Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.09.2021 o 10:54, danielwro napisał:

no to opowiadaj, jak poszlo, jak wygladala rozmowa, i kiedy lecisz :) 

Ogólnie wszystko poszło dosyć sprawnie, całość w ambasadzie zajęła mi około 2 godzin. Wszystkie dokumenty się zgadzały, był tylko jeden minus, że jeszcze nie dotarły badania, a miałem robione 1 września czyli trochę czasu minęło. Rozmowa z konsulem trwała dosłownie może z 3 minuty, pytania "czy miałem problem z policją?", "czy byłem kiedyś w USA?" i powiedział, że badania powinny przyjść następnego dnia i, że to tylko formalność bo wniosek o wizę jest approved. Nie mylił się, już dostałem informacje że dokumenty są w drodze do mnie. Czyli wszystko poszło idealnie.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszystko poszło dosyć sprawnie, całość w ambasadzie zajęła mi około 2 godzin. Wszystkie dokumenty się zgadzały, był tylko jeden minus, że jeszcze nie dotarły badania, a miałem robione 1 września czyli trochę czasu minęło. Rozmowa z konsulem trwała dosłownie może z 3 minuty, pytania "czy miałem problem z policją?", "czy byłem kiedyś w USA?" i powiedział, że badania powinny przyjść następnego dnia i, że to tylko formalność bo wniosek o wizę jest approved. Nie mylił się, już dostałem informacje że dokumenty są w drodze do mnie. Czyli wszystko poszło idealnie.

Gratulacje :) fajnie się czyta jak już ktoś ma za sobą pozytywnie zakończoną rozmowę. To kiedy wylot? Macie już plany gdzie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, magsasi napisał:


Gratulacje :) fajnie się czyta jak już ktoś ma za sobą pozytywnie zakończoną rozmowę. To kiedy wylot? Macie już plany gdzie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wylatuje sam i na szczęście już na 90% mam prace ogarnięta. Nic nadzwyczajnego, ale jest kilka plusów: firma ogarnie mi mieszkanie, przelot czyli sporo kosztów mi odejdzie. Planuje wylecieć jakoś w styczniu do małej mieściny w Georgi (około godziny drogi od Atlanty).

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej pieniędzy trzeba udowodnić ze się ma idąc do ambasady na interview? 
należy udowodnić ze będę niezależna ale ile to jest pieniędzy, jaka to jest odpowiednia ilość $$$ żeby wykazać na bank statement?

Jeszcze nie słyszałam żeby w Warszawie pytali o pieniądze na interview. Ale na wszelki wypadek wzięłam wyciąg z konta. Z tego co rozmawiałam z ludźmi średnio maja 5k na osobę i to jest Ok. Chociaż tez zależy od stanu, jeżeli się jedzie do tych droższych to lepiej mieć więcej. Aczkolwiek do ambasady myśle ze wystarczy o ile w ogóle zapytają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...