Skocz do zawartości

"Wymiana" SSN. Konieczna?


Rekomendowane odpowiedzi

"Papierek" z SSN dostalam przed otrzymaniem zielonej karty - znaczy jest podpisany "Valid for work with jakiś tam authorization". 

Pytanie, czy mam obowiazek wymiany papierka teraz gdy mam juz obywatelstwo? Mozna to jakos zrobic online czy bede musiala jednak biec do social security office? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Roelka v.2 napisał:

"Papierek" z SSN dostalam przed otrzymaniem zielonej karty - znaczy jest podpisany "Valid for work with jakiś tam authorization". 

Pytanie, czy mam obowiazek wymiany papierka teraz gdy mam juz obywatelstwo? Mozna to jakos zrobic online czy bede musiala jednak biec do social security office? :)

Nie masz obowiazku, nie ma to wielkiego znaczenia ale chyba dobrze zeby SS wiedzialo ze jestes obywatelem. Musisz osobiscie - pokazac im musisz dokument ze jestes tym obywatelem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, kzielu said:

Nie masz obowiazku, nie ma to wielkiego znaczenia ale chyba dobrze zeby SS wiedzialo ze jestes obywatelem. Musisz osobiscie - pokazac im musisz dokument ze jestes tym obywatelem... 

Eh tak tez myslalam. Mialam nadzieje ze da sie jakos online coby uniknąć kontaktu z ludźmi... ale jak mus to mus. Dzieki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz iść osobiście i danę uaktualnić.  Nie wiem jak u Ciebie ale U mnie, dmv ma wgląd do ogolnych dannych z ss i jak coś się nie pokrywa to nic nie zrobią. Np, jeśli chcesz odnowić prawko przez neta, a nie istniejesz jako obywatel to musisz się stawić osobiście i pokazać GC. Jeśli się stawiasz i powiesz, że jesteś obywatel, to Cię wyślą do SS Office aby sprawę z nimi wyjaśnić, bo oni nic nie mogą zrobic. Mnie wyslali na drzewo jak musialam odnowic prawko i bylam juz obywatelem, bo w systemie widnialam jako zielono kartowiec. Oczywiście każdy stan ma inne regulacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roelka v.2 napisał:

Eh tak tez myslalam. Mialam nadzieje ze da sie jakos online coby uniknąć kontaktu z ludźmi... ale jak mus to mus. Dzieki! 

 

Rozmawiasz z mistrzem załatwiania czegokolwiek w Social Security ;) Idź jak najwcześniej rano (10 minut przed otwarciem) we wtorek w pierwszym tygodniu miesiąca. Weź numerek i czekaj, nie powinno to trwać zbyt długo. Z tego co wiem można też umówić się telefonicznie, spróbuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Jackie said:

 

Rozmawiasz z mistrzem załatwiania czegokolwiek w Social Security ;) Idź jak najwcześniej rano (10 minut przed otwarciem) we wtorek w pierwszym tygodniu miesiąca. Weź numerek i czekaj, nie powinno to trwać zbyt długo. Z tego co wiem można też umówić się telefonicznie, spróbuj.

Dzieki za rade. :) Na pewno najpierw zadzwonie zapytac jak funkcjonują, czy trzeba sie umawiać czy mogę wejsc z buta. :p

@pelasia wlasnie bede tez po raz pierwszy starac sie o prawko. Do tej pory dawalam rady bez ale tym razem bedziemy mieszkac dosc daleko od sklepow, itp. Mam ogromny strach przed prowadzeniem pojazdów, ale bede musiala sie przemoc. :p Takze, SSN najpierw a potem prawko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ilon napisał:

Teraz to pewnie jest umawianie sie tylko przez neta, chociaz nie jestem pewna. Ja musze wyrobic nowe prawko i zapisalam sie ponad miesiac temu w DMV a wizyte mam pod koniec wrzesnia. Wydaje mi sie, ze te wszystkie placowki dzialaja teraz podobnie.

U nas poczatkowo BMV bylo appointment only, teraz normalka, kto pierwszy ten lepszy i nie ma jakis strasznych kolejek. Zrodlo - malzonka ktora musiala odnowic prawo jazdy i zarejestrowac przyczepe kampingowa ktora kupila zeby uczynic moze zycie jeszcze trudniejszym niz jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakby komuś byla ta informacja potrzebna: sprawe koniec koncow moge zalatwic przez poczte. Biuro Social Security jest w moim miescie zamkniete dla interesantów ale przyjmuja dokumenty poczta. Powiedzieli zeby wyslac im forme + certyfikat neutralizacji i bedzie wszystko zalatwione. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...