Skocz do zawartości

Wniosek ds 260


Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, Damianq said:

Co to jest to LCA czy tam certyfikacja Secretary of Labor?

Labor Condition Application. Takie cus, ktore musi pracodawca zalatwic z Department of Labor kiedy sprowadza immigranta do pracy. W skrocie dowodzi sie tam, ze placi za prace godziwe pieniadze, a zaden Amerykanin roboty nie chce.

6 hours ago, Damianq said:

Na jakiejś stronie wyczytałem że mgr to już Aadavanced Degree stąd pytanie chociaż też mi się wydawało że powinienem zaznaczyć University with Degree.

W kontekscie DV I tak liczy sie najbardziej, ze masz conajmniej srednie :) czego tu nie wybierzesz, raczej nikt tego doglebnie analizowac nie bedzie. Advanced degree to dla mnie na przyklad doktorat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
23 godziny temu, Xarthisius napisał:

wpisujesz to co powyzej napisalem jako `<identifier>`, nie caly url. To masz na mysli piszac nazwe uzytkownika? Bo jezeli podalej "Jan Kowalski" to takich na fejsie jest jak mrowkow...

No właśnie wpisałem nazwę użytkownika. 

Czy to znaczy, że powinienem odblokować ds-260 i to zmienić?

W sumie to jestem jedyny na fb z taką nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, AS13 said:

No właśnie wpisałem nazwę użytkownika.

Co to jest nazwa uzytkownika wedlug Ciebie? Masz tu przykladowe konto: https://www.facebook.com/zuck Co z analogicznej Twojej strony wpisales (uzywajac Zuckerberga jako przykladu)? Jezeli "zuck", to tak wlasnie o to chodzi i tak ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanka:

1. Co to za numer? "Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security?" Byłem na B2 3 razy, nie kojarzę nic takiego...

2. "Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization?" Jako inżynier należę do izby inżynierów więc mam wpisać "PODKARPACKA OKREGOWA IZBA INZYNIEROW BUDOWNICTWA"?

 

@Xarthisius

Cytat

Wydaje mi sie, ze przy self-employed (tak jak i przy student albo homemaker) nie bedzie pytania o kierownikow, ale gdyby byly to tak: do not know / do not apply.

Właśnie chodzi o to, że ani w w obecnym zatrudnieniu nie da się wybrać self-employed tylko dziedzine to raz, a dwa w przeszłych zatrudnieniach się już nie wybiera dziedziny tylko od razu wpisuje dane pracodawcy dlatego właśnie wpisałem "Self-employed - Nazwa firmy" a przy kierowniku zaznaczyłem "Do not know" bo inaczej się chyba nie da opisać własnej działalności. Miałem ją w przeszłości - już nie mam.

 

Biorąc pod uwagę powyższe po wyjaśnieniu powyższych kwestii przebrnąłem przez cały DS więc gdyby ktoś miał jakieś pytania to też służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, Damianq said:

Kolejne pytanka:

1. Co to za numer? "Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security?" Byłem na B2 3 razy, nie kojarzę nic takiego...

2. "Have you belonged to, contributed to, or worked for any professional, social, or charitable organization?" Jako inżynier należę do izby inżynierów więc mam wpisać "PODKARPACKA OKREGOWA IZBA INZYNIEROW BUDOWNICTWA"?

  1. Numer nadawany kiedy ktos wystepuje z petycja o wize imigracyjna, albo pozwolenie na prace. Na B2 na pewno go nie dostales, wiec nie masz A-#
  2. Yup.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Xarthisius napisał:

Co to jest nazwa uzytkownika wedlug Ciebie? Masz tu przykladowe konto: https://www.facebook.com/zuck Co z analogicznej Twojej strony wpisales (uzywajac Zuckerberga jako przykladu)? Jezeli "zuck", to tak wlasnie o to chodzi i tak ma byc.

W takim razie źle wpisałem, ponieważ powinienem imię.nazwisko, a ja dałem imię i nazwisko.

Czy to należy wyprostować, czy może być tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania od żony tym razem.

obraz.png.a7cbee63a552723dde5fcfc97f642ff7.png

 

1. Czy imie i nazwisko w polu "Full name in native alphabet" trzeba wypełniać jeśli w imieniu i nazwisku nie występują polskie znaki czy zaznaczyć "Does not apply"? W zasadzie u mnie też nie występują a wpisałem wiec to dobrze czy źle?

2. Żona miała nazwisko Panieńskie więc rozumiem, że trzeba dać "Yes" w pytaniu "Have you ever used other names?". Teraz czy oba pola które się pokazują trzeba wypełnić tzn. w "Other surnames used" wpisać nazwisko panieńskie, a w "other given names used" ponowić imię czy w tym polu wpisać "does not apply" lub "not applicable "?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Damianq said:

Pytania od żony tym razem.

obraz.png.a7cbee63a552723dde5fcfc97f642ff7.png

 

1. Czy imie i nazwisko w polu "Full name in native alphabet" trzeba wypełniać jeśli w imieniu i nazwisku nie występują polskie znaki czy zaznaczyć "Does not apply"? W zasadzie u mnie też nie występują a wpisałem wiec to dobrze czy źle?

2. Żona miała nazwisko Panieńskie więc rozumiem, że trzeba dać "Yes" w pytaniu "Have you ever used other names?". Teraz czy oba pola które się pokazują trzeba wypełnić tzn. w "Other surnames used" wpisać nazwisko panieńskie, a w "other given names used" ponowić imię czy w tym polu wpisać "does not apply" lub "not applicable "?

  1. Mozesz zaznaczyc "does not apply", mozesz tez napisac tak jak to zrobiles (nie musisz tego poprawiac)
  2. A przeczytaj co jest napisane w Help zaraz obok... :) Pierwsze zdanie opisuje Twoj problem. Wpisujesz nazwisko panienskie w polu "other surnames" i imie w "other given names".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 23:32, AS13 napisał:

W takim razie źle wpisałem, ponieważ powinienem imię.nazwisko, a ja dałem imię i nazwisko.

Czy to należy wyprostować, czy może być tak?

Xarthisius czy według Ciebie powinienem to prostować, poprzez odblokowanie ds, czy tak zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...