Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

57 minutes ago, 9kk said:

Hej, przy zakładaniu sprawy na ucsic najpierw jest ten receipt number a potem Online Access Code i ten kod powinien przyjść na maila w ciągu 30 dni i dopiero jak przyjdzie tp mam wgląd w swoją sprawę? 

Do sledzenia GC? Nie, numer dostajesz po oplaceniu USCIS fee. Zaczyna sie od liter IOExxxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam takie pytanie, końcem stycznia lece do USA na Wizie DV1 by aktywować GC, wlece do USA tydzień przed wygaśnieciem wazności Wizy DV1, czy moge mieć z tego powodu mieć jakieś dodatkowe problemy, pytania na granicy? Dodam ze lece na tydzień i za kilka miesiecy już na GC planuje przeprowadzić sie na stałe, dziekuje i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechalismy 1 stycznia, na Florydę. Na granicy pytanie o pieniądze, potem czekanie, oddanie żółtych kopert. W sumie godzina, bez żadnego interview.
10 stycznia na adres wynajętego przez nas domu doszły SSNy.
I tutaj prośba o podpowiedź:
poszliśmy do banków (of America i Chase) - w obu powiedzieli, że potrzeba:
1. SSN (mamy),
2. GC (plastikowych jeszcze nie mamy - w America powiedzieli, że wizy w paszportach wystarczą, w Chase, że muszą być plastikowe,
3. Adres: w rozumieniu umowy wynajęcia lokum lub opłaty za np. elektryczność,
tylko my wynajęliśmy przez Airbnb, nie płacimy za media, nie ma też dostępnej umowy w tradycyjnym rozumieniu - przyznałem nie chcąc kłamać, że mamy wynajem tylko do końca stycznia - w obu bankach powiedzieli, że umowa musi być długoterminowa. Wracamy do Polski w końcu stycznia, do USA w końcu maja. Macie podpowiedź, jak można załatwić sprawę adresu - chodzi nam o tworzenie historii w banku jak najszybciej się da.
Z góry dzięki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, niezamaco napisał:

Macie podpowiedź, jak można załatwić sprawę adresu - chodzi nam o tworzenie historii w banku jak najszybciej się da.

Jeśli masz znajomych/przyjaciół gdzieś w okolicy to możesz poprosić ich o dopisanie Twojego nazwiska do rachunku za wodę/prąd/śmieci. Próbowałabym też kupić abonament na telefon u jakiegoś operatora komórkowego. Nie wiem jakie są teraz wymagania, ale adres do korespondencji możesz podać na airbnb, załatwić bank, a potem zmienić adresy do korespondencji.

Edytowane przez mola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2023 o 21:22, Xarthisius napisał:

Do sledzenia GC? Nie, numer dostajesz po oplaceniu USCIS fee. Zaczyna sie od liter IOExxx

Ogólnie do założenia sprawy wymagają odemnie tego numeru IOExxx i jak go wpisuję to wymagają kolejnego numeru i daty urodzenia a bez tego nie jestem w stanie mieć wglądu na jakim etapie są z wyrabianiem mojej gc

"It can take up to 30 days to receive your Account Notice that includes your Online Access Code. If it has been more than 30 days since you submitted your case and you have not received your code, you should request a new one"

 

Edytowane przez 9kk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, 9kk said:

Ogólnie do założenia sprawy wymagają odemnie tego numeru IOExxx i jak go wpisuję to wymagają kolejnego numeru i daty urodzenia a bez tego nie jestem w stanie mieć wglądu na jakim etapie są z wyrabianiem mojej gc

"It can take up to 30 days to receive your Account Notice that includes your Online Access Code. If it has been more than 30 days since you submitted your case and you have not received your code, you should request a new one"

 

Nie rozumiem jaka sprawe zakladasz. Myslalem, ze chcesz tylko sledzic status swojej GC. Jezeli my.uscis.gov sprawia Ci jakies trudnosci, to sprawdz sobie status anonimowo tu: https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do  (wpisujesz ten numer IOE...)

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

Nie rozumiem jaka sprawe zakladasz. Myslalem, ze chcesz tylko sledzic status swojej GC. Jezeli my.uscis.gov sprawia Ci jakies trudnosci, to sprawdz sobie status anonimowo tu: https://egov.uscis.gov/casestatus/landing.do  (wpisujesz ten numer IOE...)

Próbowałam dodać tą swoją sprawę aby moć śledzić swój status ale uscis wymaga ode mnie jakiegoś Online Access Code. Narazie sprawdziłam anonimowo, dzięki! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, 9kk napisał:

Próbowałam dodać tą swoją sprawę aby moć śledzić swój status ale uscis wymaga ode mnie jakiegoś Online Access Code. Narazie sprawdziłam anonimowo, dzięki! 

Do mnie nie przysłali tego online Access code. Ale śledzenie się pojawiło. To chyba z automatu się włącza.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...