Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

43 minutes ago, jullav said:


Jeszcze nie słyszałam żeby w Warszawie pytali o pieniądze na interview. Ale na wszelki wypadek wzięłam wyciąg z konta. Z tego co rozmawiałam z ludźmi średnio maja 5k na osobę i to jest Ok. Chociaż tez zależy od stanu, jeżeli się jedzie do tych droższych to lepiej mieć więcej. Aczkolwiek do ambasady myśle ze wystarczy o ile w ogóle zapytają.

5k złotych czy dolarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po miesiącach oczekiwania, niepewności, obserwacji, lektury forum i wielu innych źródeł, przeglądaniu ofert pracy, godzinach poświęconych na wybór lokalizacji... zrezygnowaliśmy. :(

Zanim ponownie ktoś zarzuci "odbieranie szansy" innym, chciałbym napisać, że to była naprawdę jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu. Wszelkie "za" i "przeciw" rozważane były dosłownie do ostatniej godziny, kosztem stresu i nieprzespanych nocy.
Prawdopodobnie niepowtarzalna szansa na spełnienie marzeń, inne życie w nieco innej rzeczywistości, wielką przygodę... A po drugiej stronie rodzina, przyjaciele, starsi już dziadkowie moich dzieci, kwestie zawodowe mojej żony, inwestycje, zobowiązania... W ostatnim czasie zebrało się zbyt wiele czynników, których pominięcie spowodowałoby w przyszłości jeszcze większy żal niż rezygnacja z amerykańskiego snu. Szkoda, że los nie uśmiechnął się do nas kilka lat wcześniej. Ale może za kolejnych kilka lat...

Chciałbym przy okazji bardzo podziękować społeczności tego forum za mnóstwo informacji, pomoc i odpowiedzi - w szczególności @Xarthisius za ogrom pracy i czasu poświęconego na forum, zbieranie i analizę danych oraz wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania, ale także forumowym wyjadaczom, którym może nie zawracałem głowy bezpośrednio, ale których wiele postów tutaj z zainteresowaniem czytałem - @kzielu @andyopole @mcpear @katlia @mola @Jackie @Roelka v.2 i inni. Jesteście super, a stworzone przez Was miejsce jest najlepszym w polskim internecie źródłem wiedzy o emigracji do US, jak i o samych Stanach - ale to już przecież wiecie. ;) 

 

Pozdrawiam! 
 

  • Like 4
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Po miesiącach oczekiwania, niepewności, obserwacji, lektury forum i wielu innych źródeł, przeglądaniu ofert pracy, godzinach poświęconych na wybór lokalizacji... zrezygnowaliśmy.
Zanim ponownie ktoś zarzuci "odbieranie szansy" innym, chciałbym napisać, że to była naprawdę jedna z najtrudniejszych decyzji w życiu. Wszelkie "za" i "przeciw" rozważane były dosłownie do ostatniej godziny, kosztem stresu i nieprzespanych nocy.
Prawdopodobnie niepowtarzalna szansa na spełnienie marzeń, inne życie w nieco innej rzeczywistości, wielką przygodę... A po drugiej stronie rodzina, przyjaciele, starsi już dziadkowie moich dzieci, kwestie zawodowe mojej żony, inwestycje, zobowiązania... W ostatnim czasie zebrało się zbyt wiele czynników, których pominięcie spowodowałoby w przyszłości jeszcze większy żal niż rezygnacja z amerykańskiego snu. Szkoda, że los nie uśmiechnął się do nas kilka lat wcześniej. Ale może za kolejnych kilka lat...
Chciałbym przy okazji bardzo podziękować społeczności tego forum za mnóstwo informacji, pomoc i odpowiedzi - w szczególności [mention=88479]Xarthisius[/mention] za ogrom pracy i czasu poświęconego na forum, zbieranie i analizę danych oraz wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania, ale także forumowym wyjadaczom, którym może nie zawracałem głowy bezpośrednio, ale których wiele postów tutaj z zainteresowaniem czytałem - [mention=28915]kzielu[/mention] [mention=20273]andyopole[/mention] [mention=87003]mcpear[/mention] [mention=2848]katlia[/mention] [mention=89478]mola[/mention] [mention=3502]Jackie[/mention] [mention=111450]Roelka v.2[/mention] i inni. Jesteście super, a stworzone przez Was miejsce jest najlepszym w polskim internecie źródłem wiedzy o emigracji do US, jak i o samych Stanach - ale to już przecież wiecie.  
 
Pozdrawiam! 
 

Czy moglibyście napisać do Ambasady ze nie idziecie zebu komuś innemu wyznaczyli spotkanie w tym czasie?
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2021 o 16:58, Hazetingen napisał:

Mam zaświadczenie o niekaralności z 24/08/20, mogę zanieść takie do ambasady czy muszę wyrabiać nowe?

Zaświadczenie o Niekaralności
Każda osoba, która ma ukończone 16 lat w dniu rozmowy z konsulem musi przedstawić zaświadczenie o niekaralności. Osoby, które w przeszłości były karane muszą załączyć odpisy wyroków sądowych wraz z tłumaczeniem na język angielski. Dokumenty z sądu są wymagane z każdego kraju, w którym osoba ubiegająca się o wizę była sądzona.  Aktualnie zaświadczenie o niekaralności jest ważne przez 2 lata.

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/diversity-visa-program-pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Krystian321 napisał:

Czy w tym tygodniu dostałeś zaproszenie?

Nie ,najpierw miałem na 19 sierpnia ,ale przeniósł na koniec września .

Zależalo mi żeby wyjazd był około marca .

Zaproszenie dostałem w lipcu .

Sama wizyta rwała 1.5 godziny .

Konsul zadał tylko dwa pytania i wszystko dobrze się skończyło. 

Oprócz nas ,było może że cztery osoby z Polski ,a resztę około 50 osób z Białorusi 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję zwolnić wizytę lekarską na 3 os u dr Gajera w Warszawie na 29.09.21 - jak ktoś zainteresowany dajcie znać. My do tej chwili nie mamy zaproszenia, więc może komuś się wizyta przyda.

 

Dziś podobno o 12:00 lokalnego czasu jest wyrok i zobaczymy co z nami. Czy tylko pozywający dostaną szansę, czy tak jak w przypadku dv2020 i dla nas otworzą slot na jakąś konkretną liczbę wizyt z dłuższym terminem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Padme said:

Dziś podobno o 12:00 lokalnego czasu jest wyrok i zobaczymy co z nami.

Dzis o 12 jest rozprawa/posiedzienie sadu (hearing, nie wiem jak to dobrze przetlumaczyc). Wyroku spodziewalbym sie do 30 wrzesnia, ale nie od razu. Troche sedziemu zajmuje napisanie tych kilkudziesieciu stron.

5 hours ago, Padme said:

Czy tylko pozywający dostaną szansę, czy tak jak w przypadku dv2020 i dla nas otworzą slot na jakąś konkretną liczbę wizyt z dłuższym terminem... 

W chwili obecnej, posrod skonsolidowanych pozwow, nie ma class action suit. Byla (w Rosales vs Biden), ale zostala wycofana.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...