Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Xarthisius napisał:

 DV21 to:  2021EU14620, 2021EU20440, 2021EU24450, 2021EU28364

Qrcze - nasz CN jest przed tymi: 2021EU20440, 2021EU24450, 2021EU28364 :/ 

Chyba niepotrzebnie czekaliśmy na zaproszenie do złożenia dokumentów przez KCC, trzeba było od razu słać bez ich zapytania :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2021 o 11:26, mvgda napisał:

26xxx to duzy numer w tym roku, ja bym się wstrzymała bo złożenie DS260 jest jednoznaczne z chęcią imigracji a to może później stanowić problem przy uzyskaniu ESTA lub wizy turystycznej B1/b2

Cześć. Chciałabym upewnić się co do wspomnianej wyżej informacji - że złożenie DS260 jest jednoznaczne z chęcią imigracji, a to może później stanowić problem przy uzyskaniu ESTA lub wizy turystycznej B1/b2. Czy tak jest faktycznie?

Planuję wyjazd turystyczny w drugiej połowie 2022, a równocześnie czekam na wyniki majowego losowania. Czy gdybym została wylosowana i złożyła DS, to nie wjadę do USA turystycznie? A może lepiej uzyskać ESTA już teraz? Czy wtedy wjazd turystyczny będzie 'bezpieczny' niezależnie od losów mojego udziału w loterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Dom_ said:

Cześć. Chciałabym upewnić się co do wspomnianej wyżej informacji - że złożenie DS260 jest jednoznaczne z chęcią imigracji,

Tak.

18 minutes ago, Dom_ said:

a to może później stanowić problem przy uzyskaniu ESTA lub wizy turystycznej B1/b2. Czy tak jest faktycznie?

Jest to tylko jeden z czynnikow branych pod uwage. Samodzielnie nie stanowi on problemu w uzyskaniu ESTA albo B1 (czyt. osoby ze zlozonym DS-260 tez wpuszczaja do USA turystycznie).

18 minutes ago, Dom_ said:

Planuję wyjazd turystyczny w drugiej połowie 2022, a równocześnie czekam na wyniki majowego losowania. Czy gdybym została wylosowana i złożyła DS, to nie wjadę do USA turystycznie? A może lepiej uzyskać ESTA już teraz? Czy wtedy wjazd turystyczny będzie 'bezpieczny' niezależnie od losów mojego udziału w loterii?

Przed zostaniem wylosowanym nie zawracalbym sobie tym glowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Chciałem zapytać, czy nie jest dziwną sytuacją, że mam zaproszenie na rozmowę do Ambasady w Warszawie na 11 marca, a nie wysłałem żadnego dokumentu do KCC , oprócz Ds-260. Pisałem do nich i twierdzą, że na rozmowę mam przybyć z oryginałami, kserami i tłumaczeniami dokumentów które mam - w chwili obecnej nie trzeba nic już wysyłać. Nawet jeśli lekarza nie załatwiłem mam się wstawić. Nie wydaje się Wam to dziwna sytuacja ? Czy jest już coś przesądzone?

Dziękuje pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2022 o 20:51, FORST napisał:

Witam,

Chciałem zapytać, czy nie jest dziwną sytuacją, że mam zaproszenie na rozmowę do Ambasady w Warszawie na 11 marca, a nie wysłałem żadnego dokumentu do KCC , oprócz Ds-260. Pisałem do nich i twierdzą, że na rozmowę mam przybyć z oryginałami, kserami i tłumaczeniami dokumentów które mam - w chwili obecnej nie trzeba nic już wysyłać. Nawet jeśli lekarza nie załatwiłem mam się wstawić. Nie wydaje się Wam to dziwna sytuacja ? Czy jest już coś przesądzone?

Dziękuje pozdrawiam wszystkich

Jesteś wylosowany w loterii DV 2021?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 16.02.2022 o 20:51, FORST napisał:

Witam,

Chciałem zapytać, czy nie jest dziwną sytuacją, że mam zaproszenie na rozmowę do Ambasady w Warszawie na 11 marca, a nie wysłałem żadnego dokumentu do KCC , oprócz Ds-260. Pisałem do nich i twierdzą, że na rozmowę mam przybyć z oryginałami, kserami i tłumaczeniami dokumentów które mam - w chwili obecnej nie trzeba nic już wysyłać. Nawet jeśli lekarza nie załatwiłem mam się wstawić. Nie wydaje się Wam to dziwna sytuacja ? Czy jest już coś przesądzone?

Dziękuje pozdrawiam wszystkich

Wow czyli coś ruszyło! Który miałeś nr? Dostałeś od nich maila z zaproszeniem tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...