Skocz do zawartości

Loty miedzy stanami bez waznego statusu


marakessa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zainteresowanych.

Czy ktos tu sie orientuje jak wygladaja aktualnie loty po USA / miedzy stanami? Chodzi mi glownie o to czy sprawdzaja - i czy wogole maja prawo sprawdzic - status wizy polaka jesli poda pracownikowi lotniska do reki paszport w celu zweryfikowania tozsamosci? A moze jest to mozliwe aby na polskim dowodzie tylko leciec? co sadzicie? 

Ciezko mi znalezc aktualne info na ten temat wiec mam nadzieje cos tu sie moze wiecej dowiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiejś tam odległości od granicy i tzw. port of entry (a do tych zaliczają się lotniska międzynarodowe) ICE ma prawo legitymować ludzi w celu sprawdzenia ich statusu. Nie wiem czy jest to w 100% legalne ale wiem że się zdarza,  często jest w wiadomościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marakessa napisał:

bardzo dziekuje za konkretne odpowiedzi! Zastanawia mnie tylko czy ICE stacjonuje na kazdym lotnisku czy tylko 'odwiedza'. W tym wypadku mam na mysli chicago i texas

 

Na ORD są zawsze,  mają biura na Terminalu 5 na tym samym poziomie co przyloty. Nie wiem jak w Teksasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, marakessa napisał:

Czy ktos tu sie orientuje jak wygladaja aktualnie loty po USA / miedzy stanami? Chodzi mi glownie o to czy sprawdzaja - i czy wogole maja prawo sprawdzic - status wizy polaka jesli poda pracownikowi lotniska do reki paszport w celu zweryfikowania tozsamosci? A moze jest to mozliwe aby na polskim dowodzie tylko leciec? co sadzicie? 

Ciezko mi znalezc aktualne info na ten temat wiec mam nadzieje cos tu sie moze wiecej dowiem.

Pozdrawiam

 

to jest jak ruletka. Nigdy nie wiesz kiedy jakis pracownik sie zainteresuje twoim ID - np przy dochodzeniu do skanowania zawsze jest pierwsze sprawdzanie boarding pass plus ID [trzeba miec paszport w Twoim przypadku,...............polski dowod nie przejdzie].

prawcownikow ICE widzialem na JFK i na Newark

 

1 godzinę temu, marakessa napisał:

czy wogole maja prawo sprawdzic - status wizy polaka jesli poda pracownikowi lotniska do reki paszport w celu zweryfikowania tozsamosci

jezeli polaka to na 100 procent sprawdza. 

 

to sa zawsze te problemy o ktorych ja uwielbiam czytac od "nielegalnych" - ktos zdecydowal sie tu na dluzszy pobyt....sa klopoty i zaczyna sie kombinowanie...jak to rozwiazac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...