Skocz do zawartości

Wniosek ds 260


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry . Mam pytanie czy jako osoba wylosowana w loterii i po złożeniu wniosku ds 260 (zlozylam tylko siebie ,ponieważ dzieciom i mężowi robimy paszporty ) beda rozpatrywać moja sprawę czy beda czekać aż złoże ds260 całej rodzinie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli już złożyłaś tylko na siebie, to KCC uzna, że tylko Ty będziesz emigrować. Nie będą analizować Twojego wniosku i porównywać, że w zgłoszeniu do loterii podałaś męża i dzieci.

Rozpatrywanie wniosków zacznie się dopiero 1 października i Twoja kolej nadejdzie wtedy, kiedy będzie procedowany Twój numer.

Nie musiałaś składać DS 260 już teraz. Spokojnie mogłaś poczekać na paszporty męża i dzieci. Ale będziesz mogła ich dodać po odblokowaniu złożonego już DS 260, z tego co pamiętam. Odblokowuje się chyba poprzez telefon do KCC, ale tego już nie jestem pewna. Niech wypowie się ktoś bardziej kompetentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do konca. Nie trzeba nic porownywac. W DS-260 jest zarowno pytanie "Is your spouse immigrating to the U.S.with you?" jak i "Is this child immigrating to the U.S. with you?". Takze nie beda "procesowac" dopoki nie beda mieli kompletu wnioskow i dokumentow.

Interview zaczna sie po 1 pazdziernika, zaproszenia na nie zaczna wysylac po 15 sierpnia. Zeby mieli co wysylac, musza zaczac procesowac ds-260 i dokumenty kapke wczesniej (tak 4-6 tyg). Tak czy inaczej jeszcze masa czasu...

Nie trzeba bedzie nic odblokowywac, bo we wniosku danej osoby nie pytaja o paszport ani malzonka, ani dzieci, a ich DS-260 sa caly czas pozostaja otwarte. BTW odblokowuje sie najlatwiej poprzez maila. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie trzeba bedzie nic odblokowywac, bo we wniosku danej osoby nie pytaja o paszport ani malzonka, ani dzieci, a ich DS-260 sa caly czas pozostaja otwarte. BTW odblokowuje sie najlatwiej poprzez maila. 

Nie otwierałem jeszcze DS260 wiec zapytam dla pewności. Czy do wypełnienia faktycznie nie jest potrzebny paszport żony i dzieci? Wystarczy tylko mój? Pytam bo na dniach rodzi mi się dziecko dlatego zwlekam z wypełnienia DS260 żeby wpisać już wszystkich ale myślałem ze jeszcze będę musiał zrobić dzieciom paszporty bo mój 2 latek tez go nie ma. Jeśli faktycznie nie trzeba wpisywać paszportu to wystarczy ze dzidzia sie urodzi i mogę wypełniać DS260 i będzie kompletny a paszporty  wyrabiać na spokojnie?

 

Przy okazji zapytam, myślcie ze jeśli mój paszport jest ważny do 05/2023 to wystarczy żeby to wszystko ogarnąć? Mam numer 16xxx wiec z tego co przesadziłem biuletyny z poprzednich lat to rozmowę miałbym koło marca-maja 2023 + jakieś 5 miechow to spokojnie na tym paszporcie dam rade wyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2 pytanka, z góry dziękuje za odpowiedź :)

1 - nie pamietam w jakich latach gdzie mieszkałem . Przez całe życie mieszkałem w 4 miejscach od urodzenia - wszystkie w Polsce - nie pamiętam gdzie i w jakim okresie byłem zameldowany. Czy wpisać tak jak się "pamięta" czy według meldunków ( które musiałbym jakoś odszukać ). Czy Oni w jakikolwiek sposób historie zamieszkania sprawdzają ?

2- High school diploma - wystarczy przedłożyć świadectwo dojrzałości z ogólniaka( kończyłem liceum )? czy wszystkie po kolei  z 12 klas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minutes ago, Damianq said:

Nie otwierałem jeszcze DS260 wiec zapytam dla pewności. Czy do wypełnienia faktycznie nie jest potrzebny paszport żony i dzieci? Wystarczy tylko mój? Pytam bo na dniach rodzi mi się dziecko dlatego zwlekam z wypełnienia DS260 żeby wpisać już wszystkich ale myślałem ze jeszcze będę musiał zrobić dzieciom paszporty bo mój 2 latek tez go nie ma. Jeśli faktycznie nie trzeba wpisywać paszportu to wystarczy ze dzidzia sie urodzi i mogę wypełniać DS260 i będzie kompletny a paszporty  wyrabiać na spokojnie?

Do wypelnienia Twojego nie jest potrzebny paszport Zony, ale Zona wypelnia swoj DS-260 (tak samo dzieci) i wtedy jest jej potrzebny paszport. 

51 minutes ago, Damianq said:

Przy okazji zapytam, myślcie ze jeśli mój paszport jest ważny do 05/2023 to wystarczy żeby to wszystko ogarnąć? Mam numer 16xxx wiec z tego co przesadziłem biuletyny z poprzednich lat to rozmowę miałbym koło marca-maja 2023 + jakieś 5 miechow to spokojnie na tym paszporcie dam rade wyjechać.

cos mi sie lata nie zgadzaja... Rozmowe mozesz miec maksymalnie do wrzesnia 2022. Wtedy Twoj paszport bedzie wazny jeszcze 8 miesiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, szaman said:

a ja mam 2 pytanka, z góry dziękuje za odpowiedź :)

1 - nie pamietam w jakich latach gdzie mieszkałem . Przez całe życie mieszkałem w 4 miejscach od urodzenia - wszystkie w Polsce - nie pamiętam gdzie i w jakim okresie byłem zameldowany. Czy wpisać tak jak się "pamięta" czy według meldunków ( które musiałbym jakoś odszukać ). Czy Oni w jakikolwiek sposób historie zamieszkania sprawdzają ?

2- High school diploma - wystarczy przedłożyć świadectwo dojrzałości z ogólniaka( kończyłem liceum )? czy wszystkie po kolei  z 12 klas ?

1. Zameldowanie jest bez znaczenia. Wpisz tak jak rzeczywiscie mieszkales.

2. Tylko swiadectwo maturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Xarthisius napisał:

Do wypelnienia Twojego nie jest potrzebny paszport Zony, ale Zona wypelnia swoj DS-260 (tak samo dzieci) i wtedy jest jej potrzebny paszport. 

cos mi sie lata nie zgadzaja... Rozmowe mozesz miec maksymalnie do wrzesnia 2022. Wtedy Twoj paszport bedzie wazny jeszcze 8 miesiecy.

Oczywiście chodziło mi o 2022+5 miechow. - literówka. Reasumując nawet jakbym miał we wrześniu ta rozmowę to nie powinno być problemu prawda? W „normalnych latach” z tym numerem miałbym tak jak napisałem pewnie marzec-maj.

 

Wracając do DS260. Czyli Ja wypełniam swój DS260, żona swój i powiedzmy ja za moje dzieciaki i na końcu wpisuje ze to ja go wypełniałem w pytaniu o to kto pomagał tak? Dobrze zrozumiałem, ze do wszystkich czterech DS260 potrzebuje paszporty osob które one dotyczą tak? Ja i żona mamy, dzieciakom muszę w takim razie zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...