Skocz do zawartości

DV 2020 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, mvgda said:

wypełniłam DS260 w maju po otrzymaniu informacji o wygranej, zmieniłam teraz miejsce pracy i zamieszkania czy powinnam znów zedytować jakoś wniosek i zasubmitować go ponownie?

Tak, mozesz wyslac maila do KCC z prosba o odblokowanie DS260.

Tu http://britsimonsays.com/faq/how-do-i-unlock-my-ds260/ masz przyklad listu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 957
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 tygodnie później...
1 hour ago, sobota said:

Cut-off na listopad dla EU to 6000, właśnie nowy biuletyn się pojawił. 

Podali tez wazna informacje o ilosci wiz:

“The NACARA stipulates that beginning with DV-99, and for as long as necessary, up to 5,000 of the 55,000 annually-allocated diversity visas will be made available for use under the NACARA program. This will result in reduction of the DV-2020 annual limit to approximately 54,650.”

Pozostaje tylko liczyc na to zeby, nie tak jak w tym roku, zdazyli wszystkie wydac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dokumenty, które przyniosę na rozmowę do ambasady zostaną mi zabrane?

mam na myśli akt urodzenia lub oryginał dyplomu ukończenia szkoły - wolałabym takie dokumenty jednak zachować w oryginale a nie oddawać, zwłaszcza ze duplikatu dyplomu ukończenia szkoły raczej ponownie nie dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mvgda said:

czy dokumenty, które przyniosę na rozmowę do ambasady zostaną mi zabrane?

mam na myśli akt urodzenia lub oryginał dyplomu ukończenia szkoły - wolałabym takie dokumenty jednak zachować w oryginale a nie oddawać, zwłaszcza ze duplikatu dyplomu ukończenia szkoły raczej ponownie nie dostanę.

Oryginałów nie zabierają , to do wglądu tylko. Przynieś ze sobą xero każdego z tych dokumentów, bo zdaje się trzeba... ja już dokładnie nie pamietam jak to było. Ale  chyba nawet tych xer nie wzięli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2019 o 10:50, sobota napisał:

Cut-off na listopad dla EU to 6000, właśnie nowy biuletyn się pojawił. 

widzę ze cut off na listopad to 6000, mam numer 81xx wiec całkiem możliwym jest ze zmieszczę się w cut offie na grudzien, zależy mi jednak ze względu na studia i obronę w czerwcu żeby rozmowę w ambasadzie mieć w drugiej połowie stycznia, kiedy najlepiej wysłać im dokumenty tak żeby nie pospieszyli się z wyznaczeniem terminu rozmowy na grudzien? (maila z prośba o wysłanie już dostałam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam takie pytanie. Wniosek wizowy DS 260 wysłałem w czerwcu i do dnia dzisiejszego nie dostałem z KCC żadnej wiadomości. Gdzie mogę sprawdzić status mojej sprawy?? Z tego co wiem z forum to oni proszą  często o dosłałnie różnych dokumentów, a tu totalna cisza. Mój numer to 23xxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Pawex1972 said:

Hej. Mam takie pytanie. Wniosek wizowy DS 260 wysłałem w czerwcu i do dnia dzisiejszego nie dostałem z KCC żadnej wiadomości. Gdzie mogę sprawdzić status mojej sprawy?? Z tego co wiem z forum to oni proszą  często o dosłałnie różnych dokumentów, a tu totalna cisza. Mój numer to 23xxx.

Spokojnie, Twój numer to 23xxx a jak widzisz cut-off dla EU to 6000. Jak będzie czas to poproszą o dokumenty. Ciężko powiedzieć kiedy to będzie, bo każdy rok jest inny - musisz uzbroić się w cierpliwość. Ja w DV2019 miałam numer 24xxx, wysłałam DS 260 w czerwcu 2018 r. a zaproszenie na rozmowę dostałam w maju 2019. Nie czekałam na maila z KCC i wysłałam sama dokumenty pod koniec marca 2019 r. (wysłałam sama bez czekania tylko dlatego, że na blogu BritSimon powiedział żeby wysyłać jak ma się gotowe, bo wszystko szło im dość wolno więc lepiej wysłać bez prośby). To było w DV2019; jak będzie teraz nie wiadomo jeszcze. 

To jest procedura, która zajmuje czas i trzeba być cierpliwym, zwłaszcza jeśli masz wysoki numer. Ciężko teraz przewidzieć jak będą rosły numery w kolejnych biuletynach wizowych i po prostu trzeba je na bieżąco śledzić jeśli chcesz się orientować. Żadnej informacji z KCC  raczej nie dostaniesz do czasu kiedy będą gotowi zająć się Twoją sprawą. Może się zdarzyć, że poproszą wcześniej, ale jeśli tak się nie stanie to nie ma tragedii. To, że nie dostajesz od nich żadnych informacji nie oznacza, że coś jest nie tak i musisz się już martwić. Cierpliwości :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...