Skocz do zawartości

Co w tym przypadku ? Aplikacja a wizyta w ambasadzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was Wszystkich Serdecznie ! :)

Mam takie pytanie , przyjaciółka wygrała rok temu loterie wizową , podczas aplikowania w październiku miała sprawy sądowe o rozwód, ale zaznaczyła w aplikacji o losowanie , że jest rozwiedziona, bo wiedziała, że przed wizytą jeśli by wylosowała będzie już rozwiedziona. następnie w kwietniu tego roku dostała ten rozwód i w aplikacji ds 260 nie uwzględniła również byłego męża tylko samą siebie (w lipcu tamtego roku) . za kilka dni ma wizytę w ambasadzie w Warszawie o otrzymanie wizy imigracyjnej. Czy myślicie, że może być jakiś problem z tego tytułu, że podczas aplikacji była "zamężna', ale dała rozwiedziona, ale podczas wizyty już w Ambsadzie jest już faktycznie rozwiedziona, więc jakby aplikacja z wizytą się zgadzała. Chcę tylko powiedzieć , że zaznaczyła w aplikacji "rozwiedziona" z tego względu, że wiedziała, że będzie już rozwiedziona podczas wizyty w ambasadzie po wize. 

Dziękuje i Pozdrawiam Wszystkich i bardzo proszę o odpowiedzi. 

!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był na forum podobny przypadk i osoba wizy nie otrzymała. 

To ze kiedyś coś będzie to Ambasady nie obchodzi liczy się fakt wysłania zgłoszenia plus że musiała wysłać zdjęcie oraz dane swojego nadal męża przy zgłoszeniu do loterii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Xarthisius napisał:

W formularza zgloszeniowym jest opcja "legal separation", ale to tez by nie pomoglo. Tez trzeba miec papier.

 

Ja to wiem, sugeruję tylko by udawać głupa, a nuż się uda ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w momencie gdyby nie była już razem (w sensie rozwód) w momencie wysłania formularz ds-260 to by wtedy była możliwość, żeby to przeszło ? 

Dziękuje wszytskim za odpwoiedzi tak szybkie - bardzo odceniam. 

Oraz drugie pytanie - czy konsul ma dostęo do takich informacji , bo jak ma się dowiedzieć kiedy wziął ślub ew. rozwód etc ? 

Pozdrawiam Serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, MateuszekFlorida napisał:

a w momencie gdyby nie była już razem (w sensie rozwód) w momencie wysłania formularz ds-260 to by wtedy była możliwość, żeby to przeszło ? 

Dziękuje wszytskim za odpwoiedzi tak szybkie - bardzo odceniam. 

Oraz drugie pytanie - czy konsul ma dostęo do takich informacji , bo jak ma się dowiedzieć kiedy wziął ślub ew. rozwód etc ? 

Pozdrawiam Serdecznie !

Gdy pokaże dokument o rozwodzie wtedy wyjdzie kiedy był. Tak samo z datą ślubu wyjdzie. 

Gdy by nie byli razem a miała by to na pismie to by przeszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...