions to complete in order for your case to continue processing."

Wiec myśle ze nie ma się co martwić :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pawex1972 napisał:

Moim zdaniem wzrośnie ponownie ilość odmów z powodu słabego zabezpieczenia finansowego. O ruchu bezwizowym chyba można zapomnieć. We wrześniu / październiku wszystko się wyjaśni. 

czym jest słabe zabezpieczenie finansowe? jaka kwotę orientacyjnie powinno się mieć? Pytam na jedną osobę. Mam siostrę w stanach ale nie chciałabym jej obarczać tytułem sponsora wiec jeśli mogłabym tego uniknąć wolałabym zgromadzić potrzebna kwotę wcześniej sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mvgda napisał:

czym jest słabe zabezpieczenie finansowe? jaka kwotę orientacyjnie powinno się mieć? Pytam na jedną osobę. Mam siostrę w stanach ale nie chciałabym jej obarczać tytułem sponsora wiec jeśli mogłabym tego uniknąć wolałabym zgromadzić potrzebna kwotę wcześniej sama.

 $10k podaje chodz w zaleznosci od konsula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pawelo1988 napisał:

A wlasnie co do public charge...

Jestem singel bez rodziny, 30 lat, BSc computer science z UK, 10 lat doswiadczenia jako programista / architekt. Angielski znam jak polski, wiekszosc zycia mieszkam w UK. Jak sie zepne to moge wykazac $70k-100k oszczednosci na koncie, wiecej nie dam rady bo mam to ulokowane w innych aktywach. Wybieram sie zamieszkac do Tampa, jade na luzie, pare miesiecy planuje tam nie pracowac zeby pozalatwiac wszystko i sie rozejrzec, jak mi sie nie spodoba to do Atlanty/Austin albo Phoenix. Taki moj plan... jezeli zapytaja.

Czy to powinno starczyc czy szukac sponsora jakiegos? Mam znajomych sporo w USA ale akurat nie w Tampa.

* Bede robic wszystko w Warszawie, nie Londynie. W Londynie chca high school diploma ktorego nie mam. Wyjechalem z PL bez liceum, a w UK poszedlem prosto do collegu. Zapytalem o edukacje ambasade w Warszawie I odpisali ze z BSc spelniam wymog.

Spokojnie dasz radę. Oni chcą odsiać bezdomnych, bezrobotnych lub pobierających stale zasiłki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jestem singlem, powinnam mieć oszczędności rzędu 12K USD. Czy mogę mieć je wykazane w innych walutach (np. część w PLN, część w EURO a część w Krypto)? Tak mam rozłożone oszczędności - na dwa banki w dwóch walutach i na 2 giełdy w różnych krypto. Mam przynieść/przesłać wyciągi ze wszystkich miejsc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za spam, mam jeszcze 1 pytanie - jak mam numer 8k i złożę dokumenty teraz - kiedy mniej więcej mogę spodziewać się rozmowy? Jest to dla mnie ważne, bo za 2 tygodnie chciałabym wyjechać do Tajwanu i nie wiem czy zdążę wybrać się na rozmowę przed wyjazdem. Czy w razie czego rozmowę mogę odbyć na Tajwanie? Będę tam ze 4 miesiące, więc pewnie nie zdążę wrócić przed rozmową...

 

Czy czas wysłania zgłoszeń a znaczenie, może mogę się zgłosić po przyjeździe, tylko wtedy nie wiem czy nie przepadnie mi szansa, bo zostaną rozpatrzone koleje osoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będziesz miał rozmowy w przeciągu dwóch tygodni, bo rozmowy z DV2020 zaczynają się 1. października. Ponieważ dopiero teraz wysyłasz dokumenty, to może się okazać, że spokojnie zdążysz wrócić z Tajwanu i będziesz miał rozmowę. Jeśli się boisz, że nie zdążysz wrócić, to możesz wysłać dokumenty dopiero za 4 miesiące. Masz na tyle niski numer, że spokojnie się wyrobisz z rozmową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Joanna30 napisał:

Na pewno nie będziesz miał rozmowy w przeciągu dwóch tygodni, bo rozmowy z DV2020 zaczynają się 1. października. Ponieważ dopiero teraz wysyłasz dokumenty, to może się okazać, że spokojnie zdążysz wrócić z Tajwanu i będziesz miał rozmowę. Jeśli się boisz, że nie zdążysz wrócić, to możesz wysłać dokumenty dopiero za 4 miesiące. Masz na tyle niski numer, że spokojnie się wyrobisz z rozmową.

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź! Myślałam też nad umówienie się na wizytę w Tajwanie, ale nie chciałabym trafić na sytuację, że wrócę do Polski przed rozmową. Czy jak zostanie mi wyznaczona rozmowa, będę mogła ją przełożyć na później? Zastanawiam się też czy wysyłając dokumenty później (za 4 miesiące) moje szanse akceptacji wniosku spadają? Bo w międzyczasie ludzie z wyższymi numerami będą już zapraszani do rozmów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...