Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.10.2023 o 05:57, niezamaco napisał:

P. S. lokujemy się zwolna na Florydzie/Sarasota. Jeśli ktoś miałby ochotę się spotkać i pogadać (grudzień/styczeń, okolice jw), to my chętnie.

Witam, 

ja jestem z DV23 i za tydzień lecimy na FL do 1 grudnia więc tym razem chyba się miniemy :)

Mam znajomych pod Miami, których odwiedzamy ale chcemy pojeździć po całej FL, wiem że okolice Sarasoty są bardzo popularne wśród polonii także decyzja co do miejsca zamieszkania jeszcze przed nami :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.05.2021 o 21:36, Xarthisius napisał:

Tak.

Witam. Złoty wykop ale to mnie zaniepokoiło. Jeśli mam ukończone liceum ze zdaną maturą i w tym podpunkcie z tego co pamiętam zaznaczyłem któreś z tych 3 opcji, a w course of study wpisałem profil który miałem w liceum to może to mnie dyskwalifikować? Jest sens przez taki drobny szczegół odblokowywać DS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, xyz_1 said:

Witam. Złoty wykop ale to mnie zaniepokoiło. Jeśli mam ukończone liceum ze zdaną maturą i w tym podpunkcie z tego co pamiętam zaznaczyłem któreś z tych 3 opcji, a w course of study wpisałem profil który miałem w liceum to może to mnie dyskwalifikować? Jest sens przez taki drobny szczegół odblokowywać DS?

Nie. Ogolnie rzecz biorac DS-260 to nie jest test ktorego mozna nie zdac (no chyba, ze sie pochwalisz tym ze marzy Ci sie obalenie rzadu USA albo poligamia), tylko bardziej cos jak ankieta. Finalna decyzje odnosnie tego czy sie kwalifikujesz na podstawie wyksztalcenia podejmuje CO podczas rozmowy w ambasadzie. Do decyzji jest mu tylko potrzebne swiadectwo ukonczenia liceum.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Właśnie dostałem tzw biały paszport na okres dwóch lat, pytanie? Jestem aktualnie w USA i chcę jechać do Polski na dłużej.

- co jeśli przykładow będę poza US 8 - 10 miesięcy i wrócę, czy na granicy muszę pokazać  biały paszport i a jeśli tak  to jaka jest dalsza procedura? Czy paszport ten jest wielokrotnego użycia? tzn czy bedę mogł ponownie  wyjechać i wrócić dopiero przed terminem ważności tego dokumentu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie musisz sensu stricto ale jak go pokażesz to rozmowa z oficerem będzie prostsza. Re-entry permit jest wielokrotnego użycia - w sensie możesz w czasie ważności dokumentu wyjechać i wrócić wiele razy. Jeśli chcesz aby pomógł Ci wrócic do USA to musi on być ważny w dniu powrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 14:23, don123 napisał:

Właśnie dostałem tzw biały paszport na okres dwóch lat, pytanie? Jestem aktualnie w USA i chcę jechać do Polski na dłużej.

- co jeśli przykładow będę poza US 8 - 10 miesięcy i wrócę, czy na granicy muszę pokazać  biały paszport i a jeśli tak  to jaka jest dalsza procedura? Czy paszport ten jest wielokrotnego użycia? tzn czy bedę mogł ponownie  wyjechać i wrócić dopiero przed terminem ważności tego dokumentu? 

A jak długo czekałeś od złożenia wniosku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...