Skocz do zawartości

SSN w pobycie tymczasowym a teraz?


Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, ilya_ said:

przeciez to na odleglosc widac, ze to Ty chcesz "to" konto zalozyc bedac na turystycznej tu, albo byc moze juz jestes i cash Ci sie nie miesci w pokoju. 

"bladzisz" bo nie wiesz do ktorego banku sie udac z paszportem, niewazna i wiza w paszporcie i bez SSN. 

to sa posty w stylu "znajomy pyta" czy tam "pytam za sasiada"....

Wow, ja to chyba naiwna jestem bo mnie to w ogóle nie przyszło do głowy :rolleyes: może dlatego ze ja np faktycznie otwierałam konto w usa będąc turystycznie w odwiedziny u znajomych (jeszcze przed tym jak w loterii wygraliśmy), byliśmy w usa 2tyg tylko wtedy i nikt w banku nie wnikał po co nam konto, to nie ICE przecież tylko instytucja finansowa. Tyle ze my nie wpłacaliśmy gotówki tylko na wstępie powiedzieliśmy ze będzie przelew w polszy. To ziom z banku powiedział ze fajnie ale jakiś cash teraz musi dostac by zasilić konto na otwarcie. Wiec do bankomatu po 100$ musiałam isc. Teraz jak sobie to przypomnę to w sumie wręcz idealnie pod nielegalnych.... cash wpłacamy, adres w usa, hmm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 minut temu, MeganMarkle napisał:

Wow, ja to chyba naiwna jestem bo mnie to w ogóle nie przyszło do głowy :rolleyes: może dlatego ze ja np faktycznie otwierałam konto w usa będąc turystycznie w odwiedziny u znajomych (jeszcze przed tym jak w loterii wygraliśmy), byliśmy w usa 2tyg tylko wtedy i nikt w banku nie wnikał po co nam konto, to nie ICE przecież tylko instytucja finansowa. Tyle ze my nie wpłacaliśmy gotówki tylko na wstępie powiedzieliśmy ze będzie przelew w polszy. To ziom z banku powiedział ze fajnie ale jakiś cash teraz musi dostac by zasilić konto na otwarcie. Wiec do bankomatu po 100$ musiałam isc. Teraz jak sobie to przypomnę to w sumie wręcz idealnie pod nielegalnych.... cash wpłacamy, adres w usa, hmm. 

 

"chciałby otworzyć konto w banku w USA, do którego jest mu potrzebne SSN"

pytanie w stylu - pytam bo znajomy, ktory jest tepakiem chce wiedziec, byl na work and travel pare lat temu, ale nie wie jak sprawdzic i ja musze sie pytac po internetach

"mógłbyś podpowiedzieć które?

pierwszy sygnal, ze sciema

"Dobra, źle go zrozumiałam. Zgubił kartę i chciałby wyrobić nową"

chce otworzyc konto, ale jednak zgubil karte 

"A pamiętasz w jakim banku otwierałaś konto?"

natarczywe pytanie sie jaki bank... czyli laska bladzi, chce na szybko nazwe banku

"o matko! A któryś z banków otwiera konto tylko z SSN albo z mniejszą ilością dokumentów?"

ale czekaj, przeciez mowilas, ze znajomy jednak zgubil karte - to teraz konto otwiera ?

"A w paszporcie musi być wiza pracownicza czy na turystycznej (ważnej) też można otworzyć?"

to znajomy do chole...zgubil ta karte czy jednak konto otwiera ? przeciez to nie istotne jaka wiza musi byc na tle calej rozmowy

"w internecie jest napisane, że potrzebne jest valid id do wyrobienia. Jesteś pewny, że można na turystycznej?"

wciaz otwieramy konto ? przeciez znajomy zgubil karte....pytanie sie na sile co jest potrzebne -> juz swiadczy o calej sciemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, ilya_ said:

 

"chciałby otworzyć konto w banku w USA, do którego jest mu potrzebne SSN"

pytanie w stylu - pytam bo znajomy, ktory jest tepakiem chce wiedziec, byl na work and travel pare lat temu, ale nie wie jak sprawdzic i ja musze sie pytac po internetach

"mógłbyś podpowiedzieć które?

pierwszy sygnal, ze sciema

"Dobra, źle go zrozumiałam. Zgubił kartę i chciałby wyrobić nową"

chce otworzyc konto, ale jednak zgubil karte 

"A pamiętasz w jakim banku otwierałaś konto?"

natarczywe pytanie sie jaki bank... czyli laska bladzi, chce na szybko nazwe banku

"o matko! A któryś z banków otwiera konto tylko z SSN albo z mniejszą ilością dokumentów?"

ale czekaj, przeciez mowilas, ze znajomy jednak zgubil karte - to teraz konto otwiera ?

"A w paszporcie musi być wiza pracownicza czy na turystycznej (ważnej) też można otworzyć?"

to znajomy do chole...zgubil ta karte czy jednak konto otwiera ? przeciez to nie istotne jaka wiza musi byc na tle calej rozmowy

"w internecie jest napisane, że potrzebne jest valid id do wyrobienia. Jesteś pewny, że można na turystycznej?"

wciaz otwieramy konto ? przeciez znajomy zgubil karte....pytanie sie na sile co jest potrzebne -> juz swiadczy o calej sciemie

Ja to zrozumiałam ze zgubił karte z SSN a nie tą do banku.. no ale tak czy siak nic tu się nie klei za bardzo :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2020 o 05:51, ilya_ napisał:

"chciałby otworzyć konto w banku w USA, do którego jest mu potrzebne SSN"

Dzięki za wnikliwą analizę, ale jak można zobaczyć z moich postów (co zresztą reszta zauważyła), znajomy zgubił kartę ssn, a nie karę bankomatową. A pytanie dotyczyło otworzenia konta w banku, w którym wystarczy ssn  (bez karty) i wiza turystyczna (lub polski ID). A co do wizy, to dość istotna sprawa, bo nie każdy bank zezwala na otwarcie konta z wizą turystyczną (ważną). Ja wygrałam wizę w loterii (o czym zresztą też tutaj pisałam), więc sprawa mnie nie dotyczy.

Otwieranie konta w kraju do którego jedziesz na dłużej niż tydzień jest całkowicie normalne. Ja mam np konto w 3 krajach. Po prostu nie znam procedur w USA, więc żeby udzielić rzetelnej informacji zapytałam o poradę tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2020 o 05:26, MeganMarkle napisał:

Wow, ja to chyba naiwna jestem bo mnie to w ogóle nie przyszło do głowy :rolleyes: może dlatego ze ja np faktycznie otwierałam konto w usa będąc turystycznie w odwiedziny u znajomych (jeszcze przed tym jak w loterii wygraliśmy), byliśmy w usa 2tyg tylko wtedy i nikt w banku nie wnikał po co nam konto, to nie ICE przecież tylko instytucja finansowa. Tyle ze my nie wpłacaliśmy gotówki tylko na wstępie powiedzieliśmy ze będzie przelew w polszy. To ziom z banku powiedział ze fajnie ale jakiś cash teraz musi dostac by zasilić konto na otwarcie. Wiec do bankomatu po 100$ musiałam isc. Teraz jak sobie to przypomnę to w sumie wręcz idealnie pod nielegalnych.... cash wpłacamy, adres w usa, hmm. 

Nie naiwna, a raczej nie doszukująca się teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2020 o 20:35, mcpear napisał:

Jestem 100% pewny.

Jeden z moich kolegów założył w WF a drugi w Citi. Musieli przedstawić dwa ID w Citi i trzy w WF. Przedstawili w Citi: polski paszport i polskie DL; w WF: polski paszport, polskie DL i polską kartę kredytową wydaną przez polski bank z ich imieniem i nazwiskiem.

Założyli konto bez problemu - pamiętaj podpisać (upomnieć się nawet jak ci nie dadzą) formę W-8BEN, a jak będą się krzywili, że nie chcesz podpisać W-9 - to powiedz, że W-8BEN jest zamiennikiem i stosuje się ją w przypadku nieamerykańskich rezydentów podatkowych. W-9 podpisać nie możesz bo nie jesteś amerykańskim rezydentem podatkowym. Dla niektórych urzędników w banku możesz być pierwszym takim przypadkiem

W obu przypadkach niezbędny był amerykański numer telefonu do otwarcia konta - mieli jakąś kartę w T-Mobile i na ten numer otwarli. Na polski numer nie mogli - bo się nie mieścił w elektronicznym formularzu a chyba jakiś SMS weryfikujący musieli odebrać i kod podać

A wiesz może gdzie się kupuje karty sim w Stanach? Trzeba je potem zarejestrować? Myślę czy jeżeli będzie musiał później na ten numer odbierać smsy z potwierdzeniem kodu (przy przelewach czy coś),to czy nie lepiej wziąć abonament... Chyba że kartę prepaidową można opłacać zdalnie z innego kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każda jest rejestrowana w momencie zakupu. Kupujesz w salonach telefonii u operatorów albo w jakiś supermarketach typu Walmarkt.

Przelewy w USA (czyli tutaj transfers) - mało jednak wiesz o USA. Taka forma dyspozycji pieniędzy praktycznie nie istnieje (ja robiłem przelew tylko w procesie zakupu domu jak musiałem przelać na Escrow). Uwierz lub nie tutaj wszystko opiera się o ... czeki, w formie klasycznej czyli papierowej albo w formie elektronicznej, która się nazywa ACH - ale nie zlecasz przelewu we własnym banku tylko wypełniasz dane swojego konta u odbiorcy czeku, który sam sobie zdalnie Twoje konto obciąża.

Moim znajomym poza otwarciem rachunku ten numer telefonu do niczego nie był potrzebny. Mieli pre-paid na czas wakacji w USA, który po wyjeździe im się zdeaktualizował. Tak więc dla potrzeb konta tego numeru utrzymywać nie potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...