Skocz do zawartości

Wniosek ds 260


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, Xarthisius napisał:

Wpisz to co w trybie incognito otwiera Twoj profil na obu serwisach. Jak dla mnie jest to:

  1. https://www.instagram.com/<identifier>/
  2. https://www.facebook.com/<identifier>

A jak się podało samą nazwę użytkownika to jest duży błąd?

Może to czymś negatywnym skutkować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, AS13 said:

A jak się podało samą nazwę użytkownika to jest duży błąd?

Może to czymś negatywnym skutkować?

wpisujesz to co powyzej napisalem jako `<identifier>`, nie caly url. To masz na mysli piszac nazwe uzytkownika? Bo jezeli podalej "Jan Kowalski" to takich na fejsie jest jak mrowkow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ode mnie kilka pytań które mi się nasunęły podczas wypełniania.

 

1. Aktualny pracodawca i pytanie "Does this job require at least 2 years of training or experience?" Jestem Projektantem branży drogowej więc rozumiem, że zaznaczam "Yes" i potem w "Job Title" wpisuje "ROADWAY DESIGN ENGINEER" i w "Duties" np.  ENGINEERING DESIGN INCLUDING GEOMETRIC DESIGN OF HIGHWAYS, STREETS AND DRAINAGE DESIGN. ROADWAY DESIGN INCLUDING ROADWAY ALIGNMENTS, CROSS-SECTIONS, DRAINAGE AND MAINTENANCE OF TRAFFIC. DEVELOPMENT OF MODELS, FIGURES, REPORTS, AND ENGINEERING PLANS FOR DESIGNS. PREPARE CONSTRUCTION PLANS. PREPARE COST ESTIMATES, REPORTS AND TECHNICAL MEMOS.SUPERVISION OF JUNIOR TEAM MEMBERS. PROJECT MANAGEMENT. Tak może być?

2. Ostatni pracodawca w ciągu 10 lat. Wpisałem jeszcze jednego (swoją drogą bez sensu, że przy aktualnym wpisuje się mniej danych niż w przeszłych p. nr tel, kierowników. I tutaj pytanie. Miałem działaność kiedyś. Wystarczy, że wpisze "SELF-EMPLOYED - Nazwa firmy" i tam gdzie pytają o kierowników zaznacze "Do Not Know"?

3. "Highest Level of Education Completed" - Mam mgr inż więc rozumiem, że zaznaczam "Adavanced Degree"?

4. Przy szkołach w pozycji "Degree, Diploma or Certificate Received" wpisuje od razu nazwe tj. MASTER OF ENGINEERING, BACHELOR OF ENGINEERING czy poprzedzam "DEGREE -"?

5. W przypadku szkoły średniej w pozycji "Degree, Diploma or Certificate Received" mam wpisać poprostu DEGREE jeśli mam mature?

6. Czy szkołe "Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Tarnobrzegu" mogę przetłumaczyć krócej na "Secondary School of Fr. Stanisław Staszic in Tarnobrzeg"? Pełne tłumaczenie się nie mieści.

7. Rozumiem, że na pytanie "Do you have documentation to establish that you have received vaccinations in accordance with U.S. law?" mam odpowiedzieć "No" i "Explain" - "The applicant is in the process of reviewing vaccination records and will obtain the required vaccinations on or before the date of the medical exam."

8. O co chodzi w pytaniu "Are you subject to a civil penalty under INA 274C?"

9. O co chodzi w pytaniu "Do you seek to enter the United States for the purpose of performing skilled or unskilled labor but have not yet been certified by the Secretary of Labor?"

10. O co chodzi w pytaniu "Are you likely to become a public charge after you are admitted to the United States?"

11. Rozumiem, że na pytanie "Do you want the Social Security Administration to issue a Social Security number and a card?" mam odpowiedzieć "Yes" jeśli nie mam SSN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Damianq said:

To jeszcze ode mnie kilka pytań które mi się nasunęły podczas wypełniania.

  1. Tak. W przypadku kiedy kwalifikujesz sie, bo ukonczyles liceum, nie ma to tak naprawde wiekszego znaczenia.
  2. Wydaje mi sie, ze przy self-employed (tak jak i przy student albo homemaker) nie bedzie pytania o kierownikow, ale gdyby byly to tak: do not know / do not apply.
  3. University with degree
  4. Nie, po prostu Master of ...
  5. High School diploma
  6. Ja bym dal albo: Stanislaw Staszic High School in Tarnobrzeg, albo: High School of Stanislaw Staszic in Tarnobrzeg.
  7. Moze byc.
  8. Czy falszowales dokumenty, krzywoprzysiegales itp. Zdecydowanie odpowiadasz NIE (oczywiscie pod warunkiem, ze to prawda)
  9. To pytanie odnosi sie do ludzi aplikujacych na wizie pracowniczej, DV nie dotyczy. Mozesz odpowiedziec TAK, w koncu zamierzasz pewnie pracowac, a LCA miec nie bedziesz.
  10. Zdecydowanie NIE. To, i inne tego typu pytania, sprawdzaja czy jestes admissible. Odpowiedz inna niz, "NO" przekresla mozliwosc uzyskania wizy.
  11. Tak. Alternatywa jest zalatwianie tego samemu po przyjezdzie. Czasowo wychodzi podobnie, tylko trzeba sie kopsnac do SSA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Xarthisius napisał:
  1. To pytanie odnosi sie do ludzi aplikujacych na wizie pracowniczej, DV nie dotyczy. Mozesz odpowiedziec TAK, w koncu zamierzasz pewnie pracowac, a LCA miec nie bedziesz.

Co to jest to LCA czy tam certyfikacja Secretary of Labor?

 

Na jakiejś stronie wyczytałem że mgr to już Aadavanced Degree stąd pytanie chociaż też mi się wydawało że powinienem zaznaczyć University with Degree.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...