Skocz do zawartości

Wyjazd z DV Lottery z rodziną - start w USA i koszty


Rekomendowane odpowiedzi

Ja uzyskałem DL po przylocie na adres mojego biura w pracy - chyba przedstawiłem "paystub", adres zmieniłem przy pierwszym renewalu. Też mieszkałem ponad 2 miesiące w Extended Stay hotelu. W CA jak mieszkasz dłużej niż 30 dni przestajesz płacić sales tax od transakcji hotelowej jak podpiszesz jakieś oświadczenie. Na FL może być podobnie. Zorientuj się to zawsze jakieś $$$

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, niezamaco said:

Czy do uzyskania prawa jazdy konieczny jest adres zamieszkania - planujemy przez kilka miesięcy mieszkać w extended stay hotelu. Ruszamy na Florydę, a tam ponoć na polskim prawku można jeździć do miesiąca.

Jedna z rzeczy, ktora musisz udowodnic, jest to ze jestes rezydentem danego stanu. Kazdy stan ma okreslona liste dokumentow, ktora do tego sluzy. Wiekszosc z nich przychodzi zwykla poczta. Problem sprowadza sie do tego czy USPS dostarczy list na Twoje imie i nazwisko pod adres hotelu.

Update: lista dla FL https://www.flhsmv.gov/driver-licenses-id-cards/what-to-bring/immigrant/ czyli w teorii jak przyjdzie Ci SSN (1) i zalozysz sobie konto w banku i wysla Ci debetowke (2), bedziesz mial wszystko co trzeba.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z rzeczy, ktora musisz udowodnic, jest to ze jestes rezydentem danego stanu. Kazdy stan ma okreslona liste dokumentow, ktora do tego sluzy. Wiekszosc z nich przychodzi zwykla poczta. Problem sprowadza sie do tego czy USPS dostarczy list na Twoje imie i nazwisko pod adres hotelu.
Update: lista dla FL https://www.flhsmv.gov/driver-licenses-id-cards/what-to-bring/immigrant/ czyli w teorii jak przyjdzie Ci SSN (1) i zalozysz sobie konto w banku i wysla Ci debetowke (2), bedziesz mial wszystko co trzeba.

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. List dojdzie na adres znajomych (mieszkających na Florydzie). Wciąż jednak nie rozumiem, co będzie świadczyło o mojej rezydencji w tym stanie (oczywiście będziemy tam przebywać) - czy karta wysłana z banku na adres, który im podam?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, niezamaco said:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. List dojdzie na adres znajomych (mieszkających na Florydzie). Wciąż jednak nie rozumiem, co będzie świadczyło o mojej rezydencji w tym stanie (oczywiście będziemy tam przebywać) - czy karta wysłana z banku na adres, który im podam?

Kazdy stan ma inna definicje. Nie wiem jak jest na FL, musisz pogooglac. Pierwsze co znalazlem to: 

You may be considered a resident of Florida when you:

  1. Have started employment or engaged in a trade, profession, or occupation in this state.
  2. Have enrolled your children in the public schools of this state.
  3. Have registered to vote in this state.
  4. Have filed for homestead tax exemption on property in this state.
  5. Have lived in this state for a period of more than six consecutive months.

As a new Florida resident, you must obtain a valid Florida driver license within 30 days of establishing residency to drive on Florida roads.  In addition, you must obtain insurance from a Florida insurance agent that is licensed to sell insurance in Florida in order to title and register your vehicle(s), vessel(s), and mobile home(s) within 10 days of establishing residency.

[1] https://www.flhsmv.gov/new-resident/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...