Skocz do zawartości

NYC sie popsulo


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

17 minutes ago, katlia said:

W SF sa problematyczne dzielnice, tego nie kwestionuje. Ale ogolnie "odradzac" miasto ktore jest naprawde sliczne i bardzo ciekawe to jest histeria. Corka mieszka niedaleko Golden Gate, widzi i te niedobre okolice miasta, i te lepsze. Dla niej ogolnie wszystko wychodzi na plus: nie ma zadnych planow na przeprowadzke. 

Golden Gate Park, sorry. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba rzeczywiście coś się zmieniło w dużych miastach. w Downtown of LA byłem jakieś 2 lata temu jakoś chyba pod koniec 2020. Namioty na hollywood boulvard wszedzie + setki śpiących na ulicach bezdomnych. Widok smutny. Późną jesienią 2022 miałem gości z Polski i chcieli jechać do Hollywood i ich uprzedzałem co mogą zastać. Pojechaliśmy i ... czyściutko - słownie jeden namiot na początku bulwaru. Do tego przejechaliśmy calutki Sunset boulvard i też nic. Nie wiem gdzie ich przelokowano aczkolwiek ten problem generalnie zginał "z oczu" - nie jest jak w 2018-2020

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mcpear said:

Ale chyba rzeczywiście coś się zmieniło w dużych miastach. 

Zgadzam sie. W dzisiejszym Denver jest mniej bezdomnych; 3 lata temu byly cale wioski bezdomnych na ulicach, chodnikach i trawnikach w centrum miasta. Teraz kiedy pojawiaja sie namioty, znikaja tydzien pozniej. Nadal widzi sie biednych na ulicach, i ludzi wedrujacych z shopping cart'em pelnym osobistych rzeczy. Ale coraz mniej nocuje na chodnikach. Slysze, ze sporo bezdomnych teraz to ci ktorzy przeszli przez granice nielegalnie w Texasie, i albo ich Texas przeslal nam (co mnie nie dziwi, bo w koncu to powinien byc problem calego kraju, a nie kilku podgranicznych stanow) albo sami sie tu znalezli. W kazdym razie widze progres - prznyjamniej teraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...