Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie, trafiła mi się dziwna sytuacja. Mianowicie, udało mi się wygrać GC i mam na niej lecieć do pracy (wysyła mnie firma z Polski), i przez nie dogadanie pani z biura złożyła dla mnie wniosek o ESTE który został odrzucony. Dzwoniłem do ambasady i Pani z Warszawy twierdzi, że jeśli moja visa z GC jest aktualna to nie ma problemu i na spokojnie mogę podróżować. I teraz pytanie czy odrzucili mi ESTE przez GC i czy rzeczywiście nie będzie żadnego problemu? @Xarthisius co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Szymon44 said:

Mam pytanie, trafiła mi się dziwna sytuacja. Mianowicie, udało mi się wygrać GC i mam na niej lecieć do pracy (wysyła mnie firma z Polski), i przez nie dogadanie pani z biura złożyła dla mnie wniosek o ESTE który został odrzucony. Dzwoniłem do ambasady i Pani z Warszawy twierdzi, że jeśli moja visa z GC jest aktualna to nie ma problemu i na spokojnie mogę podróżować. I teraz pytanie czy odrzucili mi ESTE przez GC i czy rzeczywiście nie będzie żadnego problemu? @Xarthisius co o tym myślisz?

Skoro masz zielona karte to po co martwisz sie ESTA? Nie ma znaczenia dlaczego odrzucili ci ESTA. Rezydencji nie kwalifikuja sie do otrzymania wiz nieimigracyjnych/ESTA. 

 

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Skoro masz zielona karte to po co martwisz sie ESTA? Nie ma znaczenia dlaczego odrzucili ci ESTA. Rezydencji nie kwalifikuja sie do otrzymania wiz nieimigracyjnych/ESTA. 

 

Jedynym moim zmartwieniem jest to, że jeszcze nie byłem w Stanach i fizycznie nie mam GC i dla tego mam taką nutke niepewności. Ale już upewniłaś mnie, że wszystko będzie git :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym moim zmartwieniem jest to, że jeszcze nie byłem w Stanach i fizycznie nie mam GC i dla tego mam taką nutke niepewności. Ale już upewniłaś mnie, że wszystko będzie git
 

Masz wizę imigracyjna i pakiet dokumentów. Na wjeździe dasz paszport z dokumentami i nawet Cię nie będą pytać o żadna ESTE. Tym bardziej ze sprawdzają wszystko jeszcze na odlocie wiec już tam jeśli coś zapytają to można wyjaśnić.
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2021 o 22:09, Krystian321 napisał:

Cześć, czy u kogoś jeszcze coś ruszyło? Ktoś jeszcze liczy, że się uda? :)

jestem z dv22, przeglądałam ten czat, gdy szukałam ogólnych info. Nie wiem, czy wiesz, ale ambasady muszą jakoś wydać tych 900 wiz z lawsuit, NVC zaczęło modyfikować system pod to ostatnio, więc może zadzwoń do ambasady i zapytaj jak to w praktyce wygląda i komu te wizy wydadzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ala2022 said:

jestem z dv22, przeglądałam ten czat, gdy szukałam ogólnych info. Nie wiem, czy wiesz, ale ambasady muszą jakoś wydać tych 900 wiz z lawsuit, NVC zaczęło modyfikować system pod to ostatnio, więc może zadzwoń do ambasady i zapytaj jak to w praktyce wygląda i komu te wizy wydadzą. 

No, ale dodajmy, ze oficjalne stanowisko jest takie, ze system nie bedzie gotowy wczesniej niz w kwietniu 2022, a w miedzyczasie DOJ zlozyl apelacje i wszyscy spodziewaja sie, ze stay bedzie zaraz potem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich .

Mam pytanie .

Otóż jesteśmy zwycięzcami loterii wizowej DV 2021 .

W marcu chcemy wyjechać , imam pytanie czy musimy poddać się szczepieniu przed wylotem ,czy tylko wystarczy 24 godzinny test .

Gdzieś wyczytałem ,że obywatele USA i posiadacze zielonej karty są zwolnieni ze szczepień .

Proszę jeżeli coś wiecie o odpowiedź .Z góry dziękuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam wszystkich .
Mam pytanie .
Otóż jesteśmy zwycięzcami loterii wizowej DV 2021 .
W marcu chcemy wyjechać , imam pytanie czy musimy poddać się szczepieniu przed wylotem ,czy tylko wystarczy 24 godzinny test .
Gdzieś wyczytałem ,że obywatele USA i posiadacze zielonej karty są zwolnieni ze szczepień .
Proszę jeżeli coś wiecie o odpowiedź .Z góry dziękuję .

Najlepiej sprawdzić na stronie CDC, kilka miesięcy temu było Ok bez szczepienia, teraz nie jestem na 100% pewna. Ale nawet wtedy jak było to linie lotnicze zawsze robiły problem i trzeba było udowadniać ze można bez szczepienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...