Skocz do zawartości

Wjazd do USA do męża


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, Iskierka said:

szybciej). Ewentualnie lot do USA na wizie turystycznej (nie ESTA!) i tam składać Adjustment of Status, ale z tego co się orientuję, to szybciej pójdzie proces konsularny.

Wylot na esta i b2 z zamiarem AoS to tzw. Visa fraud. Czyli, jest to nielegalne. Jako ze OP jest teraz poza USA to wiza malzenska jest dla niej jedyna opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Roelka, prawda, OP musiałaby udowodnić, że nie miała takowych intencji przy wjeździe. Nie mówię, że to najlepsze rozwiązanie, ale jest taka możliwość.

Mimo wszystko polecam wizę małżeńską. Aktualnie sprawy rodzin obywateli idą w dość szybkim tempie (wygląda, jakby administracja Bidena coś tam zmieniła) - aplikacje są rozpatrywane w przeciągu kilku miesięcy, podczas gdy AoS składany z USA potrafi zając 1-2 lata, w czasie których nie wolno pracować ani podróżować poza USA. Jak dla mnie lepszą alternatywą jest normalne życie w PL w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, andyopole napisał:

Wjazd na ESTA wyklucza AoS... :)

Czyli rozumiem, ze nie mam co liczyć na szybka wizytę u męża? Czy mogę np. złożyć wniosek  o wizę małżeńska i w czasie trwania procesu na ESTA go odwiedzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juxta napisał:

Czyli rozumiem, ze nie mam co liczyć na szybka wizytę u męża? Czy mogę np. złożyć wniosek  o wizę małżeńska i w czasie trwania procesu na ESTA go odwiedzić? 

Spokojnie możesz, tylko pamiętaj, że aktualnie są restrykcje covidowe przy wlocie do USA ze strefy Schengen.

Ty jako małżonka obywatela, podobnie wasze dziecko, możecie spokojnie lecieć z Europy prosto do USA, tylko miej ze sobą akty ślubu i urodzenia dziecka przetłumaczone na język angielski + ksero strony z danymi z paszportu męża, inaczej nie wydadzą ci karty pokładowej na lot.

Poza tym kumpela leciała w zeszłym roku odwiedzić męża (obywatela USA) na ESTA (lipiec 2020), jej sprawa imigracyjna była już w tym czasie założona. Przygotuj się jednak na to, że pracownicy imigracyjni przy pierwszym wlocie do USA (przy kolejnych trochę mniej, ja latam od 3 lat regularnie do męża, teraz prawie o nic mnie nie pytają :D) mogą cię dosyć mocno maglować, żeby wykluczyć ewentualny zamiar pozostania w USA nielegalnie czy właśnie aplikowania o GC dla ciebie.  

No i tak jak Roelka wspomniała - pamiętaj, żeby mieć upoważnienie od męża do podróżowania z dzieckiem, temat szczególnie newralgiczny przy lotach międzykontynentalnych / poza Schengen

 

12 godzin temu, andyopole napisał:

Wjazd na ESTA wyklucza AoS... :)

Andy ma rację, jedynie będąc w USA na jakiejkolwiek wizie (turystycznej, pracowniczej, studenckiej) można wysłać wniosek o zmianę statusu imigracyjnego. Przy ESTA nie ma takiej możliwości. Oczywiście to tylko w przypadku aplikowania o GC z USA, proces konsularny to zupełnie inna bajka ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, andyopole said:

Wjazd na ESTA wyklucza AoS... :)

Nie to, zebym komus polecal tak robic, ale trzymajmy sie faktow :). Nie wyklucza dla immediate relatives:

Quote

INA section 245(c)(4) renders aliens admitted under the VWP ineligible to adjust status to that of a person admitted for permanent residence. This provision, however, includes an exception for immediate relatives of U.S. citizens. Thus, an individual admitted under the VWP who is also an immediate relative is not precluded from seeking adjustment of status, even after the VWP period has expired.

Chyba, ze w miedzyczasie wyszlo jakies nowe memo o ktorym nie wiem.

[1] https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/memos/2013-1114_AOS_VWP_Entrants_PM_Effective.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
W dniu 20.08.2021 o 14:14, Joanna30 napisał:

Jak najbardziej możesz :)

 

W dniu 20.08.2021 o 14:47, Iskierka napisał:

Spokojnie możesz, tylko pamiętaj, że aktualnie są restrykcje covidowe przy wlocie do USA ze strefy Schengen.

Ty jako małżonka obywatela, podobnie wasze dziecko, możecie spokojnie lecieć z Europy prosto do USA, tylko miej ze sobą akty ślubu i urodzenia dziecka przetłumaczone na język angielski + ksero strony z danymi z paszportu męża, inaczej nie wydadzą ci karty pokładowej na lot.

Poza tym kumpela leciała w zeszłym roku odwiedzić męża (obywatela USA) na ESTA (lipiec 2020), jej sprawa imigracyjna była już w tym czasie założona. Przygotuj się jednak na to, że pracownicy imigracyjni przy pierwszym wlocie do USA (przy kolejnych trochę mniej, ja latam od 3 lat regularnie do męża, teraz prawie o nic mnie nie pytają :D) mogą cię dosyć mocno maglować, żeby wykluczyć ewentualny zamiar pozostania w USA nielegalnie czy właśnie aplikowania o GC dla ciebie.  

No i tak jak Roelka wspomniała - pamiętaj, żeby mieć upoważnienie od męża do podróżowania z dzieckiem, temat szczególnie newralgiczny przy lotach międzykontynentalnych / poza Schengen

 

Andy ma rację, jedynie będąc w USA na jakiejkolwiek wizie (turystycznej, pracowniczej, studenckiej) można wysłać wniosek o zmianę statusu imigracyjnego. Przy ESTA nie ma takiej możliwości. Oczywiście to tylko w przypadku aplikowania o GC z USA, proces konsularny to zupełnie inna bajka ;) 

Mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ ktoś namieszał mi w głowie. Mam wraz z synem autoryzacje wniosku ESTA, akt urodzenia dziecka, akt ślubu (oba z tłumaczeniami), zgodę ojca dziecka na wyjazd. Czy wyjeżdżając na ESTA potrzebna jest tu zgoda konsula?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...