Skocz do zawartości

SSN w pobycie tymczasowym a teraz?


Rekomendowane odpowiedzi

nie ma zakazu. aczkolwiek nie nosisz jej ze soba. leży w domu na dnie szafy / biurka i są lata całe, że jej nie potrzebujesz. Amerykanie znają numer na pamięć (ja nie) - mam w komórce zdjęcie jakby co i w ciągu minuty umiem poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, mcpear napisał:

nie ma zakazu. aczkolwiek nie nosisz jej ze soba. leży w domu na dnie szafy / biurka i są lata całe, że jej nie potrzebujesz. Amerykanie znają numer na pamięć (ja nie) - mam w komórce zdjęcie jakby co i w ciągu minuty umiem poszukać

Ale po co? Jak wyżej. Też nie nauczyłem się na pamięć, nie jestem prawdziwym amerykańcem. Mam SSN w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelasia napisał:

A ja i swoj ssn pamietam i swoj pesel :D

PESEL też pamiętam, VAT nr też. Numer starego dowodu osobistego też do dziś, nawet numer tzw. Tymczasowego DO com go miał w pacholęctwie również. Do niedawna pamiętałem też numer mojego "kalacha" ze z wojska. :D

A SSN nie umiem i nie zamierzam się nauczyć, demencia ma swoje prawa.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, andyopole napisał:

:DNo problem. Podać numer konta? Tutaj czy na priv?:)

Bardzo chętnie,  ale jeżeli będą to "frycowe"  płacić wszyscy świeżo upieczeni polscy Amerykanie. Niestety rezygnując z Pro bono  oddalisz od siebie " ryzyko " otrzymania Nobla lub co najmniej wielkiego Orderu Uśmiechu. :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Pawex1972 napisał:

Bardzo chętnie,  ale jeżeli będą to "frycowe"  płacić wszyscy świeżo upieczeni polscy Amerykanie. Niestety rezygnując z Pro bono  oddalisz od siebie " ryzyko " otrzymania Nobla lub co najmniej wielkiego Orderu Uśmiechu. :):)

Prawdopodobieństwo że dostanę jakiegoś dolara od kandydata na imigrantów do USA jest znacznie mniejsze od otrzymania Nagrody Nobla! Dlatego wybieram zaszczyty ponad mamonę... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Prawdopodobieństwo że dostanę jakiegoś dolara od kandydata na imigrantów do USA jest znacznie mniejsze od otrzymania Nagrody Nobla! Dlatego wybieram zaszczyty ponad mamonę... ;)

I tak trzymaj. :)Dobro wraca pod różnymi postaciami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Pawex1972 said:

Faktycznie, "średniowiecze ". Przelewy płatne po 30$, kartki papieru zamiast wygodnego i trwałego plastiku. 

Dziękuje za info :)

Niestety to nie Europa żeby wszystko było takie hop do przodu... w biurach nadal królują telefony stacjonarne a najbardziej zaawansowaną aplikacją jakieś używa się w korpo jest excel. Nawet SAPa większość nie ma - i mówię to na podstawie doświadczeń z SF Bay Area, gdzie rzut kotem do HQ Apple czy Google. Ręce opadają. I cycki tez ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, andyopole napisał:

Za to rakiety taktyczne i myśliwce odrzutowe mają tu zajebiste! Welcome to America! :)

Nie wiem czy wiecie, że rakiety miedzykontynentalne Minuteman czy jakoś tak, ktore weszły do służby w latach 80tych wciaz sa obslugiwane przez komputery z amberowymi monitorami w których wciaz uzywa się pieciocalowych, miekkich dyskietek. Malo kto z forumowiczów widział a niewielu z Was miało coś takiego w ręku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...