Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

8 hours ago, Kleofas11 said:

Ten "młody" Gorbaczow to ledwo 60-letnia Michelle Obama. (…) Teraz ma podobno zmienić zdanie. Partia Demokratyczna totalnie ją naciska "zakulisowo" od 2 dni. Miliony ją uwielbiają. Zagłosują. 

Simply… hmm.. unlikely. On all counts.

Połknę język jeśli się mylę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Tirowiec1312 said:

Za bardzo się podniecacie wygenerowaną sraczką amerykańskich kontrolowanych przez właścicieli wielkiego kapitału mediów, podsycaną przez boty na kontrolowanych przez właścicieli wielkiego kapitału zcentralizowanych mediów społecznościowych i potem powielanych przez polskie, marzące o zostaniem właścicielami wielkiego kapitału, gadające głowy.

Ok… Nie wiem kto tu się “za bardzo” podnieca… ale to nie my :blink:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rzecze1 said:

ale to nie my

No to raczej nie ja snuję opowieści o zmianach kandydata po jednej debacie. Zresztą wspomniałem o pierwszym sondażu po debacie i jakoś cisza, nikt kto pisał o podmienianiu kandydatów nawet słówka nie piśnie. GOP ma gorszego kandydata i jakoś nikt nie podnieca się wymianą trumpa na kogoś innego - trzeba się uczyć od najlepszych, bo jak oni mając taki materiał jaki mają potrafią iść w zaparte i go promują choćby nie wiem co, mimo wszystkich regularnych demencyjnych potknięć, cytowaniu hitlera, wyroków, itd. to dlaczego konkurencja miałaby to robić po jednej debacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest drugi sondaż - IPSOS-Mori - pokazuje ten sam trend co wspomniany wcześniej przeze mnie Morning Consult.

Inna ciekawostka - The Philadelphia Inquirer opublikował editorial, który w swoim głównym przekazie stwierdza zasadniczo to o czym mówiłem wcześniej.

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, Tirowiec1312 said:

Jest drugi sondaż - IPSOS-Mori - pokazuje ten sam trend co wspomniany wcześniej przeze mnie Morning Consult.

Patrzenie na pojedyncze sondaze jest troszke bez sensu. Cherry-picking tak samo. Byly tez 2 inne sondaze, ktore pokazywaly Trumpa na +2 (Survey USA) i +4 (Patriot Polling) respectively.

Te co cytujesz sa dosc stronnicze (nazwa, ogolna ocena, mean-reverted bias, wiecej tu https://www.natesilver.net/p/pollster-ratings-silver-bulletin) :

  1. Ipsos    B-    D +1.8
  2. Morning Consult    B-  D +3.0
Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Xarthisius said:

Patrzenie na pojedyncze sondaze jest troszke bez sensu. Cherry-picking tak samo. Byly tez 2 inne sondaze, ktore pokazywaly Trumpa na +2 (Survey USA) i +4 (Patriot Polling) respectively.

Te co cytujesz sa dosc stronnicze (nazwa, ogolna ocena, mean-reverted bias, wiecej tu https://www.natesilver.net/p/pollster-ratings-silver-bulletin) :

  1. Ipsos    B-    D +1.8
  2. Morning Consult    B-  D +3.0

Ja bardzo malo uwagi przywiazuje do sadazy. One po prostu nie sa wiarygodne, ot taka zabawa. Brak landlines znaczy ze wszystkie dane pollsterow sa w jakiejs mierze cherry picked. I ludzie klamia w rozmowach z pollsterami. Bradley Effect ma sie bardzo dobrze te 40+ lat pozniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, katlia said:

Ja bardzo malo uwagi przywiazuje do sadazy. One po prostu nie sa wiarygodne, ot taka zabawa.

Zgadzam się.

Dlatego wskazuję nie na wartości bezwzględne tylko na trend.

Inny problem z sondażami jest taki, że one w żaden sposób nie odzwierciedlają bieżących obserwacji faktycznych, a konkretnie zmian preferencji wyborców widocznych w odbywających się tu i ówdzie co jakiś czas special elections, wyborach lokalnych i referendach.

Niech mi ktoś wytłumaczy jak to jest że sondaże notorycznie pokazują wyrównany wyścig, podczas gdy w oddawanych głosach widać nawet 40%-wy niedobór głosów kandydatów powiązanych z maga i trumpem?

Edytowane przez Tirowiec1312
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...