Skocz do zawartości

Leniwe wakacje na Florydzie


arturnow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

wraz z żona zamierzamy wyjechać gdzieś na plażowe wakacje - ok. 2 tygodnie. Ponieważ tym razem nie planujemy wyjazdu z biurem i wylot do stanów nie wiaże się z kosztem wizy padł pomysł wyjazdu na Florydę. 

Zupełnie nie znam tego regionu więc pytanie do was. Gdzie jechać by mieć ładne plaże, czy warto jechać w okolicę Miami. Chodzi mi o wynajęcie pokoju w dobrej cenie - nie wiem czy Hotel czy Airbnb. Pewnie zaplanujemy jakieś wycieczki etc jak już będziemy, ale główny cel to takie leniwe wakacje. Dzieci maja 3,5 i 5,5 roku, więc też nie ma co ich za bardzo ciagać. 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

To kwestia wybitnie subiektywna. Jednemu będzie się podobało Miami, Innemu inne okolice. Na Florydzie można mieć różnego typu wakacje. Jeśli szukasz leniwych plażowo-morskich wakacji to mi osobiście najbardziej podobają się plaże od strony zatoki (a nie od oceanu). Najbardziej podoba mi się Marco Island. Byłem też jednego roku w Clearwater - też tam mi się podoba. Wiem, że Miami ma swoich zwolennników i magia nazwy "Miami Beach" ściąga wielu amatorów plażowania, ale ja nigdy nie byłem specjalnie zachwycony tamtymi plażami - ale jeszcze raz to kwestia subiektywna. Byłem w swoich wojażach również na plażach w Ft Lauderdale. Daytona Beach, Key Largo czy na Key West albo na północy w Pensacola. Zawsze Marco Island podobało mi się najbardziej.

Hotel czy airbnb? To kwestia budżetu i kwestia czy masz jakieś punkty lojalnościowe w hotelach, które mógłbyś wydać. Hotele w pierwszej linii plaży są dość drogie albo bardzo drogie - jesli masz jakieś punkty w Hiltonie / Marriocie to pewnie wydanie ich na hotel przyplażowy to dobra forma ich spożytkowania (tam koszt pokoju często z opłatami typu  resort fee i obowiązkowym parkingiem przekroczy ze 400 dolcy za noc w sezonie). Airbnb będzie tańsze (zapewne znacznie) ale pewnie bez możliwości "walking distance to the beach" - to jest pewna uciążliwość szczególnie z małymi dzieciakami.

W jakim terminie planujecie? Pamiętaj latem przechodzą przez Florydę huragany - teoretycznie sezon na nie zaczyna się 1 czerwca, ale praktycznie do 15-20 lipca zdażają się one nie za często Potem pomiędzy 15 lipca a 15 września jest bardzo prawdopodobne, że trafisz w jakiś poważniejszy czy dłuższy sztorm (nie oznacza to, że będzie od razu dewastujący kataklizm, ale szansa że będzie padało przez 2-3 dni z rzędu nie jest zerowa). Jednak gdy pojedziesz "za wcześnie" to możesz spotkać zimne baseny. Na Florydzie hotele przeważnie nie podgrzewają basenów, gdyż lato jest długie i brak nawet instalacji grzewczej. Byłem kiedyś na wakacjach na początku marca na Florydzie to woda w basenie jednak odstraszała od korzystania.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2020 o 18:27, arturnow napisał:

wraz z żona zamierzamy wyjechać gdzieś na plażowe wakacje - ok. 2 tygodnie. Ponieważ tym razem nie planujemy wyjazdu z biurem i wylot do stanów nie wiaże się z kosztem wizy padł pomysł wyjazdu na Florydę. (...)

Pewnie zaplanujemy jakieś wycieczki etc jak już będziemy, ale główny cel to takie leniwe wakacje. Dzieci maja 3,5 i 5,5 roku

Plażowe mniej gorące wakacje na Florydzie to najlepiej kwiecień, maj - czerwiec lub październik. Tym bardziej, że dzieci jeszcze nie chodzą do szkoły. W lipcu - wrześniu za duża wilgotność powietrza i wielkie upały, więc cała rodzina kiepsko to zniesie (a szczególnie dzieci). A 1-2 dniowa "wycieczka fakultatywna" to np. do Walt Disney World Resort tuż obok miasta Orlando. Dzieci już są w takim wieku, że chyba ją zapamiętają. Na całe życie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie plaze a szczegolnie piasek na plazach jest ladniejszy i czystszy od strony Zatoki Maksykanskiej. Piasek nie jest goracy. Marco Island jest drogie i poza plazami nic nie ma. W przypadku wakacji "plazaowych" z malymi dziecmi Clearwater Beach zapewni wiecej atrakcji niz np Key West, Siesta Key, Marco Island czy Miami Beach. Gdzie sie zatrzymac zalezy od budzetu. Ze wzgledu na dzieci wart szukac hotelu, motelu czy  airbnb gdzie w pokoju jest tzw "kitchenette".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam na Florydzie w listopadzie i było już chłodnawo (aczkolwiek nadal cieplej niż w Polsce latem nad Bałtykiem :) ), na plazy się wygrzalysmy... w Miami Beach bardzo mi się podobało (plaza nieziemska!) ale wg mnie to nie jest miejsce dla dzieci.. tak samo Miami. Key West i reszta „kluczy” to wg mnie mega przereklamowane turystyczne miejsca i nie warte swej ceny. Mi również się podobało od strony zatoki , np w Tampie (fajna plaza, spokojne miasto), aczkolwiek było tam mocno geriatrycznie (wszędzie emeryci ;)). Szczerze mówiąc z 2 dzieci w tym wieku to bym nie cisnęła się na Florydę bo to nie jest miejsce na tyle fajne by było warte tak dalekiej podróży. Polecałabym na Kanary - tam jest mega! I hotele z milionem fajnych animacji dla dzieciaków, byliśmy na Teneryfie i było extra. Marzymy by wrócić.... tyle ze lot tam z Kalifornii w ogóle nam się nie kalkuluje :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.01.2020 o 17:27, arturnow napisał:

Cześć,

wraz z żona zamierzamy wyjechać gdzieś na plażowe wakacje - ok. 2 tygodnie. Ponieważ tym razem nie planujemy wyjazdu z biurem i wylot do stanów nie wiaże się z kosztem wizy padł pomysł wyjazdu na Florydę. 

Zupełnie nie znam tego regionu więc pytanie do was. Gdzie jechać by mieć ładne plaże, czy warto jechać w okolicę Miami. Chodzi mi o wynajęcie pokoju w dobrej cenie - nie wiem czy Hotel czy Airbnb. Pewnie zaplanujemy jakieś wycieczki etc jak już będziemy, ale główny cel to takie leniwe wakacje. Dzieci maja 3,5 i 5,5 roku, więc też nie ma co ich za bardzo ciagać. 

Pozdrawiam,

Miami Beach wydało nam się bardzo spoko. Czysto, sympatycznie, wszędzie blisko i na piechotę, zycie nocne takze ok. Ale to bez dzieci. Dzieci kalulację zmieniają....

Samo Miami absolutnie nie.

Spedziliśmy takze ze dwie noce w Hollywood, na Północ od Miami.... Trochę Hotel, trochę B&B... przez ulicę na plazę, dosłownie 30 metrów. Śniadania, dobre warunki, family room available, właściciele stają na głowie aby Ci dogodzic. Moze jak zznajdę to podam nazwę/adres. TANIO. W okolicy nic nie ma... oprócz plazy...na której takze niewielu ludzi... zatem w pewnym sensie.... w tym sensie "nudnym-plazowym" - jest to miejsce idealne.... Sam bym tam nie wrócił, ale komuś moze pasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Dnia 5.01.2020 o 12:27, arturnow napisał:

Cześć,

wraz z żona zamierzamy wyjechać gdzieś na plażowe wakacje - ok. 2 tygodnie. Ponieważ tym razem nie planujemy wyjazdu z biurem i wylot do stanów nie wiaże się z kosztem wizy padł pomysł wyjazdu na Florydę. 

Zupełnie nie znam tego regionu więc pytanie do was. Gdzie jechać by mieć ładne plaże, czy warto jechać w okolicę Miami. Chodzi mi o wynajęcie pokoju w dobrej cenie - nie wiem czy Hotel czy Airbnb. Pewnie zaplanujemy jakieś wycieczki etc jak już będziemy, ale główny cel to takie leniwe wakacje. Dzieci maja 3,5 i 5,5 roku, więc też nie ma co ich za bardzo ciagać. 

Pozdrawiam,

Koniecznie wybierzcie się do Sarasoty i na Siesta Key Beach, która jest przez wielu uważana za najpiękniejszą w USA. No i jest idealna dla dzieci - chłodny piasek (również w największe upały) idealny jest do zabawy. Zachęcam również do poczytania na https://kierunekfloryda.com/turystyka-na-florydzie/, gdzie znajdziecie dużo przydatnych informacji. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...