Skocz do zawartości

Praca california


Sebastian z

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, kzielu napisał:

Nie wiem jak je przeoczylem bo w Norfolk / VA Beach bywalem dosc czesto w swoim czasie.... Jakies Crocsy bym kupil albo cos...

Haha, no tutaj w okolicy coraz wiecej sie otwiera, w VA i MD sa dosc spore centra dystybucji, wiec ogolnie to ludzi po logistyce potrzebuja. Moze do czasu jak zalozyciel tematu skonczy studia i zdobedzie doswiadczenie to Lidl bedzie juz w Cali :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
12 minut temu, ilon napisał:

Haha, no tutaj w okolicy coraz wiecej sie otwiera, w VA i MD sa dosc spore centra dystybucji, wiec ogolnie to ludzi po logistyce potrzebuja. Moze do czasu jak zalozyciel tematu skonczy studia i zdobedzie doswiadczenie to Lidl bedzie juz w Cali :D 

Albo bedzie po Lidl'u  …     ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/3/2020 at 12:06 PM, ilon said:

Jeden z moich bardzo dobrych znajomych pracuje w logistyce w US HQ Lidla. Jak mi powiedzial ile zarabia to sie chycilam a glowe. Swoja droga, Lidl bardzo duzo sprowadza ludzi z Europy na wizie pracowniczej. Zazwyczaj ale pracownikow, ktorzy juz dla Lidla pracuja od jakiegos czasu, znaja firme i mowia po niemiecku. 

W każdej branży się trafi taki co kokosy trzepie, ale to nie znaczy ze każda branża jako ogół dobrze płaci ;) a kolega z Lidla notabene podpada pod retail a nie logistykę i transport. 

A tak całkiem na marginesie to do Lidla mam mega szacunek. Był to kiedyś mój klient korporacyjny i pracują zupełnie inaczej niż inne sieci, niemiecki HQ trzyma łapę na każdej dezycji i promocji, nawet zagranicznej, wszystko jest bardzo przemyślne i solidne. I udało im się wejść na amerykański rynek co jest bardzo trudne biorąc pod uwagę różniące kulturowe i komercyjne realia. Walmart na podbijaniu Europy poległ :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/3/2020 at 12:44 PM, ilon said:

Haha, no tutaj w okolicy coraz wiecej sie otwiera, w VA i MD sa dosc spore centra dystybucji, wiec ogolnie to ludzi po logistyce potrzebuja. Moze do czasu jak zalozyciel tematu skonczy studia i zdobedzie doswiadczenie to Lidl bedzie juz w Cali :D 

Bardzo bym sie ucieszyla! Zapraszamy Lidla do CA :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry

Zadam podobne pytanie. Jak znaleźć pracę i mieszkanie w Kalifornii. Planujemy wyjazd na stałe do Kalifornii. Mamy GC i już rok mieszkaliśmy i pracowaliśmy w NY. Czy ktoś zna jakiś portal z ogłoszeniami dla Polaków? w NY mieliśmy "bazarynkę" . Poproszę o pomoc.Dodam jeszcze że mamy po 50 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, NOVA 18 said:

Dzień dobry

Zadam podobne pytanie. Jak znaleźć pracę i mieszkanie w Kalifornii. Planujemy wyjazd na stałe do Kalifornii. Mamy GC i już rok mieszkaliśmy i pracowaliśmy w NY. Czy ktoś zna jakiś portal z ogłoszeniami dla Polaków? w NY mieliśmy "bazarynkę" . Poproszę o pomoc.Dodam jeszcze że mamy po 50 lat.

Ja szczerze mówiąc nie rozumiem co to znaczy „z ogłoszeniami dla Polaków”. To znaczy szukanie pracy tylko w języku polskim u Polaków? Dlaczego? Jeśli macie GC to możecie przecież szukać pracy gdziekolwiek. Ja osobiscie nie znam żadnego polskiego portalu w CA, to znaczy znam jakies tam strony Polonii i grupy na FB tez są ale to jest dno wg mnie... Poznałam fajnych Polaków w CA ale w realu ;) 

co do szukania mieszkania to my znaleźliśmy przez Zillow, prace przez LinkedIn, ale nie wiem jakie macie wykształcenie i kwalifikacje... ciężko tak radzić na ślepo. Powiem tylko tyle, że teraz kiepski moment na wyjazd do usa (nie mam na myśli obecnego momentu epidemii ale raczej najbliższe 2 lata) bo zaczyna się właśnie głęboka recesja i rośnie bardzo bezrobocie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...