Skocz do zawartości

High school usa pytania


Florka

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, Florka napisał:

Pytam się po raz 2 jeśli odpowiedzi nie dostałam lub jest niejasna. Nikt nie napisał czy opłaca się na ostatni rok. Nikt nie napisał czy będę musiała zdawać w Polsce mature. Nikt też nie napisał czy MUSZĘ pisać sat jeśli NIE CHCE tam studiować. Nie rozumiem dlaczego doprowadza was to do szału. Nie wiem za wiele o tych wymianach pomimo że dużo o nich cxytam  i nie dziwcie się jeśli się zapytam o coś głupiego lub żądam pytanie kilka razy. Liczyłam że jeśli napisze tu na forum to dostanę odpowiedzi na pytania których w internecie nie ma. A najwyraźniej tylko denerwuje ludzi. Czyli rozumiem ze mogę tu pisać tylko jak będę bardzo doświadczona?

@katlia napisaa "Mozesz przyjechac na ostatni rok high school. Ale czy dostaniesz high school diploma zupelnie zalezy od danej szkoly. Nie ma gwarancji, niektore nie wydaja, inne nie. Tlumaczylismy tez, ze w USA nie zdaje sie na diploma, tu nie ma matury. Diploma dostaje sie po skonczeniu pewnej ilosci przedmiotow. Pisze sie egzaminy SAT jezeli chce sie dostac na 4-letnia uczelnie. Jezeli nie chcesz tu studiowac to SATy zupelnie nic ci nie daja.

Co do nadrabiania roku w Polsce, to zalezy czy chcesz zdac mature. Jezeli tak, to prawdopodobnie dobrze byloby nadrobic ten rok w Polsce i zdac mature. Musisz sprawdzic jak to dziala w liceum w Twoim miescie."

 

Oraz @mcpear "Decyzją twojego dyrektora liceum jest czy ci ten rok po zdaniu odpowiednich egzaminów uznać czy nie. Jest to 50:50. Musisz się nastawiać że będziesz ten rok powtarzać w Polsce po powrocie.  Najczęściej na wymianę sugeruje się 2 lub 3 klasę obecnego liceum."

 

Nie nasz problem że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. 

 

35 minut temu, Florka napisał:

Chyba czas znaleźć inne forum.

 

Proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Nie pytałam  czy  dostanę diploma tylko czy opłaca się. Pytam się czy MUSZĘ je pisać a nie czy potrzebne są. Pytam się czy będzie mi potrzebna ta matura jak dostanę diploma. I nie pytam w jakim roku najlepiej tylko czy warto w ostatnim. Widocznie nie tylko ja muszę czytać ze zrozumieniem :)) zapewne to forum zostalo stworzone żeby pomagać niedoinformowanym lub ciekawym. Chyba coś się nie udało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Florka napisał:

Nie pytałam  czy  dostanę diploma tylko czy opłaca się. Pytam się czy MUSZĘ je pisać a nie czy potrzebne są. Pytam się czy będzie mi potrzebna ta matura jak dostanę diploma. I nie pytam w jakim roku najlepiej tylko czy warto w ostatnim. Widocznie nie tylko ja muszę czytać ze zrozumieniem :)) zapewne to forum zostalo stworzone żeby pomagać niedoinformowanym lub ciekawym. Chyba coś się nie udało 

Jesteś w Polsce i Zapytaj się na uczelni czy z takim dokumentem Cie przyjmą 

Są różne fora, takie ze dostaniesz taka odpowiedź jaka chcesz usłyszeć lecz ile w tym będzie prawdy to inna sprawa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Florka napisał:

Nie pytałam  czy  dostanę diploma tylko czy opłaca się. Pytam się czy MUSZĘ je pisać a nie czy potrzebne są. Pytam się czy będzie mi potrzebna ta matura jak dostanę diploma. I nie pytam w jakim roku najlepiej tylko czy warto w ostatnim. Widocznie nie tylko ja muszę czytać ze zrozumieniem :)) zapewne to forum zostalo stworzone żeby pomagać niedoinformowanym lub ciekawym. Chyba coś się nie udało 

 

Ziew. Tyle się naczytałaś o wymianiach i nie możesz znaleźć podstawowych informacji, a potem przychodzisz tutaj i się wściekasz gdy ktoś ci napisze coś nie po twojej myśli.

Napisaliśmy ci wyraźnie IDŹ DO LICEUM I ZAPYTAJ. Czego jeszcze oczekujesz, że zadzwonimy i zapytamy??? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha ja się denerwuje? Sam napisałeś w pierwszej odpowiedzi że was irytują moje pytania. Zanim pójdę do liceum wolałabym mieć jakieś pojęcie.  Chyba po to jest to forum żeby odpowiadać na pytania ;) a nawet gdybym sir denerwowała to nie ma co się dziwić skoro oczekuje odpowiedzi na moje pytanie a dostaje na inny temat. Co Wy myślicie ze na tym forum są tylko osoby które wszytsko wiedzą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Florka napisał:

Haha ja się denerwuje? Sam napisałeś w pierwszej odpowiedzi że was irytują moje pytania. Zanim pójdę do liceum wolałabym mieć jakieś pojęcie.  Chyba po to jest to forum żeby odpowiadać na pytania ;) a nawet gdybym sir denerwowała to nie ma co się dziwić skoro oczekuje odpowiedzi na moje pytanie a dostaje na inny temat. Co Wy myślicie ze na tym forum są tylko osoby które wszytsko wiedzą? 

Forum jest bardziej po to, by zadawać pytania. I nie, na forum nie ma osób które wszystko wiedzą. Na przykład nikt tu na forum nie wie, jak dyrektor liceum, do którego - jak wnioskuję - jeszcze nie chodzisz, podejdzie do Twojego teoretycznego wyjazdu do high school w USA, którego znowu - jeszcze nie wybrałaś. Oraz jak za N lat dyplom z jakieś szkoły w USA będzie uznawany przez jakąś bliżej nieokreśloną uczelnię wyższą niewiadomo gdzie.

Forum nie jest od spełniania Twoich żądań ani oczekiwań, raczej od wyrażania opinii w temacie i dzielenia się doświaczeniem. Opnie w temacie zostały wyrażone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jakich żądań? Zadałam tylko pytania jqk pełno osób na tym forum. Nie jest tylko od dzielenia się opinia i doświadczeniami jest tu też  pełno pytań. A poza ja nie chcę opinii czy kogoś denerwuje moje pytanie czy nie tylk9 chce opinie na temat wyjazdu do USA 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Florka napisał:

Haha ja się denerwuje? Sam napisałeś w pierwszej odpowiedzi że was irytują moje pytania. 

 

Jestem kobietą, widać pod moim avatarem. Kolejny raz czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Przeczytaj raz jeszcze oba wątki które założyłaś, masz tam odpowiedzi na wszystkie pytania. A jeśli ich nie znaliśmy to przyznaliśmy się do tego i poleciliśmy iść do liceum zapytać.

W mojej pierwszej odpowiedzi napisałam wyraźnie że ma tu nikogo kto przez ten proces przechodził, więc nie uzyskasz w 100% poprawnych odpowiedzi, my to sobie gdybamy. Przepisy nie jest trudno znaleźć, dostałaś kilka wskazówek od @mcpear @katlia @mola

Jak ci się to nie podoba to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jackie napisał:

 

Jestem kobietą, widać pod moim avatarem. Kolejny raz czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Przeczytaj raz jeszcze oba wątki które założyłaś, masz tam odpowiedzi na wszystkie pytania. A jeśli ich nie znaliśmy to przyznaliśmy się do tego i poleciliśmy iść do liceum zapytać.

W mojej pierwszej odpowiedzi napisałam wyraźnie że ma tu nikogo kto przez ten proces przechodził, więc nie uzyskasz w 100% poprawnych odpowiedzi, my to sobie gdybamy. Przepisy nie jest trudno znaleźć, dostałaś kilka wskazówek od @mcpear @katlia @mola

Jak ci się to nie podoba to trudno.

Dziewczyna pyta do skutku czyli do czasu gdy uzyska oczekiwana, pozytywna dla siebie odpowiedz.

W tej sytuacji najlepiej wziac prawnika, za pieniadze (ok. $300/hour) wiekszosc z nich jest gotowa obiecac wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Florka napisał:

Nikt nie napisał czy opłaca się na ostatni rok. 

Co masz na mysli pytajac "czy sie oplaca"? W jakim sensie? 

 

5 godzin temu, Florka napisał:

Nikt nie napisał czy będę musiała zdawać w Polsce mature.

Bo jak my mamy wiedziec? Chcesz studiowac w Polsce? Chcesz kariere? Jaki zawod? To sa pytania na ktore Ty musisz odpwiedziec i zdecydowac czy bedziesz musiala zdac mature. Skontaktowalas sie z uczelniami zeby sprawdzic ich przepisy na temat high school diploma? A co sie stanie jezeli pojedziesz do USA na wymianie i wyladujesz w szkole ktora ci NIE wyda high school diploma? Twoje pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, i zalezy od wielu faktorow. 

 

5 godzin temu, Florka napisał:

 Nikt też nie napisał czy MUSZĘ pisać sat jeśli NIE CHCE tam studiować. 

Wrecz przeciwnie. Napisalam jasno, ze SAT nie daje ci NIC jezeli nie chcesz tu studiowac. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...