Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

@jullav gratulacje!!! Opisuj jak było, też tak długo?  I tłoczno?

Wszystko przeszło spokojnie, byłam w sumie prawie pierwsza (miałam na 8:30). Cały proces mi zajął 1.5 godziny. Najpierw czekałam w kolejce przy wejściu (kolejka jedna dla imigracyjnych i nieimigracyjnych), tam trzeba było tylko pokazać paszport, już wszystko wiedzieli gdzie i po co idę, później w okienku 13 złożyłam dokumenty takie jak akt urodzenia, police certificates oraz dyplom ze szkoły. Wzięli również mój stary paszport z wiza B1/B2 w celu jej skasowania później przez konsula, zadawali standardowe pytania (czy byłam karana, czy miałam dzieci, ile razy i ile czasu bylam w USA). Później dali papierek z którym trzeba było poznać piętro wyżej i zapłacić 330$, płaciłam karta mBanku w dolarach (visa, podobno z MasterCard jest problem), można również gotówka, ale słyszałam ze jak banknot im się nie podoba to proszą inny (wiec warto wziąć o wiele więcej niż trzeba). Dalej znowu w okienko 13, odciski palców i dalej czekanie w sali na wywiad z konsulem. Miałam bardzo przyjemna młoda panią konsul, zadawała mi pytania o studiach, kierunku, gdzie pracuje, co robię w pracy, czy zamierzam tam samo pracować w stanach (firma międzynarodowa), gdzie jadę i do kogo, ile razy bylam w stanach. Po czym dała mi papierek z informacjami i odbiorze paszportu i regułach wjazdu. Zapytałam sama czy to znaczy ze approved, ona się uśmiechnęła i powiedziała ze tak.
Dzisiaj weszłam na CEAC i miałam Administrative Prosessing, ale po kilku godzinach status się zmienił na Issued, podobno zawsze tak jest w momencie kiedy akurat wklejają wizę.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, jullav said:

Czy ktoś odbierał paszport i pakiet dokumentów w Warszawie wg rejestracji na ustraveldocs? Ile czasu od wywiadu i w jaki sposób dostaliście informacje ze można odebrać?

Co Ci sie wyswietla po zalogowaniu na ustraveldocs? U mnie był komunikat “Paszport w Ambasadzie/Konsulacie” ktory dzis sie zmienil na “Dane o wysłaniu dokumentow:” i nie ma przy tym ani zadnej informacji ani nie mozna na to klilnac, takze sama nie wiem co to ma znaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci sie wyswietla po zalogowaniu na ustraveldocs? U mnie był komunikat “Paszport w Ambasadzie/Konsulacie” ktory dzis sie zmienil na “Dane o wysłaniu dokumentow:” i nie ma przy tym ani zadnej informacji ani nie mozna na to klilnac, takze sama nie wiem co to ma znaczyc

Ja dostałam na mail info ze paszport już jest do odbioru, i tez później SMS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...