Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

47 minutes ago, Jacek87 said:

Hejka. W środę lecę do US celem ogarnięcia spraw z Reentry Permit. Jedna rzecz mnie zaniepokoiła


https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/guides/B5en.pdf
 

bazuję na powyższym dokumencie.

Mój plan jest taki:
wlecieć do US 12.07
złożyć aplikację. poczekać na termin biometric i wylecieć do ameryki środkowej, potem wrócić na bio i po bio wrócić do Polski (lot powrotny mam już wykupiony na 6.09).
Mam wątpliwości co do:

"You should file your Form I-131 no fewer than 60 days before you
intend to travel abroad."

czy z tej informacji nie wynika, że od złożenia I-131 nie mogę opuszczać US przez 60dni?

Nie. Mozesz po BIO leciec do domu. To 60d to chyba jakas zaszlosc kiedy ten process mogl tyle trwac... W epoce dinozaurow chyba.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Xarthisius napisał:

Nie. Mozesz po BIO leciec do domu. To 60d to chyba jakas zaszlosc kiedy ten process mogl tyle trwac... W epoce dinozaurow chyba.

Dzięki.

W I-131 muszę zaznaczyć datę planowanego wyjazdu. No i będzie on krótszy niż 60 dni od momentu wypełnienia aplikacji. Nie spowoduje to formalnego uwalenia aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie w związku z I-131

 

w

Part 8. Employment Authorization Document for New Period of Parole Under Operation Allies
Welcome.

jest pytanie: I am requesting an Employment Authorization Document
(EAD) upon approval of my new Operation Allies
Welcome (OAW) period of parole.

Można zaznaczyć Yes lub No.

Mam coś tu zaznaczać czy zostawić to niewypełnione? O co z tym chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił money order. Na stronie wyczytałem że za każdą rzecz należy płacić osobno

Płatne jest za i-131 oraz za biometrics. Czy zatem mam zrobić dwa razy money order jeden za i-131 a drugi za biometric czy w tym przypadku można to połączyć i zrobić jeden order odrazu na całą kwotę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Jacek87 said:

Będę robił money order. Na stronie wyczytałem że za każdą rzecz należy płacić osobno

Płatne jest za i-131 oraz za biometrics. Czy zatem mam zrobić dwa razy money order jeden za i-131 a drugi za biometric czy w tym przypadku można to połączyć i zrobić jeden order odrazu na całą kwotę?

Sumujesz do jednej kwoty. Gdzie jest napisane, zeby robic to osobno?

Pay each filing fee separately. We are transitioning to electronically processing immigration benefit requests, which requires us to use multiple systems to process your package. Because of this, you must pay each filing fee separately for any form you submit. We may reject your entire package if you submit a single, combined payment for multiple forms.

To chodzi o to, zeby kazdy formularz byl placony osobno, ale bio uwzgledniasz w total dla formularza

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...