Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Claudia24 napisał:

Proszę o informacje czy trzeba uzupełnić na stronie USCIS physical address czy wystarczy jak jest wpisany mailing address? 

Powiedzcie mi czy ktoś rzeczywiście na pieczątce wbitej pod wizą imigracyjną Wyjechał z USA a później na niej powrócił do USA, nie mając fizycznej GC?  W agencji polskiej w NY poinformowali mnie, że "Absolutnie nie można wyjechać bez fizycznej GC".

 

Można wyjechać. Ja wyjechałem na pieczątce wbitej w paszport. Karta przyszła kurierem do Polski i zamierzam wyjechać na KARCIE z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Amigo said:

Można wyjechać. Ja wyjechałem na pieczątce wbitej w paszport. Karta przyszła kurierem do Polski i zamierzam wyjechać na KARCIE z Polski.

Wyjechac to pewnie I na karcie rowerowej mozna. W koncu nie ma zadnej kontroli immigration na wylocie z US.

Wrocic przez rok od endorsement na samej iv w paszporcie tez mozna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Amigo napisał:

Można wyjechać. Ja wyjechałem na pieczątce wbitej w paszport. Karta przyszła kurierem do Polski i zamierzam wyjechać na KARCIE z Polski.

Ok, w takim wypadku zmieniłeś adres na swoim profilu na polski czy zostawiłeś ten w USA a ktoś Tobie wysłał GC prywatnie na adres polski ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Claudia24 napisał:

Ok, w takim wypadku zmieniłeś adres na swoim profilu na polski czy zostawiłeś ten w USA a ktoś Tobie wysłał GC prywatnie na adres polski ?

Adresu nie zmieniałem a GC wysłała mi córka na adres w Polsce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.05.2023 o 03:58, Claudia24 napisał:

Proszę o informacje czy trzeba uzupełnić na stronie USCIS physical address czy wystarczy jak jest wpisany mailing address? 

Powiedzcie mi czy ktoś rzeczywiście na pieczątce wbitej pod wizą imigracyjną Wyjechał z USA a później na niej powrócił do USA, nie mając fizycznej GC?  W agencji polskiej w NY poinformowali mnie, że "Absolutnie nie można wyjechać bez fizycznej GC".

 

Mieliśmy dokladnie tak samo najmłodszy syn dostal GC nam przyszły odciski i bez żadnych problemów mogliśmy wlecieć  na pieczątce ( mąż nawet 2 razy) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2023 o 05:25, 9kk napisał:

Hej, pisałam juz tu kiedyś posta że 1 grudnia przyleciałam i do tej pory nie dostałam green card. Jak sprawdzam status jest tylko informacja ze ją opłacono, a dzisiaj dostałam pismo pocztą że mam przyjechać na pobranie odcisków palców. Czy ktoś miał taką sytuację? Co to oznacza, do tej pory nie słyszałam zeby kogos dodatkowo wzywali na odciski

Nas wzieli na odciski . Po oddaniu odcisków w ustalonym terminie wiza przyjdzie do miesiąca czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam zagwozdkę.

Trochę kontekstu: wjechaliśmy do USA w listopadzie 2022 i do teraz zielone karty dla żony i dzieci nie przyszły (ja wjechałem miesiąc wcześniej na innym lotnisku i do mnieprzyszła karta po miesiącu). 

Wyklikałem jakiś czas temu e-request na stronie USCIS o sprawę żony, i dostałem taką oto odpowiedź (później wyklikałem jeszcze dla dzieci i dostałem to samo):

Quote

The status of this service request is:

A search of U.S. Citizenship and Immigration Services (USCIS) records indicates that USCIS has not received your Department of State issued IV Packet, which should have been submitted by the Port of Entry (POE) when you entered the United States. USCIS requires a completed Immigrant Visa Packet to process your Permanent Resident Card (PRC). To have your IV Packet recreated you must visit your local USCIS Field Office.

If you are in possession of your Immigrant Visa (IV) packet please mail the complete IV packet to the following address:

USCIS
Attn: IV
2501 S State Highway 121 Business
Suite 400
Lewisville, TX  75067

If you are not in possession of your IV Packet, you will need to schedule an appointment with your local Field Office by visiting the USCIS Contact Center webpage at uscis.gov/contactcenter to connect with a live USCIS representative in English or Spanish.

Please check the USCIS Field Offices page (https://www.uscis.gov/about-us/find-uscis-office/field-offices) to see if your field office is open before reaching out to the USCIS Contact Center.

You will need to take the following to your Field Office appointment:
1. A copy of this letter
2. Proof of identity (This would be a passport or national photo identification issued by your country, drivers license, military photo identification or a state-issued photo identification)
3. A copy of your birth certificate with translation, if applicable




Your local Field Office will reconstruct the IV Packet and the full packet with all information will then be mailed by the Field Office to the Office of Intake and Document Production (OIDP) to the following address:

USCIS
Attn: IV
2501 S State Highway 121 Business
Suite 400
Lewisville, TX  75067

Tak się składa, że dostałem tą odpowiedź w przedostatni dzień naszego pobytu w USA, więc wybraliśmy się do USCIS Field Office z nadzieją że obsłużą nas bez umówionego spotkania, ale na próżno. Pan w okienku potwierdził jedynie, że tak - musimy się umówić na spotkanie i wtedy odtworzą IV pakiety.

I tu pytanie - czy zna ktoś jakiś sposób (nieśmiało patrzę w stronę @Xarthisius), żeby zrobić to bez wizyty w USCIS? Np. poprosić ambasadę o odtworzenie takiego pakietu? Albo odwiedzić USCIS bez dzieci? Nie ukrywam, że chcieliśmy uniknąć lotów z dziećmi aż do przeprowadzki, którą chcemy odwlec do końca roku ze względu na podwójny podatek. Może to głupie pytanie, podejrzewam że się nie da - ale wolę spróbować jeśli jest szansa uniknąć jednego koszmaru mniej :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kenadams nie mam zadnego asa w rekawie. Dzwoniles na ichnia infolinie? Gadaj do automatu tak dlugo, az przelaczy Cie do zywego czlowieka. Podaj im receipt number, ktory dostales po oplaceniu IV fee (IOE...) i zapytaj co sie dzieje z GC dla rodziny. Moze zaproponuja inne rozwiazanie. Jest niezerowa szansa, ze wystarczy zrobic biometrics. To sie wiaze z wycieczka do US tak czy inaczej. Nie wiem jak to inaczej obejsc.

Do ambasady tez napisz, zobacz co powiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Xarthisius said:

@kenadams nie mam zadnego asa w rekawie. Dzwoniles na ichnia infolinie? Gadaj do automatu tak dlugo, az przelaczy Cie do zywego czlowieka. Podaj im receipt number, ktory dostales po oplaceniu IV fee (IOE...) i zapytaj co sie dzieje z GC dla rodziny. Moze zaproponuja inne rozwiazanie. Jest niezerowa szansa, ze wystarczy zrobic biometrics. To sie wiaze z wycieczka do US tak czy inaczej. Nie wiem jak to inaczej obejsc.

Do ambasady tez napisz, zobacz co powiedza.

Dzwoniłem na infolinię USCIS jeszcze przed zrobieniem tego e-requesta, ale powiedzieli mi jeszcze mniej - że nie mogą niczego znaleźć i że trzeba czekać, bo nie ma oficjalnego limitu czasowego dla tego typu case'a. Po powyższej odpowiedzi wnoszę, że chodzi właśnie o spotkanie w celu potwierdzenie tożsamości + biometrics. Z tego co czytałem to zagubione IV packety to dosyć nagminna sprawa, dlatego przenoszą sią na elektroniczną komunikację (nb co już chyba ma miejsce idąc na badania lekarskie w Warszawie). 

Próbuję jeszcze dodzwonić się do tego Port of Entry gdzie wjeżdzaliśmy, ale na razie bez skutku. Pozostaje mi jeszcze spróbować ambasadę, a jeśli nie to dodatkowy lot... Dzięki!

Edytowane przez kenadams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hejka. W środę lecę do US celem ogarnięcia spraw z Reentry Permit. Jedna rzecz mnie zaniepokoiła


https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/guides/B5en.pdf
 

bazuję na powyższym dokumencie.

Mój plan jest taki:
wlecieć do US 12.07
złożyć aplikację. poczekać na termin biometric i wylecieć do ameryki środkowej, potem wrócić na bio i po bio wrócić do Polski (lot powrotny mam już wykupiony na 6.09).
Mam wątpliwości co do:

"You should file your Form I-131 no fewer than 60 days before you
intend to travel abroad."

czy z tej informacji nie wynika, że od złożenia I-131 nie mogę opuszczać US przez 60dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...