Skocz do zawartości

SSN w pobycie tymczasowym a teraz?


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, MeganMarkle napisał:

Nie potrzebujesz SSN żeby konto otworzyć, tak naprawdę jedyne co potrzeba to adres do korespondencji w usa (ja podałam znajomych adres) i musisz być osobiscie to konto założyć. Paszport wystarczy. Ja zakładałam w BoA

ok,dziękuję! A w paszporcie musi być wiza pracownicza czy na turystycznej (ważnej) też można otworzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
46 minut temu, seeer napisał:

o matko! A któryś z banków otwiera konto tylko z SSN albo z mniejszą ilością dokumentów?

Ja założyłem z polskim paszportem, na wizie turystycznej. Motywowalem tym ze przywiozłem trochę grosza i nie chce trzymać pod poduszką. USBank.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, seeer said:

ok,dziękuję! A w paszporcie musi być wiza pracownicza czy na turystycznej (ważnej) też można otworzyć?

Ja zakładałam na turystycznej. Ich naprawdę to nie obchodzi. Chcą twoją kasę i tyle ;). Ja po prostu chciałam wtedy mieć „konto typu zaskórniak” w stanach, tak na czarna godzinę jakby w PL państwo położyło łapę na kasie czy coś. Nie ufam obecnej władzy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MeganMarkle napisał:

Ja zakładałam na turystycznej. Ich naprawdę to nie obchodzi. Chcą twoją kasę i tyle ;). Ja po prostu chciałam wtedy mieć „konto typu zaskórniak” w stanach, tak na czarna godzinę jakby w PL państwo położyło łapę na kasie czy coś. Nie ufam obecnej władzy :p

Witaj w klubie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 100% pewny.

Jeden z moich kolegów założył w WF a drugi w Citi. Musieli przedstawić dwa ID w Citi i trzy w WF. Przedstawili w Citi: polski paszport i polskie DL; w WF: polski paszport, polskie DL i polską kartę kredytową wydaną przez polski bank z ich imieniem i nazwiskiem.

Założyli konto bez problemu - pamiętaj podpisać (upomnieć się nawet jak ci nie dadzą) formę W-8BEN, a jak będą się krzywili, że nie chcesz podpisać W-9 - to powiedz, że W-8BEN jest zamiennikiem i stosuje się ją w przypadku nieamerykańskich rezydentów podatkowych. W-9 podpisać nie możesz bo nie jesteś amerykańskim rezydentem podatkowym. Dla niektórych urzędników w banku możesz być pierwszym takim przypadkiem

W obu przypadkach niezbędny był amerykański numer telefonu do otwarcia konta - mieli jakąś kartę w T-Mobile i na ten numer otwarli. Na polski numer nie mogli - bo się nie mieścił w elektronicznym formularzu a chyba jakiś SMS weryfikujący musieli odebrać i kod podać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, mcpear napisał:

Jestem 100% pewny.

Jeden z moich kolegów założył w WF a drugi w Citi. Musieli przedstawić dwa ID w Citi i trzy w WF. Przedstawili w Citi: polski paszport i polskie DL; w WF: polski paszport, polskie DL i polską kartę kredytową wydaną przez polski bank z ich imieniem i nazwiskiem.

Założyli konto bez problemu - pamiętaj podpisać (upomnieć się nawet jak ci nie dadzą) formę W-8BEN, a jak będą się krzywili, że nie chcesz podpisać W-9 - to powiedz, że W-8BEN jest zamiennikiem i stosuje się ją w przypadku nieamerykańskich rezydentów podatkowych. W-9 podpisać nie możesz bo nie jesteś amerykańskim rezydentem podatkowym. Dla niektórych urzędników w banku możesz być pierwszym takim przypadkiem

W obu przypadkach niezbędny był amerykański numer telefonu do otwarcia konta - mieli jakąś kartę w T-Mobile i na ten numer otwarli. Na polski numer nie mogli - bo się nie mieścił w elektronicznym formularzu a chyba jakiś SMS weryfikujący musieli odebrać i kod podać

super, dziękuję za informację! W nr w Stanach po prostu wyrobili na paszport? Można potem te smsy weryfikujące odbierać w innym kraju czy potrzeby jest do tego abonament?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nr w stanach dostajesz w salonie telefonii. Jak masz nowy telefon to nawet mozesz dolozyc jako drugi wirtualny eSim do swojego telefonu. SMS musieli odebrac przy urzędniku podczas otwierania konta w banku. On spytal sie o numer. Wysłał SMS i przy nim trzeba było kod aktywujący podać. Konto otwierasz w banku będąc fizycznie w banku (opcja otwierania przez internet NIE działała na polskie dokumenty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez to na odleglosc widac, ze to Ty chcesz "to" konto zalozyc bedac na turystycznej tu, albo byc moze juz jestes i cash Ci sie nie miesci w pokoju. 

"bladzisz" bo nie wiesz do ktorego banku sie udac z paszportem, niewazna i wiza w paszporcie i bez SSN. 

to sa posty w stylu "znajomy pyta" czy tam "pytam za sasiada"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...