Skocz do zawartości

Wynajem mieszknania w Polsce a podatki


bartek_p2

Rekomendowane odpowiedzi

Na 100% w Polsce musisz opodatkować ten dochód. Zgodnie z lokalnymi przepisami

Na 100% musisz w USA zgłosić ten dochód w rozliczeniu rocznym.

Czy i jaki podatek dopłacisz w USA zależy od wielu rzeczy: formy prowadzonej działalności, wysokości przychodu i jeszcze paru innych. Zapewne bez odwiedzenia dordcy podatkowego znającego się na rozliczaniu foreign invesments się nie obędzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ilon napisał:

A co jesli mam dom/mieszkanie w Polsce ale nikomu nie wynajmuje i nie mam z tego zadnej korzysci majatkowej??

W kapitalistycznej Hameryce może Cię czekać tylko obstrukcja. Jak tak można? Mieć  majątek i nie uzyskać z tego tytułu żadnych profitów? Dostaniesz karę z IRS za pozbawienie go przychodu z Twojego podatku!  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, andyopole said:

W kapitalistycznej Hameryce może Cię czekać tylko obstrukcja. Jak tak można? Mieć  majątek i nie uzyskać z tego tytułu żadnych profitów? Dostaniesz karę z IRS za pozbawienie go przychodu z Twojego podatku!  :P

Andy, mieszkam w Ameryce juz prawie 6 lat. Prawdziwy amerykanski sen, po co mi wiecej pieniedzy XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ilon said:

Musze komus zglaszac? Czy nikogo nic to nie obchodzi? :)

Jeśli nie masz jakiejś zagmatwanej sytuacji własnościowej, typu mieszkanie wniosłaś do spółki, albo firmy aby uniknąć jakiegoś lokalnego opodatkowania a po prostu posiadasz dom / mieszkanie jako osoba fizyczna to nic nie musisz zgłaszać (ale to jest jedynie moja wiedza, a ja NIE JESTEM doradcą podatkowym - ostrożność procesowa :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcpear napisał:

Jeśli nie masz jakiejś zagmatwanej sytuacji własnościowej, typu mieszkanie wniosłaś do spółki, albo firmy aby uniknąć jakiegoś lokalnego opodatkowania a po prostu posiadasz dom / mieszkanie jako osoba fizyczna to nic nie musisz zgłaszać (ale to jest jedynie moja wiedza, a ja NIE JESTEM doradcą podatkowym - ostrożność procesowa :) )

Też mam dom w Polsce i nigdy nawet mi nie przyszło do głowy żeby komuś tutaj to zgłaszać. Muszę się @ilon przyznac ze tez go nie wynajmuje za pieniądze. Jakby co to pojdziemy razem do "dziela". :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...