Skocz do zawartości

NYC sie popsulo


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z ekstrelmalnie krótkiego weekendu w NYC. W sumie odwiedziłem NYC bardzo ale to bardzo fragmentarycznie: okolice 5tej alei od Central Parku do Empire SB, z Time Squarem + dolny Manhattan w okolicach WTC. Aczkolwiek subiektywnie patrząc nie dostrzegłem tego getta bezdomnych lub ćpunów, które np widać w LA przy Venice Beach czy w innych turystycznych obszarach, a chyba poruszałem się po najbardziej turystycznym NYC. Myslę że w LA (downtown i obszary turystyczne) jest dużo gorzej.

Co mnie bardzo zaskoczyło to fakt że niezaszczepieni nie mają łatwo. Każda restauracja wpuszczała tylko zaszczepionych, do teatru można było wejść tylko z kartą szczepień, tak samo na Empire SB (nie że test lub szczepienie, ale tylko i wyłącznie szczepienie było honorowane). To chyba nie jest federal mandate bo na moich przedmieściach w SoCal nikt w knajpie karty szczepień nie woła. Jest to mandat stanowy? miejski? czy tylko Manhattanu? Wie ktoś?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Ciekawa dyskusja. Wg mnie wszystko zależy od tego z czym to porównać :) Ja akurat w NYC ostatnio byłam 7 lat temu i pamietam dobrze tamto rozczarowanie, że to miasto to „już nie to co kiedyś”, ale to był już chyba 4ty mój tam pobyt i przestało mnie już rajcować to czym się tak zachłysnęłam będąc dekadę wcześniej na W&T, a czy jest syf? Wtedy z perspektywy mieszkania w Europie uważałam, że tak. Teraz z perspektywy mieszkania pod LA uważam, że „wyście tam prawdziwego syfu i bezdomnych nie widzieli” :) 

Natomiast cpanie i bezdomność to problem całego usa, tyle tylko że najlepiej widoczny w centrum mega metropolii, bo tam najłatwiej jest przeżyć na ulicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/26/2021 at 11:18 PM, mcpear said:

Każda restauracja wpuszczała tylko zaszczepionych, do teatru można było wejść tylko z kartą szczepień, tak samo na Empire SB (nie że test lub szczepienie, ale tylko i wyłącznie szczepienie było honorowane

A wymagali od ciebie tez ID i karte szczepien? W LA County tez niby teraz jest wymóg ze musisz być zaszczepiony ale jak byłam w jednym Science Center z dziećmi to pokazałam zdjęcie karty szczepien mojego męża (bo swojej nie mogłam znaleźć) i poszło. Nikt mnie o ID nie prosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/13/2021 at 12:54 AM, mcpear said:

Photo ID + karta szczepień. Sprawdzali czy dane się zgadzają. Na ile było to dokładne to nie umiem ocenić

To tylko tak na odczepnego, bo władze miasta NY to nakazały. Z doświadczenia własnego wiem ze nikt nie sprawdza autentyczności tych kart. Sobie z konieczności zafundowałem taką z Dark Web (bo wstrzyknąć sobie żadnego świństwa nie pozwolę) i wszędzie wchodzę bez problemów jako „zaszczepiony”.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RobertNYc napisał:

To tylko tak na odczepnego, bo władze miasta NY to nakazały. Z doświadczenia własnego wiem ze nikt nie sprawdza autentyczności tych kart. Sobie z konieczności zafundowałem taką z Dark Web (bo wstrzyknąć sobie żadnego świństwa nie pozwolę) i wszędzie wchodzę bez problemów jako „zaszczepiony”.

Bardzo "ładnie". Normalnie bohater! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, RobertNYc said:

To tylko tak na odczepnego, bo władze miasta NY to nakazały. Z doświadczenia własnego wiem ze nikt nie sprawdza autentyczności tych kart. Sobie z konieczności zafundowałem taką z Dark Web (bo wstrzyknąć sobie żadnego świństwa nie pozwolę) i wszędzie wchodzę bez problemów jako „zaszczepiony”.

Jak ktos kiedys jednak sprawdzi, to powodzenia w dalszym zyciu jako convicted felon - szczegolnie ze publicznie sie do tego przyznajesz co generalnie jest absolutnie genialnym posunieciem (ale mozna powiedziec ze tu jest jakis pattern zachowan...)

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...