Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

34 minutes ago, Xarthisius said:

AFAIK musisz miec przynajmniej zaproszenie zeby probowac walk-in. Czas, ktory podalem wyzej dotyczyl przyjscia zaproszenia.

Dokladnie. Poza tym wejscie z ulicy (majac zaproszenie) czasami sie udaje, czasami nie. Mnie (ladnych pare lat temu) wyslali na drzewo (chcialem wczesniej zrobic bio bo mi wyznaczony termin srednio pasowal).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Jacek87 said:

@Xarthisius
AOS, NOA, AFAIK.. Nic nie rozumiem :P Czy jest gdzieś opisana ta cała procedura i orientacyjne czasy każdego z etapów?
I pytanko: Czy po biometric już można opuścić USA?

Sorry... AOS == Adjustment of Status (jak ktos aplikuje w US o zielona karte. Wtedy tez sie robi biometrics). NOA == Notice of Action, takie pismo, ktore przychodzi po wyslaniu kazdej petycji, ze USCIS dostal dokumenty. Do tej petycji o bialy paszport tez. 

AFAIK to juz chyba tlumaczyc nie trzeba, no ale niech bedzie: as far as I know.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że na następne pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż problemy na granicy mogą pojawić się nawet przy półrocznej nieobecności, ale:

Czy jest realny scenariusz, że nikt się do nas nie przyczepi, jeśli przez około 3 lata będziemy realizować schemat taki, że wracamy do US na niedługi okres przed upływem roku od opuszczenia US? Czy raczej Wasze doświadczenie pokazuje, że jak ktoś coś takiego próbować, to bez szans i tracił GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jacek87 said:

Wiem, że na następne pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż problemy na granicy mogą pojawić się nawet przy półrocznej nieobecności, ale:

Czy jest realny scenariusz, że nikt się do nas nie przyczepi, jeśli przez około 3 lata będziemy realizować schemat taki, że wracamy do US na niedługi okres przed upływem roku od opuszczenia US? Czy raczej Wasze doświadczenie pokazuje, że jak ktoś coś takiego próbować, to bez szans i tracił GC?

Kolega z pracy po ktoryms razie dostal warning od CBP i dwa miesiace pozniej wrocil na stale. Stracic nie jest tak latwo (musi to zrobic sedzia imigracyjny) ale jakis klopotow z CBP szanse doigrac sie masz dosc powazna, szczegolnie jezeli chcesz to robic przez 3 lata. Dodatkowo pamietaj ze caly czas bedziesz musial sie rozliczac z IRS a obywatelstwo znaczaco Ci sie odwlecze z powodu braku physical presence.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Jacek87 said:

Wiem, że na następne pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, gdyż problemy na granicy mogą pojawić się nawet przy półrocznej nieobecności, ale:

Czy jest realny scenariusz, że nikt się do nas nie przyczepi, jeśli przez około 3 lata będziemy realizować schemat taki, że wracamy do US na niedługi okres przed upływem roku od opuszczenia US? Czy raczej Wasze doświadczenie pokazuje, że jak ktoś coś takiego próbować, to bez szans i tracił GC?

Było kilku tutaj na forum co wyjechali po aktywacji na rok i wrócili w zasadzie bez problemów. Wiem, że w 2020/2021 przez COVID było iluś takich co po takim roku znowu wrócili do Polski i wracali do USA po znowu roku i wiem, że nie było problemu a na pytanie CBP mówili, że mieli trudność przez COVID w znalezieniu pracy w USA.

Znane są historie takich turystów z Chicago co całe lata tak podróżowali pomiędzy USA i Polską. Ponoć po dojściu do władzy Trumpa służby stały się dużo bardziej wrażliwe na to i wyłapują takich dużo częściej. Osobiście myślę, że masz duże szanse przez trzy lata tak się bujać i powinno Ci się udać. Gdzieś pisałeś że potrzebujesz 6 lat aby pozamykać w Polsce pewne sprawy - wydaję mi się, że 6ciu lat tak nie uciągniesz

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mcpear napisał:

Ponoć po dojściu do władzy Trumpa służby stały się dużo bardziej wrażliwe na to i wyłapują takich dużo częściej.

Podczas moich dotychczasowych podrozy z GC pierwszym pytaniem zawsze bylo: ile czasu byles poza USA? Kiedys bylem prawie miesiac to mi nawet sluzbista napisal przy pieczatce: "4 weeks out".  Czy cos w tym rodzaju.

Edytowane przez andyopole
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...