Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawosci poczytalam jak takie programy wygladaja w TN. De facto, wiekszosc tych "assistance" to tak naprawde dodatkowy kredyt.

Do tego trzeba miec przynajmniej 640 credit score i oczywiscie nie przekraczac income limit na rodzine. (W TN - $68,600 to $101,160 for one- or two-person households; $78,960 to $118,020 for households of three or more) Dodatkowo, jest taka uwaga "Homebuyers must use the property as their permanent, primary home for the life of the loan". Wiec trzeba zadeklarowac ze bedzie sie mieszkalo w tym domu kolejne 20 - 30 lat. Podejrzewam ze to jest wazne w przypadku dofinansowania ktorego nie trzeba zwracac. Nie wiem czy to sie bardzo oplaca lol. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Roelka v.2 said:

Z ciekawosci poczytalam jak takie programy wygladaja w TN. De facto, wiekszosc tych "assistance" to tak naprawde dodatkowy kredyt.

Do tego trzeba miec przynajmniej 640 credit score i oczywiscie nie przekraczac income limit na rodzine. (W TN - $68,600 to $101,160 for one- or two-person households; $78,960 to $118,020 for households of three or more) Dodatkowo, jest taka uwaga "Homebuyers must use the property as their permanent, primary home for the life of the loan". Wiec trzeba zadeklarowac ze bedzie sie mieszkalo w tym domu kolejne 20 - 30 lat. Podejrzewam ze to jest wazne w przypadku dofinansowania ktorego nie trzeba zwracac. Nie wiem czy to sie bardzo oplaca lol. 

W IL jest troche lepiej. Tylko 5 lat. Daja $6k na downpayment. Zwracasz tylko jezeli sprzedasz dom i to jeszcze proporcjonalnie do czasu ktory zostal do 5 lat, czyli np. jak sprzedasz po 2.5yr zwracasz tylko $3k.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Xarthisiuszdecydowanie ma to wiecej sensu niz "life of the loan". Ale za duzo sie w to nie wczytywalam wiec kto wie jakie sa szczegoly. 

Troche mnie zaskoczyl income limit, szczegolnie jesli chodzi o TN ktore jest chyba jednym z "tanszych" stanow. $101k na 2 osoby? Wydaje mi sie ze jest to dosc wysoki limit jesli chodzi o dofinansowania. O_o  Myslalam ze takie dofinansowania ida glownie do osob ktore sa blizej poverty limits. Ale co ja wiem lol. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Roelka v.2 said:

Z ciekawosci poczytalam jak takie programy wygladaja w TN. De facto, wiekszosc tych "assistance" to tak naprawde dodatkowy kredyt.

Do tego trzeba miec przynajmniej 640 credit score i oczywiscie nie przekraczac income limit na rodzine. (W TN - $68,600 to $101,160 for one- or two-person households; $78,960 to $118,020 for households of three or more) Dodatkowo, jest taka uwaga "Homebuyers must use the property as their permanent, primary home for the life of the loan". Wiec trzeba zadeklarowac ze bedzie sie mieszkalo w tym domu kolejne 20 - 30 lat. Podejrzewam ze to jest wazne w przypadku dofinansowania ktorego nie trzeba zwracac. Nie wiem czy to sie bardzo oplaca lol. 

"life of the loan" oznacza, że nie możesz sobie kupić drugiej nieruchomości do której się przeniesiesz bez sprzedaży tej, a nie że nie możesz jej sprzedać dopóki nie spłacisz. Pamiętaj, że w USA większość sprzedaje nieruchomość z kredytem niespłaconym. Czyli w tym przypadku po paru latach jak chcesz zmienić nieruchomość to ją sprzedajesz z tym preferencyjnym kredytem i kredyt się spłaca z uzyskanych ze sprzedaży pieniędzy i kończy się jego "life"

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, katarzyna_gawor said:

Z ciekawości: A jest taka możliwość czy kolega to jakiś „szczególny przypadek”? 

You are exempt from the English language requirement, but are still required to take the civics test if you are:

  • Age 50 or older at the time of filing for naturalization and have lived as a permanent resident (Green Card holder) in the United States for 20 years   (commonly referred to as the “50/20” exception).
    OR
  • Age 55 or older at the time of filing for naturalization and have lived as a permanent resident in the United States for 15 years (commonly referred to as the “55/15” exception).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...