Skocz do zawartości

Wniosek ds 260


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Xarthisius napisał:

cutoff na luty jest 13k, czasu masz cale mnostwo...

Jak odblokują, poprawię ds to wtedy znów dostanę takiego maila o gotowości do rozmowy? Czy już po prostu jestem w kolejce do rozmowy bez względu na odblokowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
10 godzin temu, Damianq napisał:

W sumie już ostatnie pytanie. Jak pisze adres to jak mam w Polsce adres "ul. Akacjowa 9/10" to wpisuje "Akacjowa 9 apt. 10"? I czy "apt." z "kropką" czy bez "kropki"? Jak jest poprawnie po angielsku?

 

A tak w zasadzie najbardziej poprawnie po amerykańsku to powinno byc "9 Akacjowa apt. 10" chyba? Jak wy wpisywaliście adresy? Głupieje już przy prostych czynnościach.

Ktos cos? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

Apt 10 moze byc. Kropki i tak Ci chyba nie pozwoli wpisac. Osobiscie wpisywalem bardziej polski format: Akacjowa 9 (nastepna linijka) apt 10.

Właśnie formę "Akacjowa 9 apt. 10" czyli z kropka mi przyjęło stąd się zastanawiam czy w amerykańskim skrócie jest kropka czy nie. Czy apt w następnej linijce to pewnie bez znaczenia zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Damianq said:

Właśnie formę "Akacjowa 9 apt. 10" czyli z kropka mi przyjęło stąd się zastanawiam czy w amerykańskim skrócie jest kropka czy nie. Czy apt w następnej linijce to pewnie bez znaczenia zakładam.

Amerykanski format to: "apt #10", ale watpie zeby to mialo jakies znaczenie czy masz kropke czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze pytanie odnośnie wypełniania. Poprawiłem swoje błędy w ds-260, podpisałem go, jest zamknięty. 

Teraz czekam na paszport dla córek i będę wypełniał formularze żony i córek. Po ich wypełnieniu też podpisuję i się zamykają?

Czy to będzie dobrze jak będzie różny czas wypełnienia i wysłania? Np. różnica tygodnia. Czy ja to dobrze zrobiłem? Czy zablokowałem swoim podpisem ds-260 dla nich?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2021 o 06:23, Xarthisius napisał:

Amerykanski format to: "apt #10", ale watpie zeby to mialo jakies znaczenie czy masz kropke czy nie.

W polskiej pisowni po skrócie kropkę stawia się wtedy gdy ostatnia litera skrótu nie jest ostatnią litera skracanego wyrazu, np. Mgr Inż. Dr Hab. Prof. Kto tam ma więcej szkoły niż ja? Dobrze gadam?

Amerykanie stawiają kropkę po każdym skrócie ale przy ich nonszalanckim obecnie podejsciu do ojczystego języka chyba już mało kto zwraca na to uwagę. No chyba ze trafi się na językowego purystę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, AS13 said:

Jeszcze pytanie odnośnie wypełniania. Poprawiłem swoje błędy w ds-260, podpisałem go, jest zamknięty. 

Teraz czekam na paszport dla córek i będę wypełniał formularze żony i córek. Po ich wypełnieniu też podpisuję i się zamykają?

Tak.

10 minutes ago, AS13 said:

Czy to będzie dobrze jak będzie różny czas wypełnienia i wysłania? Np. różnica tygodnia. Czy ja to dobrze zrobiłem? Czy zablokowałem swoim podpisem ds-260 dla nich?

Nie ma znaczenia. Nic nie zablokowales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...