Skocz do zawartości

DV 2021 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Statusu już nie sprawdzimy :( żadnych statystyk dv2021 po 30.09 chyba też nigdzie nie ma. Albo zostaje nam odpuścić sprawę i pogodzić się, ze niestety tego szczęścia zabrakło i jeśli komuś zależy brać udział w kolejnych loteriach, albo łudzić się i czekać na ruch z KCC. :/ szkoda tylko tego 1,5 roku życia w zawieszeniu i planowania :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystycznie 37 wiz na ambasadę  ale u nas poza Polakami obsługują Białoruś, poza tym moze są osoby zmieniające ambasady, więc jakby nie patrzeć statystyka nie daje wielkich szans

Warszawa ma najwiecej wniosków, popatrz ile jest wygranych w tych innych, tam są znikome liczby. Tak ze większość z tych wiz pójdzie na Warszawę i podejrzewam ze będą iść po kolei wg CN. A Ci którzy już maja DQ to myśle ze na bank pójdą (jeżeli jeszcze tacy zostali).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jullav napisał:


Warszawa ma najwiecej wniosków, popatrz ile jest wygranych w tych innych, tam są znikome liczby. Tak ze większość z tych wiz pójdzie na Warszawę i podejrzewam ze będą iść po kolei wg CN. A Ci którzy już maja DQ to myśle ze na bank pójdą (jeżeli jeszcze tacy zostali).

Myślisz, że skoro samo KCC prosiło nas o skany to jest szansa na spotkanie w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie ze stron z wątku cały czas się zastanawiam dlaczego tak wielu osobom zrobiono nadzieję, a realnie przyznano tak mało... Jak są liczone te wizy? Bo jeśli wylosowano 55 tys. +-, wydano coś koło 22 tys. to każda z tych osób pojechała z mężem, mężem + dziećmi?

I nie miało być tak, że DV2021 miało wszystkie rozmowy do 30.09.2021?

Zatem jeśli wygrałam 2022 to patrząc na Waszą edycję i to co się zadziało mogę zapobiegawczo zaaplikować raz jeszcze na 2023? 

Wszystkim, którym się udało przejść cały proces serdeczne gratulacje i życzę powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ostatnie ze stron z wątku cały czas się zastanawiam dlaczego tak wielu osobom zrobiono nadzieję, a realnie przyznano tak mało... Jak są liczone te wizy? Bo jeśli wylosowano 55 tys. +-, wydano coś koło 22 tys. to każda z tych osób pojechała z mężem, mężem + dziećmi?
I nie miało być tak, że DV2021 miało wszystkie rozmowy do 30.09.2021?
Zatem jeśli wygrałam 2022 to patrząc na Waszą edycję i to co się zadziało mogę zapobiegawczo zaaplikować raz jeszcze na 2023? 
Wszystkim, którym się udało przejść cały proces serdeczne gratulacje i życzę powodzenia! 

W dv2021 wylosowano ponad 100tys osób, z czego tylko 55k miało dostać wizy.
W normalnych latach było wydawane Ok 50tys i dochodziło do numeru caseu ok 35*** (współczynnik sie różni w regionach, generalnie srednio jest ok 2 osoby na case).
Oni zawsze wylosowuja więcej caseow niż jest wiz dostępnych.
W tym roku przez różne bany ambasady nie wydawały wizy i również KCC nic nie robiło przez pol roku. Jak już zaczęli wydawać to było już zamalo czasu żeby zdążyć przeprocesowac wszystkie casey, które by się zmieściły w tych 50k wizach.
Niestety loteria nie jest priorytetem DOS ani prezydenta, a wiec nikt nie zamierzał poprawiać tej sytuacji póki nie wtracily się sady.
Dlaczego wylosowali tak dużo ludzi? Z interview człowieka odpowiedzialnego ze bulletiny słyszałam ze się bali ze będzie zamalo ludzi chętnych pojechać przez covid. Ale niestety ich strategia tylko pogorszyła sytuacje.
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, katarzyna_gawor napisał:

Czytając ostatnie ze stron z wątku cały czas się zastanawiam dlaczego tak wielu osobom zrobiono nadzieję, a realnie przyznano tak mało... Jak są liczone te wizy? Bo jeśli wylosowano 55 tys. +-, wydano coś koło 22 tys. to każda z tych osób pojechała z mężem, mężem + dziećmi?

I nie miało być tak, że DV2021 miało wszystkie rozmowy do 30.09.2021?

Zatem jeśli wygrałam 2022 to patrząc na Waszą edycję i to co się zadziało mogę zapobiegawczo zaaplikować raz jeszcze na 2023? 

Wszystkim, którym się udało przejść cały proces serdeczne gratulacje i życzę powodzenia! :)

Katarzyno wizy są liczone na osobę, jeśli jedna aplikująca osoba ma rodzinę 4 osobową to wydają 4 wizy, wiec ta suma 22 000 to ilość osób, które wylosowały plus członkowie Rodziny, wiec CN jest zdecydowanie mniej.

Ja mam ( a raczej miałam ;)) CN 202** wiec relatywnie po środku i jakby nie covid szansa na dostanie wizy była, ale widzisz realna sytuacja pokazuje, że żyliśmy nadzieją przez prawie 2 lata i nic z tego nie wyszło :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Padme napisał:

Katarzyno wizy są liczone na osobę, jeśli jedna aplikująca osoba ma rodzinę 4 osobową to wydają 4 wizy, wiec ta suma 22 000 to ilość osób, które wylosowały plus członkowie Rodziny, wiec CN jest zdecydowanie mniej.

Ja mam ( a raczej miałam ;)) CN 202** wiec relatywnie po środku i jakby nie covid szansa na dostanie wizy była, ale widzisz realna sytuacja pokazuje, że żyliśmy nadzieją przez prawie 2 lata i nic z tego nie wyszło :(

 

 

Kurczę, to strasznie przykre... Na pewno już wszystko miałaś ustalone, przygotowane itd...

Ale mam nadzieję, że nie stracisz nadziei, będziesz jeszcze brała udział w DV i w końcu się uda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...