Skocz do zawartości

Brak Stimulus check'u - dziwna sytacja


Markoni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Jestem rezydentem US (GC) od połowy 2019, przyjechałem i zacząłem pracę pod koniec 2019 roku. Na początku kwietnia złożyłem zeznanie podatkowe (wysyłka pocztą) i na tracking number widzę ze zeznanie stanowe jak i federalne zostały dostarczone. Nie dostałem natomiast ani zwrotu podatku, ani stimulus checku, ani żadnej informacji zwrotnej.

Na stornach typu "check my status" brak info, przez telefon brak info (nie ma możliwości rozmawiania z żywą osobą), biura IRS zamknięte. Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 10.07.2020 o 10:19, Markoni napisał:

Witam, 

Jestem rezydentem US (GC) od połowy 2019, przyjechałem i zacząłem pracę pod koniec 2019 roku. Na początku kwietnia złożyłem zeznanie podatkowe (wysyłka pocztą) i na tracking number widzę ze zeznanie stanowe jak i federalne zostały dostarczone. Nie dostałem natomiast ani zwrotu podatku, ani stimulus checku, ani żadnej informacji zwrotnej.

Na stornach typu "check my status" brak info, przez telefon brak info (nie ma możliwości rozmawiania z żywą osobą), biura IRS zamknięte. Co robić?

czeku nie dostales, bo podatek jest jeszcze nierozliczony. czekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Markoni napisał:

Jasne, ale cos jest nie tak skoro zwrot podatku otrzymali pod koniec kwietnia...2,5 miesiaca na rozparzenie papierowego zeznania?

Podobno druga fala czeków ma iść we wrześniu, przynajmniej tak obilo mi sie o uszy od mojej babki od podatkow. Jeśli chodzi o samo rozliczenie to chyba musisz być cierpliwy. Dzwon od czasu do czasu i sprawdzaj czy coś się zmieniło i ktoś odbierze. Przecież nikt tu na forum Ci nie powie co się dzieje z Twoim rozliczeniem w urzędzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Markoni napisał:

Jasne, ale cos jest nie tak skoro zwrot podatku otrzymali pod koniec kwietnia...2,5 miesiaca na rozparzenie papierowego zeznania?

Maja opoznienia w zwiazku z covid. Wierz mi, nie tylko ty tak dlugo czekasz i pewnie jeszcze poczekasz. U mnie poszlo szybko, bo ja w lutym skladalem, ale elektronicznie. Czekaj cierpliwie. Jak IRS ciebie rozliczy, dostaniesz czek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...