Skocz do zawartości

High school usa pytania


Florka

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się odpowiedzieć raz jeszcze:
- przyjechać możesz tylko na rok przez darmowy program
- przyjechać możesz na 4 lata przez komercyjny program - koszt około 1 miliona złotych za cały 4letni program
- ja na wymianę przyjedziesz w 4tej klasie to cie to polskiej matury nie zaliczy i będziesz musiała 4tą klasę powtórzyć raczej na 100%. Rekomenduje się 2 lub 3 klasę na wymianę
- przyjeżdżając w 4tej klasie i robiąc 12 klasę w USA możesz nie uzyskać dyplomu ukończenia High School. (nie wiadomo jak dyrektorzy HS w USA zaliczą tobie kursy co brałaś w klasach 1-3 w Polsce)
- nawet jak przywieziesz dyplom ukończenia HS to on w Europie nie jest raczej uznawany o ile nie kończysz programu międzynarodowej matury zwanego AB, którego nie da się przez rok zrobić w USA - program trwa zwykle 2 lata w niektórych szkołach 2,5 roku. Bez programu AB będziesz musiała zdawać polską maturę aby dostać się na studia (w większości przypadków - bo są uczelnie w Europie, które tego nie wymagają ale wymagają innych wybitnych osiągnięć aby Ciebie przyjąć na polu naukowym - taką uczelnią jest np Oxford - nie wiem czy się na Oxford nie wybierasz więc definitywnej odpowidzi tutaj dać Tobie nie mogę)
- nie musisz zdawać SAT
- nie opłaca się przylatywać w 4tej klasie
- jak przyjedziesz w 4tej klasie na wymianę i będziesz chciała pójść na studia w Polsce będziesz musiała zdawać maturę w roczniku w którym będziesz powtarzała 4tą klasę
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...