Skocz do zawartości

Prezydent Joe Biden - wydarzenia


Roelka v.2

Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, rzecze1 said:

Jeżeli przez „retirement” masz na myśli ustąpienie ze stanowiska, to wtedy mamy Prezydent Kamalę, i trudno sobie wyobrazić aby pierwszą kobietę Partia Demokratyczna miała odstawić na boczny tor i na otwartej konwencji wziąć jakiegoś mężczyznę.

Zresztą, trudno to sobie wyobrazić nawet wtedy gdyby PJB ogłosił, że nie będzie kandydować, ale pozostał na stanowisku głowy państwa do stycznia 2025. 

Na korzyść pani Harris działają także mechanizmy finansowe z tego co rozumiem? W sensie - mogłaby zatrzymać kasę komitetu. Każdy inny kandydat musiałby zacząć zbierać fundusze od początku. Na 3 miesiące przed wyborami…

Dlatego o ile „najładniejszy prokurator generalny Ameryki” jak to kiedyś niefortunnie określił prezydent Obama (i za co musiał przepraszać ) okazał się wtopą… zero doświadczenia na poziomie federalnym i od razu wiceprezydencja się okazuje nie komponują…. to z dwojga złego ten scenariusz jest chyba lepszy.

A i kto wie… może w kilka miesięcy na stanowisku Prezydenta pokazałaby się z lepszej strony, znalazła swój własny grunt, itp.

Nie ma tu dobrych rozwiązań, ale w trzecie - jakiegoś mesjasza ostatniej chwili - nie wierzę.

Wiem, że "retire now" oznacza PKH. Ale jest to dużo lepsze niż "Nie startuję w wyborach bo jestem stary ale wytrzymam do stycznia mimo, że jestem stary". Uważam, że otwarta konwencja to najlepsze co może być w tej chwili. Jeśli PKH okaże się najlepszym z możliwych kandydatów to niech zachowa kasę i powodzenia. Jeśli znajdzie się inny kandydat co zachwyci to przetransferowanie pieniędzy zgodnie z prawem to w sumie jest to operacja techniczna (wg mnie) - może potrwa 10-14 dni. Potrzebujemy mema, który przyćmi zakrwawionego Trumpa z pięścią w górze obłapywanego przez ochroniarzy na tle flagi amerykańskiej. Najlepszym memem byłby odlatujący wojskowym helikopterem z trawnika Białego Domu pogodny Joe w lipcowy wieczór ku zachodzącąemu słońcu a w tle "America The Beatifull" (taki ze mnie Kurski ;) ).

Mieliśmy kilku prezydentów których historia postawiła na stołku mocno przez przypadek. Truman - FDR nie chciał go wziąć na ballot w 1944, w sumie pojawił się tam w skutek otwartej konwencji bardziej wbrew prezydentowi niż za jego wskazaniem. Ford - jedyny prezydent, który nigdy nie był na żadnym ballocie prezydencki / vice prezydenckim - gdyby nie jakieś ciemne sprawy z przeszłości VP Agnew (kto takowego dziś pamięta jeszcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, rzecze1 said:

W tym momencie szanse ma małe. I jeżeli Biden tylko zrezygnuje z kandydowania ale pozostanie Prezydentem - to nic nie zmieni.

100% racji

2 minutes ago, rzecze1 said:

Ale jeśli całkowicie zrezygnuje ze stanowiska, to Kamala Harris nie jest już wtedy tylko kandydatem na Prezydenta. Jest Prezydentem. 

Nowość. Świeżość. Nie mówiąc o historii. W porównaniu z Bidenem, na szczytach międzynarodowych będzie to wyglądało zupełnie inaczej. Nowa, dynamiczna Ameryka.

Wewnątrz kraju stanowisko głowy państwa także daje większe pole do przysłowiowego „lansu”.

100% racji znowu!

3 minutes ago, rzecze1 said:

Odczekać tydzień dwa od zamachu, i w ten sposób całkowicie zmienić narrację i dynamikę. Myślę, że to jednak lepsza opcja niż to co oglądamy teraz. 

Po trzykroć 100% racji!!

Kluczowe słowa wyboldowałem

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, mcpear said:

 Jeśli znajdzie się inny kandydat co zachwyci to przetransferowanie pieniędzy zgodnie z prawem to w sumie jest to operacja techniczna (wg mnie) - może potrwa 10-14 dni.

Jedyna osoba która może przejąć pieniądze z Biden-Harris Campaign jeżeli Biden odejdzie to jest Harris i to tylko jeżeli będzie na top of the ticket. Jeżeli będzie tylko dalej VP i ktoś inny przejmie role Bidena, to kasa przepada - pieniądze najprawdopodobniej pójdą do DNC albo będzie stworzony oddzielny PAC. A PAC może tylko przekazać określoną sumę nowemu kandydatowi. Wiec góra mogą przekazać $3300 w jednym election cycle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, rzecze1 said:

Teraz @katlia niech wysyła do Partii, i niech działają ;)

katlia jest wsciekla na partie. Obwiniam Bidena - bo fakt ze nie chce odjesc to jest czyste hubris - i partie ktora absolutnie nie byla przygotowana na to co sie dzieje - i na to co bedzie sie dzialo. (Dzieki bogu, mieszkam w niebieskim stanie. Zabespieczylimsy sporo praw tu ktore juz polecialy w innych czesciach kraju. To jest mala pociecha.) Chociaz nadal mam (malusienka, coraz mniejsza ale jednak) nadzieje ze Amerykanie powiedza "nie" trumpowi. Jezeli nie, to moze kupimy mieszkanko gdzies na poludniu Wloch lub Hiszpanii i tam pojedziemy na 4 lata. Oni maja swoje problemy, ale nie ma tam trumpa, trumpowcow i broni. Good enough for me. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, katlia napisał:

Jezeli nie, to moze kupimy mieszkanko gdzies na poludniu Wloch lub Hiszpanii i tam pojedziemy na 4 lata. Oni maja swoje problemy, ale nie ma tam trumpa, trumpowcow i broni. Good enough for me. 

Mieszkam jeszcze w Polsce i szczerze od jakiegoś czasu czytam sobie to i owo.. ja się najbardziej boję, że właśnie przez wygraną Trumpa zmiany nadejdą głównie w Europie i Polsce. Może jestem w błędzie i wybiegam za bardzo w przyszłość, ale w Niemczech też teraz na prowadzenie wychodzi partia prawicowa, która postuluje za wyjściem z Unii, Francja trochę ostatnio się opamiętała, ale nie dzieje się tu ciekawie. Kiedyś coś tam czytałam, że Trump chce zrobić porządek z NATO. Jak te 2 sprawy zbiegną się w czasie to może być to koniec Europy jaką znamy :unsure: 

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mrfotoviolin said:

Mieszkam jeszcze w Polsce i szczerze od jakiegoś czasu czytam sobie to i owo.. ja się najbardziej boję, że właśnie przez wygraną Trumpa zmiany nadejdą głównie w Europie i Polsce. Może jestem w błędzie i wybiegam za bardzo w przyszłość, ale w Niemczech też teraz na prowadzenie wychodzi partia prawicowa, która postuluje za wyjściem z Unii, Francja trochę ostatnio się opamiętała, ale nie dzieje się tu ciekawie. Kiedyś coś tam czytałam, że Trump chce zrobić porządek z NATO. Jak te 2 sprawy zbiegną się w czasie to może być to koniec Europy jaką znamy :unsure: 

Bo widzisz to jest tak że ludzie mieszkający w USA często uważają że w europie żyje się spokojniej/lepiej/łatwiej nie dostrzegając problemów jakie ta Europa ma a często nawet uznając że są to plusy. A my marzący o wyjeździe do USA często ich problemy uznajemy za plusy względem europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mcpear napisał:

W tym kraju przez 3.5 roku nic się nie zmieniło. Czy ktoś widział tryliony na infrastrukturę w jego county? Czy szkoły zostały odnowione, doinwestowane? Czy coś zrobiono z kartelem medyczno-ubezpieczeniowym? Gdzie nagle pojawił się prawie darmowy internet z światłowodem? Inflacji przez 3 lata nie zdławiono do 2%. (....)

Są wśród nas przedstawiciele szerokiego spektrum sceny politycznego poparcia. Są tacy co w Demokratów wierzą na 100% bo dużo w tym kraju widzieli i nie cierpią republikan jako zła wszelkiego.

.... itp. itd. Dostęp do broni, bezpieczeństwo, koszty opieki/wykształcenia, horrendalne koszty wszelakich usług.

Ponad połowa politycznego elektoratu USA widocznie przespała ostatnie 200 lat skoro nie chce i nie umie zmienić "swojej" partii od środka.

Wikipedia "Partia Demokratyczna powstała w wyniku podziału Partii Demokratyczno-Republikańskiej około 1828 roku. Jest najstarszą funkcjonującą partią polityczną na świecie"

 

 

Edytowane przez Kleofas11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...