Skocz do zawartości

SSN w pobycie tymczasowym a teraz?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mój znajomy w trakcie swojego pobytu (kilka lat temu) na work and travel dostał SSN. Teraz (dawno po zakończeniu work and travel) podróżuje czasem do Stanów w celach turystycznych i chciałby otworzyć konto w banku w USA, do którego jest mu potrzebne SSN. Czy to samo SSN, które dostał kiedyś jest dalej ważne? Czy należy je odnowić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
23 minuty temu, Xarthisius napisał:

SSN jest jak PESEL - jeden na cale zycie. Poza tym, sporo bankow nie wymaga SSN do zalozenia konta.

mógłbyś podpowiedzieć które? Najlepiej takie, gdzie konto można założyć online, bo kolega mało mobilny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seeer napisał:

mógłbyś podpowiedzieć które? Najlepiej takie, gdzie konto można założyć online, bo kolega mało mobilny

Wiele banków wymaga potwierdzenia adresu. Może to być prawo jazdy albo np. Jakaś urzedowa korespondencja na ten adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, seeer said:

Hej,

Mój znajomy w trakcie swojego pobytu (kilka lat temu) na work and travel dostał SSN. Teraz (dawno po zakończeniu work and travel) podróżuje czasem do Stanów w celach turystycznych i chciałby otworzyć konto w banku w USA, do którego jest mu potrzebne SSN. Czy to samo SSN, które dostał kiedyś jest dalej ważne? Czy należy je odnowić?

Ja mam SSN z czasów W&T przed laty i normalnie go używałam by otworzyć konto nawet gdy byłam tylko turystka. Miałam nawet jeszcze panieńskie nazwisko jak mi SSN nadawali. Wyrobiłam nowa karte z nowym a numer ten sam nadal :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MeganMarkle napisał:

Ja mam SSN z czasów W&T przed laty i normalnie go używałam by otworzyć konto nawet gdy byłam tylko turystka. Miałam nawet jeszcze panieńskie nazwisko jak mi SSN nadawali. Wyrobiłam nowa karte z nowym a numer ten sam nadal :) 

super! A pamiętasz w jakim banku otwierałaś konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, andyopole napisał:

Wiele banków wymaga potwierdzenia adresu. Może to być prawo jazdy albo np. Jakaś urzedowa korespondencja na ten adres.

o matko! A któryś z banków otwiera konto tylko z SSN albo z mniejszą ilością dokumentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, seeer said:

o matko! A któryś z banków otwiera konto tylko z SSN albo z mniejszą ilością dokumentów?

Nie potrzebujesz SSN żeby konto otworzyć, tak naprawdę jedyne co potrzeba to adres do korespondencji w usa (ja podałam znajomych adres) i musisz być osobiscie to konto założyć. Paszport wystarczy. Ja zakładałam w BoA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...