Jump to content

Recommended Posts

Godzinę temu, mcpear napisał:

Taka forma dyspozycji pieniędzy praktycznie nie istnieje (ja robiłem przelew tylko w procesie zakupu domu jak musiałem przelać na Escrow).

I tu sie zgodze, choc musze powiedziec, ze ja wykorzystuje Wire Transfer nie tylko od swieta i sprawdza sie to swietnie. Uzywam Charles Schwab Bank i tam wire transfer is free (iles tam przynajmniej, ale jeszcze nigdy zaplacilem). Przed laty przelewalem jak kupowalem samochod - przelew doszedl do nich w okolo 45 minut. Obecnie raz na 1-2 miesiace przesylam komus pieniadze w ten sposob i tez zawsze otrzymuje w przeciagu godziny, a zwazywszy, ze mialoby to byc czekiem miedzy ND a NY to nie musi czekac calego tygodnia. Jeden raz, gdzies tam kiedys bylo to overnight, ale moze to byla moja wina i nie dziala to w jakis godzinach.

Ogolnie to jestem zdruzgotany tym, ze ludzie nie wykorzystuja tego czesciej:( Czesto czek idzie prawie 2 tygodnie odkad ktos 'twierdzi', ze wyslal.

2 godziny temu, mcpear napisał:

Chyba każda jest rejestrowana w momencie zakupu. Kupujesz w salonach telefonii u operatorów albo w jakiś supermarketach typu Walmarkt.

Przelewy w USA (czyli tutaj transfers) - mało jednak wiesz o USA. Taka forma dyspozycji pieniędzy praktycznie nie istnieje (ja robiłem przelew tylko w procesie zakupu domu jak musiałem przelać na Escrow). Uwierz lub nie tutaj wszystko opiera się o ... czeki, w formie klasycznej czyli papierowej albo w formie elektronicznej, która się nazywa ACH - ale nie zlecasz przelewu we własnym banku tylko wypełniasz dane swojego konta u odbiorcy czeku, który sam sobie zdalnie Twoje konto obciąża.

Moim znajomym poza otwarciem rachunku ten numer telefonu do niczego nie był potrzebny. Mieli pre-paid na czas wakacji w USA, który po wyjeździe im się zdeaktualizował. Tak więc dla potrzeb konta tego numeru utrzymywać nie potrzebujesz

tak, mało wiem, dlatego jestem tutaj na forum :) Jesteście niezastąpieni! O rety, czyli nie da się przelać pieniędzy ze swojego konta us na inne konto nie us albo w drugą stronę? Jak robiłeś ten przelew, to też nie musiałeś potwierdzać nic smsem?

Godzinę temu, marwin napisał:

I tu sie zgodze, choc musze powiedziec, ze ja wykorzystuje Wire Transfer nie tylko od swieta i sprawdza sie to swietnie. Uzywam Charles Schwab Bank i tam wire transfer is free (iles tam przynajmniej, ale jeszcze nigdy zaplacilem). Przed laty przelewalem jak kupowalem samochod - przelew doszedl do nich w okolo 45 minut. Obecnie raz na 1-2 miesiace przesylam komus pieniadze w ten sposob i tez zawsze otrzymuje w przeciagu godziny, a zwazywszy, ze mialoby to byc czekiem miedzy ND a NY to nie musi czekac calego tygodnia. Jeden raz, gdzies tam kiedys bylo to overnight, ale moze to byla moja wina i nie dziala to w jakis godzinach.

Ogolnie to jestem zdruzgotany tym, ze ludzie nie wykorzystuja tego czesciej:( Czesto czek idzie prawie 2 tygodnie odkad ktos 'twierdzi', ze wyslal.

Myślałam o Charles Schwab Banku, ale dostałam od nich informację na chacie, że nie da się otworzyć konta jako nie US citizen :/ Używałeś może innego banku do przelewów?

Ja przelewam miedzy swoimi kontami serwisem co sie nazywa Zelle - działa do 2.5k dziennie i jest natychmiastowe - w Polsce chyba podobnie działa bluemedia. Serwis jest generalnie za darmo. Natychmiastowe to znaczy ze w zasadzie w momencie przelewu masz od razu na drugim koncie.

Potwierdzenie SMSem nie istnieje - przynajmniej w bankach gdzie ja mam konta

3 minuty temu, mcpear napisał:

Ja przelewam miedzy swoimi kontami serwisem co sie nazywa Zelle - działa do 2.5k dziennie i jest natychmiastowe - w Polsce chyba podobnie działa bluemedia. Serwis jest generalnie za darmo. Natychmiastowe to znaczy ze w zasadzie w momencie przelewu masz od razu na drugim koncie.

Potwierdzenie SMSem nie istnieje - przynajmniej w bankach gdzie ja mam konta

zelle to taki paypal? Podpinasz swoją us kartę i przelewasz na inne konto czy musisz być fizycznie w Stanach, żeby zrobić taki przelew?

1 hour ago, marwin said:

U mnie wire transfer kosztuje $25 :) Dlatego tego nie wykorzstuje. ACH czek idzie 1 dzień - przynajmniej takie mam doświadczenie.

1 minute ago, seeer said:

zelle to taki paypal? Podpinasz swoją us kartę i przelewasz na inne konto czy musisz być fizycznie w Stanach, żeby zrobić taki przelew?

Karty chyba nie idzie podpiąć - tylko konta - ale może się mylę. To instant transfer money service - czyli to nie jest taki "paypal"

A propos - jak masz Iphone'a (a wielu ludzi w USA ma :) - myślę że znacząco więcej niż w jakimkolwiek innym kraju) - to można tu przelewać kasę z Apple Cash Card na Apple Cash Card po prostu SMSem - kasa jest od razu dostępna wszędzie gdzie honorują karty debetowe. Jak chcesz wypłacić z takiej Cash card na konto też możesz to zrobić - za darmo wówczas idzie to 1-3 dni albo natychmiastowo za opłatą

1 minutę temu, mcpear napisał:

Karty chyba nie idzie podpiąć - tylko konta - ale może się mylę. To instant transfer money service - czyli to nie jest taki "paypal"

aa, czyli fizycznie idę do punktu z pieniędzmi i robię przelew na konto?

Nie mam za dużej wiedzy o kontach, ale w trakcie mojego małego researchu sprawdziłam, że wells fargo ma tańsze przelewy. Pani na chacie powiedziała, że koszt to 5 usd za przelew :)