Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie, wakacyjnych pobytow, nawet wielomiesiecznych sie nie zglasza jako zmiane adresu. Ale to co chcesz zrobic w pkt pierwszym troche temu przeczy. To co bym sugerowal, to zostawic adres rzeczywisty (NYC). Czy jak przyjdzie Ci to na poczte to moze ktos to otworzyc i zeskanowac? Jezeli tak, to wtedy mozesz probowac zrobic walk-in w ASC w miejscu w ktorym sie znajdujesz. Nie musza sie zgodzic, ale jak ladnie poprosisz to masz spore szanse. W najgorszym wypadku samoloty z Honolulu do NYC lataja ;-)

No trochę przeczy dlatego, że sytuacja tak wygląda, że w tym okresie oczekiwania na BIO będę na Hawajach, ale wakacyjnie. Stąd moja próba poukładania tego tak, żeby te BIO zrobić w Honolulu. Dzięki za poradę w kwestii walk-ina. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hey

Mam takie pytanie. Wystąpiłem o reentry permit. Z tego co wyczytałem to odracza mi to staranie  się o  obywatelstwo. Gdzieś  przeczytałem, że skorzystanie z reentry permit powoduje, że przez cztery lata nie mogę starać się o obywatelstwo.  A co w przypadku gdy otrzymam reentry permit a z niego nie skorzystam i przez ten okres będę nadal w USA? Czy liczyć mi się to będzie do obywatelstwa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, don123 said:

Mam takie pytanie. Wystąpiłem o reentry permit. Z tego co wyczytałem to odracza mi to staranie  się o  obywatelstwo. Gdzieś  przeczytałem, że skorzystanie z reentry permit powoduje, że przez cztery lata nie mogę starać się o obywatelstwo.  A co w przypadku gdy otrzymam reentry permit a z niego nie skorzystam i przez ten okres będę nadal w USA? Czy liczyć mi się to będzie do obywatelstwa? 

Sam w sobie reentry permit nie ma zadnego wplywu na obywatelstwo. Chetnie zobaczylbym link pod ktorym pisza takie kwiatki...

Do obywatelstwa licza sie glownie:

  1. physical presence
  2. continuous residence

https://www.uscis.gov/policy-manual/volume-12-part-d

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do obywatelstwa liczy sie twoja obecnosc w USA. Jak nie wykorzystasz reentry permit to nie ma problemu. Ale jak np. Opuscisz Stany na rok czy dwa, to oczywiscie nie bedzie ci sie ten okres czasu liczyc do obecnosci w US i nie bedziesz mogl starac sie o obywatelstwo po tych 5 latach od otrzymania zielonej karty. Jedno z pytan na wniosku o obywatelstwo to pytanie ile czasu spedziles poza US -bedziesz musial wymienic wszystkie daty kiedy podrozowales poza US. Jak zbierze sie tych okresow poza US za duzo (nie wazne czy to bedzie caly rok poza US, czy kilkumiesieczne pobyty poza US co roku) to bedzie to dzialalo na twoja niekorzysc. W linku od @Xarthisius jest pewnie napisane ile dni minimum musisz miec w US na rok zeby nie przekroczyc tego "limitu".

Edytowane przez Roelka v.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Przylecielismy 9 litego do USA. Po 4 tygodniach przyszła mi GC a mojemu mężowi, który był głównym wnioskodawcą przyszło wezwanie na odciski. Minął już  mieciąc od odcisków a GC nadal nie ma. Miał może ktoś taka sytuację albo wie coś na ten temat ile czeka się poźniej na GC?

Musimy wrócić do Polski na chwile i nie wiem czy mój mąż bez fizycznej GC może opuścić USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, andyopole napisał:

Pray wjezdzie do USA dostaliscie w passport pieczatki, które pełnią przez rok role GC do czasu otrzymania "plastiku". Z ta pieczątką mozna podróżować. 

Naprawdę :o myślałam, że musi mieć jakiś dokument potwierdzający od uscis czy cokolwiek innego. Byłam zapytać w takiej agencji polskiej tutaj na miejscu to mi powiedzieli, że musi mieć fizycznie. Az to bylo dla mnie nie do pomyślenia bo przeciez ludzie chcą jechac na wakacje czy maja jakąś sytuacje rodzinna, cokolwiek.... że muszą na jakiś czas opuścić kraj. 

Czy moge gdzieś na stronach amerykańskich znaleść informacje na ten temat ? że pieczątka jest ważna przez rok do otrzymania fizycznie GC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Proszę o informacje czy trzeba uzupełnić na stronie USCIS physical address czy wystarczy jak jest wpisany mailing address? 

Powiedzcie mi czy ktoś rzeczywiście na pieczątce wbitej pod wizą imigracyjną Wyjechał z USA a później na niej powrócił do USA, nie mając fizycznej GC?  W agencji polskiej w NY poinformowali mnie, że "Absolutnie nie można wyjechać bez fizycznej GC".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Claudia24 napisał:

Absolutnie nie można wyjechać bez fizycznej GC".

Bzdura. Ta pieczątka przez rok pełni rolę pełnoprawnej  GC.

Nawet nasi starzy stażem forumowicze przerabiali ten temat w praktyce. Bywa ze czasem ktoś tam na lotnisku jest niedoinformowany wtedy wystarczy wezwać jego przełożonego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...