Skocz do zawartości

Wniosek ds 260


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
W dniu 17.03.2022 o 08:58, Claudia24 napisał:
Hej, moj narzeczony został wylosowany GC 2022, ma numer 72xx. Ślub mamy pod koniec kwietnia czy mogę dosłać ds260 po tym czasie czy juz nie zdazymy tego załatwic do końca września 2022? *zaznaczam że, Nie odbył jeszcze rozmowy.
 
 
Pozdrawiam:)

Wklejam odpowiedź @Xarthisius którą udzielił mi na podobne pytanie:

"Dla ustalenia uwagi, bo to pytanie w roznych wersjach zadawane jest wielokrotnie, opcje na slub w tym kontekscie sa dwie:

  1. Slub przed otrzymaniem zaproszenia do ambasady 
  2. Slub po otrzymaniu zaproszenia do ambasady

W przypadku 1. musisz otworzyc swoj DS-260, mailujac do KCC, dodac DS-260 dla Zony, nastepnie wyslac nowy komplet dokumentow do KCC

W przypadku 2. KCC umywa rece i wszystko odbywa sie przez ambasade. Oni otwieraja DS-260, dodajesz DS-260 dla Zony, dokumentow nigdzie nie wysylasz, bierzesz ze soba na interview.

Zadna z tych opcji nie jest lepsza, badz gorsza. Przy normalnie dzialajacym KCC istnieje jeszcze krotki okres pomiedzy 1. a 2. kiedy Twoja sprawa jest przyklepana i czeka na wyslanie do ambasady (otrzymujesz wtedy tzw. ready for scheduling mail). Wtedy lepiej juz nic nie zmieniac i poczekac na etap 2."

 

Narzeczony ma już termin rozmowy w ambasadzie?
Jeśli ślub macie pod koniec kwietnia, a procedowanie jest do końca wrześnie 2022 to bez problemu zdążycie to załatwić. U mnie ślub był 12 lutego a rozmowa 1 marca, więc lekko ponad pół miesiąca i czasu wystarczyło spokojnie żeby to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...