Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem doradca podatkowym. Wg mojej wiedzy zadeklarować te dochody w USA miałeś obowiązek. Jeśli dochody zsumowane z całego świata za cały rok sa małe to może jesteś rzeczywiście zwolniony z tego obowiązku. To czy dopłacisz podatek czy nie to inna sprawa. W Polsce jak przebywasz w roku kalendarzowym więcej niż pół roku to tez deklarujesz dochody z całego świata. Co rozumiem będzie Ciebie dotyczyło potencjalnie w 2023. Ulga abolicyjna w Polsce została praktycznie zniesiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

20 minutes ago, Jacek87 said:

Co to oznacza, jak na granicy urzędnik po dowiedzeniu się, że nie było nas w USA 11 miesięcy powiedział, że daje nam warninga? Czy to tylko takie słowne czy gdzieś coś w systemie jest zaznaczane?

Jest zaznaczane w "systemie" I nastepny pogranicznik bedzie to widzial. Czasem dostaje sie tez notke przy stemplu w paszporcie "advised residency requirements”. Ogolnie unikal bym FAFO w tym wypadku I jezdzil zgodnie z zasadami od tej pory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xarthisius napisał:

Jest zaznaczane w "systemie" I nastepny pogranicznik bedzie to widzial. Czasem dostaje sie tez notke przy stemplu w paszporcie "advised residency requirements”. Ogolnie unikal bym FAFO w tym wypadku I jezdzil zgodnie z zasadami od tej pory.

Czy to zaznaczenie znika? Np jak później wjadę normalnie przed upływem 6mc? Albo jakoś inaczej? Czy jest już na zawsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek87 napisał:

Czy to zaznaczenie znika? Np jak później wjadę normalnie przed upływem 6mc? Albo jakoś inaczej? Czy jest już na zawsze?

Raczej nie znika. Zatarcia wyrokow tez nie ma. Kolega z bratem przeskoczyli jako nieletnie jeszcze, kilkunastoletnie chlopaki, bramki w Subwayu w NYC. Bylo cale przedstawienie, zatrzymala ich ochrona, zawinela policja, rozprawa sadowa. Sedzia kazal matce zeby ich wytargala za uszy i nie ukaral ich za to "przestepstwo". Po latach przy staraniu sie o obywatelstwo wygrzebali im ten wystepek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, andyopole napisał:

Raczej nie znika. Zatarcia wyrokow tez nie ma. Kolega z bratem przeskoczyli jako nieletnie jeszcze, kilkunastoletnie chlopaki, bramki w Subwayu w NYC. Bylo cale przedstawienie, zatrzymala ich ochrona, zawinela policja, rozprawa sadowa. Sedzia kazal matce zeby ich wytargala za uszy i nie ukaral ich za to "przestepstwo". Po latach przy staraniu sie o obywatelstwo wygrzebali im ten wystepek.

A taki warning może być przeszkodą w obywatelstwie? Czy mogę gdzieś sprawdzić czy tylko nam tak powiedział czy rzeczywiście coś tam kliknął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Jacek87 said:

A taki warning może być przeszkodą w obywatelstwie? Czy mogę gdzieś sprawdzić czy tylko nam tak powiedział czy rzeczywiście coś tam kliknął?

Same ostrzezenia ci raczej nie przeszkodza w zdobyciu obywatelstwa ALE czeste i dlugie wyjazdy poza USA juz beda przeszkoda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 8/11/2023 at 12:10 PM, Jacek87 said:

Co to oznacza, jak na granicy urzędnik po dowiedzeniu się, że nie było nas w USA 11 miesięcy powiedział, że daje nam warninga? Czy to tylko takie słowne czy gdzieś coś w systemie jest zaznaczane?

Rozumiem, że chodzi o wjazd na GC? Też zamierzam wracać po przekroczeniu 6 miesięcy poza USA i chciałem się tylko upewnić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Część, kochani jak tam żyjecie nowym życiem w USA? Za parę dni minie rok odkąd wyjechałem do USA, nie żałuję tej decyzji chociaż czasem było ciężko. Jedyny minus to problem ze znalezieniem pracy w zawodzie, ale nie da sie zrobić wszystko na raz, mieszkając samemu. Chwalcie się co u was i czy spełnił się wam American dream. Pozdrawiam z Filadelfii 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...